Skocz do zawartości
Krzysztof_kc

demontaż pompy wtryskowej

Polecane posty

Normalnie wszystkie rurki cztery nakrętki- dwie z prawej i dwie z lewej strony , dekiel z przodu odkręcasz koło z rozrządu i masz wymontowaną

AlaCapone    5003

Zanim zabierzesz się za demontaż ustaw ją w pozycji wtrysku dla pierwszego cylindra, gdyż w takiej pozycji wróci ona z warsztatu, jeśli oddajesz ją do naprawy.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

niema potrzeby tego robić bo koło rozrządowe ma kin na oś pompy  i mimo tego że będzie lużne to nie przestawisz rozrządu

AlaCapone    5003

Koła "rozrządowego" (jak to nazwałeś) się nie dotykamy. Jeśli oś pompy będzie w innej pozycji niż została zdjęta rozrząd automatycznie zostanie zmieniony.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

tomekgeo2    0
Witam oddałem pompę do uszczelnienia bo lała po tym wodziku od gazu, i teraz nie wkręca się dobrze w obroty ciągnik jest słabszy i ciężko pali na zimnym rano . Czy to możliwe by było przez inne ustawienie tej sprezynki pod tym dekielkiem ?

AlaCapone    5003

Słabe wkręcanie się na obroty - tak, ciężkie palenie już nie. Może to być spowodowane ustawieniem zbyt małej dawki startowej paliwa na pompie wtryskowej lub co bardziej prawdopodobne - przestawieniem rozrządu.

Jak wygląda sprawa świecy płomieniowej?

tomekgeo2    0
Świeca plomieniowa grzeje , a żeby sprawdzić czy zapłon jest dobrze ustawiony dużo trzeba rozebrać , bo przez ten dekielek od pompy chyba nie da rady ?

AlaCapone    5003

Świeca ma dawać płomień a nie grzać, bo to nie jest świeca żarowa. ;)
Da radę, ale trzeba patrzeć pod dużym kątem lub użyć aparatu, czyli zrobić zdjęcie.

rafal4610    62

podłącze sie. Traktor pali elegancko, ale wbija sie max na 1800 obr/min. Powodem może byc złe ustawienie kąta wtrysku ? Traktor jest po regeneracji pompy i podejrzewam właśnie złe ustawienie. Odchylając pompe do bloku przyspieszam czy opóźniam kąt ?

AlaCapone    5003

Co to znaczy: "odchylając pompę do bloku..."? - bo to stwierdzenie jest dwuznaczne.

Tylko czy taka wiedza wystarczy Ci do poprawnego ustawienia kąta wtrysku???

rafal4610    62

no właśnie nie wiem czy mi wystarczy, ale myślałem, że metodą prób i błędów jakoś to ustawie. Traktor pali nawet w mrozy, tylko brak mi tych obrotów. Odchylając pompe do bloku, to mi chodzi, żeby znak na pompie "dosunąc" bliżej bloku. Mam nadzieje, że wiesz o co chodzi. Zresztą mechanik ma mi zawory ustawic, to może i do pompy każe mu zajrzec. Jednak brak mi troche tych obrotów w transporcie :) Jakby coś to chodzi mi o mojego Forda :P 

Nightdevil    2

Podłącze się 
Zwiększa mi się stan oleju w silniku... pompka zasilająca zmieniona , świeca płomieniowa także 
czy kolejny krok wyjęcie pompy i regeneracja (dosyć droga)  czy jakieś jeszcze opcje są ? 
Konkretnie MF3070 , ale pompa wydaje mi się że taka sama jak w Renault.
po dniu pracy olej na miarce zwiększył sie od minimum do 1cm ponad MAX, ciagnik nie dymi , nie odczułem zmiany siły .

rafal4610    62
Napisano (edytowany)

mógł uszczelniacz w pompie paśc i puszcza rope do silnika. Miałem to u siebie 

Edytowano przez rafal4610
  • Like 1

rafal4610    62

samemu raczej ciężko. U mnie robił to na gwarancji po remoncie pompy. Na jesień była regeneracja pompy, a na wiosne poszedł uszczelniacz i ropa w oleju. 

Nightdevil    2

Aha.... jak oddam do regeneracji to napewno "znajdą" więcej usterek  i pewnie całkowita regeneracja pójdzie :) 
Robiłem jakieś  10 lat temu regeneracje,  ile ciebie kosztowała w tamtym roku ? 1600zł starczyło? 

rafal4610    62

ja robiłem w 2013 :D Zapłaciłem 700zł za kompletny remont w tym wymiana głowiczki itp. W poniedziałek jeździłem ze znajomym i dał 1050zł za pompe do Fiata i też wszystko nowe :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Michu999
      Witam
      Drodzy Państwo,
      Proszę o odpowiedź czy sekcje pompy wtryskowej od URSUSA c-330 pasują do C-328. Pytam bo podczas remontu pompy  wtryskowej do C-328 okazało się że były założone sekcje z C-360. Chce aby pompa była zrobiona jak należy. 
      Pozdrawiam
    • Przez Kruczke
      Witam,
      zrobiłem belkę do opryskiwania truskawek typu fragaria, założyłem do niej rozpylacze wirowe do których poprawnego działania jest potrzebne wysokie ciśnienie. Posiadam na tej belce 30 końcówek o wydatku 1.89 l/min przy 10 barach. Jaką pompę byście polecali żeby na pewno uzyskać te 10 bar? Z obliczeń wynika że powinna ona mieć wydajność  co najmniej 85 l/min. Comet BP125, Bertolini Poly 2136, czy też UDOR 120 posiada ktoś z was czy sć one w stanie dać 10 bar ciśnienia na takiej belce? Aktualnie mam pompę agroplast p100 o wydajności do 120 litrów i na zwykłej belce polowej z 24 rozpylaczami płaskostrumieniowymi nie jest ona  w stanie mi dac więcej jak 4 bary ciśnienia.. Czy ogólnie pompy polowe czyli te do 20 bar są w stanie dać takie ciśnienie na dysze wirowe? Pozdrawiam!
    • Przez smartfon
      Cześć chłopaki ,
      problem mam taki , że postanowiłem wymienić pompę hydrauliczną w c 360 bo praktycznie nie podnosił , ale po zdjęciu pompy na rurce którą idzie olej do rozdzielacza zauważyłem małe pęknięcia więc najlepiej ją wymienić . Kwestia jak się do niej zabrać bo zdaje się , że jest wciskana lub wprasowywana i nie mam pojęcia jak się pozbyć starej , a co ważniejsze jak wstawić nową bez uszkodzenia . 
      Pozdrówka
    • Przez TheXxKamilxX
      Cześć tak jak w temacie mamy problem ponieważ ostatnio gdy belowaliśmy, urwała się prowadnica rolek w podbieraczu(warfama Z-543). Problem leży w tym że nie wiemy jak sie za to zabrać czy trzeba demontować cały podbieracz i nim ,,wyjeżdżać"(jeśli tak to w jaki sposób) czy można jakoś to rozebrać prościej i szybciej jeden bok (prawy )i wysunąć  ? Jeśli ktoś zetknął się z takim samym problemem i go rozwiązał prosze o szczegółowy opis
      Z góry dzięki za odp
    • Przez RybbA1999
      Witam,mam problem otóż po wymianie tarcz i oringów na tłokach hamulcowych nie podaje oleju na pompki hamulcowe czytałem że przyczyną tego może być zapowietrzona pompa więc moje pytanie brzmi w którym miejscu się ją odpowietrza? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.