Krzysztof_kc

demontaż pompy wtryskowej Renaulr 145-14TX

Polecane posty

Normalnie wszystkie rurki cztery nakrętki- dwie z prawej i dwie z lewej strony , dekiel z przodu odkręcasz koło z rozrządu i masz wymontowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zanim zabierzesz się za demontaż ustaw ją w pozycji wtrysku dla pierwszego cylindra, gdyż w takiej pozycji wróci ona z warsztatu, jeśli oddajesz ją do naprawy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niema potrzeby tego robić bo koło rozrządowe ma kin na oś pompy  i mimo tego że będzie lużne to nie przestawisz rozrządu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Koła "rozrządowego" (jak to nazwałeś) się nie dotykamy. Jeśli oś pompy będzie w innej pozycji niż została zdjęta rozrząd automatycznie zostanie zmieniony.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8
Witam oddałem pompę do uszczelnienia bo lała po tym wodziku od gazu, i teraz nie wkręca się dobrze w obroty ciągnik jest słabszy i ciężko pali na zimnym rano . Czy to możliwe by było przez inne ustawienie tej sprezynki pod tym dekielkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Słabe wkręcanie się na obroty - tak, ciężkie palenie już nie. Może to być spowodowane ustawieniem zbyt małej dawki startowej paliwa na pompie wtryskowej lub co bardziej prawdopodobne - przestawieniem rozrządu.

Jak wygląda sprawa świecy płomieniowej?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8
Świeca plomieniowa grzeje , a żeby sprawdzić czy zapłon jest dobrze ustawiony dużo trzeba rozebrać , bo przez ten dekielek od pompy chyba nie da rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Świeca ma dawać płomień a nie grzać, bo to nie jest świeca żarowa. ;)
Da radę, ale trzeba patrzeć pod dużym kątem lub użyć aparatu, czyli zrobić zdjęcie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

podłącze sie. Traktor pali elegancko, ale wbija sie max na 1800 obr/min. Powodem może byc złe ustawienie kąta wtrysku ? Traktor jest po regeneracji pompy i podejrzewam właśnie złe ustawienie. Odchylając pompe do bloku przyspieszam czy opóźniam kąt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Co to znaczy: "odchylając pompę do bloku..."? - bo to stwierdzenie jest dwuznaczne.

Tylko czy taka wiedza wystarczy Ci do poprawnego ustawienia kąta wtrysku???


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

no właśnie nie wiem czy mi wystarczy, ale myślałem, że metodą prób i błędów jakoś to ustawie. Traktor pali nawet w mrozy, tylko brak mi tych obrotów. Odchylając pompe do bloku, to mi chodzi, żeby znak na pompie "dosunąc" bliżej bloku. Mam nadzieje, że wiesz o co chodzi. Zresztą mechanik ma mi zawory ustawic, to może i do pompy każe mu zajrzec. Jednak brak mi troche tych obrotów w transporcie :) Jakby coś to chodzi mi o mojego Forda :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

Podłącze się 
Zwiększa mi się stan oleju w silniku... pompka zasilająca zmieniona , świeca płomieniowa także 
czy kolejny krok wyjęcie pompy i regeneracja (dosyć droga)  czy jakieś jeszcze opcje są ? 
Konkretnie MF3070 , ale pompa wydaje mi się że taka sama jak w Renault.
po dniu pracy olej na miarce zwiększył sie od minimum do 1cm ponad MAX, ciagnik nie dymi , nie odczułem zmiany siły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

mógł uszczelniacz w pompie paśc i puszcza rope do silnika. Miałem to u siebie 

Edytowano przez rafal4610
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

samemu raczej ciężko. U mnie robił to na gwarancji po remoncie pompy. Na jesień była regeneracja pompy, a na wiosne poszedł uszczelniacz i ropa w oleju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

Aha.... jak oddam do regeneracji to napewno "znajdą" więcej usterek  i pewnie całkowita regeneracja pójdzie :) 
Robiłem jakieś  10 lat temu regeneracje,  ile ciebie kosztowała w tamtym roku ? 1600zł starczyło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja robiłem w 2013 :D Zapłaciłem 700zł za kompletny remont w tym wymiana głowiczki itp. W poniedziałek jeździłem ze znajomym i dał 1050zł za pompe do Fiata i też wszystko nowe :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michu06
      Witam,
      Demontowal ktos pedal gazu w mf255 pekla mi sprezynka i pedal nie odbija. Z gory dziękuję za pomoc. 
    • Przez Wojtas974
      Witam, wymieniałem ostatnio pompę wtryskowa.. założyłem po regeneracji i mam dziwne wrażenie że traktor nie osiąga pełnych obrotów. Strasznie wolno wchodzi na wyższe obroty. Jaka może być przyczyną? może to być to że pompa musisz się dopasować i rozchulac sama?
    • Przez KrowieBieszczady
      Witam 
      Mam problem z pompa hydrauliczna w ciągniku. Pompa jest w pełni sprawna, lecz jest spory przeciek na jednym z wałków przystawki. „Tradycyjni” pompiarze nie chcą podjąć się roboty gdyż wina leży w przystawce, a nie samej pompie.
      Posiada ktoś namiar na firmę/osobę, która podjęłaby się uszczelnienia/naprawy?
    • Przez ppiotr
      Może ktoś polecić dobry zakład naprawy pomp wtryskowych w powiecie Kaliskim lub w okolicy.
    • Przez zaxson
      Witam! Jak ustawic pompe commonrail perkins 1104d wiadomo rozrzad na znaki a pompe zablokowac w pkt zero ale skąd wiadomo czy aby nie jeszcze jeden pelny obrót wału korbowego🤔 bo 4 suw do pelnego cyklu pracy jednego tloka  potrzebuje 2 pelne obroty wału sa dwa czujniki  jeden na pompie drugi na wale 



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj