Yoda

Kapusta pastewna jako póżnojesienne pastwisko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Yoda    535

Czy ktos siał kapuste pastewną jako poplon? W UK bardzo dużo tego sieją i całą zimę wypasaja na tym bydło bo niby do -10 stopni wytrzymuje. Ja mam pomysł żeby na polach co pójdzie zboże jare latem po zbiorze zasiać i jesienią jak już na łąkach odrost sie kończy spasać. Potem zimowa orka i na wiosne siew. Zawsze jest to kilkanaście dodatkowych dni ze świeżą paszą zamiast kiszonek. Oprócz tego jakiś tam płodozmian miedzy zbożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16
no kapusta odchudza zwykły owies zasiej zrób siano kiszonki i nie kombinuj bo jak stado zachoruje to papa z przychodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Z tego co czytam to jest to na zasadzie dawkowanego wypasu. Czyli kilka godzin wypasu i do tego trochę siana/słomy i codziennie ogrodzenie kilka metrów dalej na nową porcję. SIał w ogóle ktoś taką roślinę jako poplon?

 

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez piotr2691
      Witam wszystkich, 
      Kiedy to juz zima nadeszla, pochwalcie sie jak przechowujecie warzywa w kopcach, czy ktos jeszcze tak robi, jesli tak to jakie patenty stosujecie.
       
      Akurat jestem w trakcie kombinowania jak przechowac seler, mam go z 10t wykopane i musze zrobic kopiec i chciałbym tez skorzystać z waszej pomocy.
      Myslalem zeby wysypac go na pryzme tak jak ziemniaki, okryc agrowloknina 100, zascielic sloma i dac folie na gore, ale boje sie ze moze zaczac plesniec tak jak buraki pastewne czasami, wujek moj je okrywa ziemia sama i nic im nie jest, a seler podobnie wyglada po kopaniu, znaczy sie jest obciety liść.
       
      Co poradzicie, macie jakies doświadczenia w tym temacie?? 
    • Przez Pajej
      Był u mnie wczoraj człowiek co sprzedaje, a nawet rozsiewa popiół na pola jako nawóz dość ciekawie o tym mówił i mam na to trochę ochoty. /ma 2 warianty tego.
      1 tzw słaby można go rozsiać samemu, bo lekko zwilżony cena 70zł/t netto bez rozsiewania za rozsiane 20 zł/t
      skład
      K 3-5
      P śr 1,5
      Mg śr 2
      CaO śr 4
      S śr 1,5

      2 tzw mocny  cena za niego to potas x2,5zł netto z usługa rozsiania inne składniki gratis
      K 15-20
      P 3,7
      Mg 6,3
      CaO 18
      S 6,7
      składniki poza K podałem srednie wartosci z kilku badań.
      kazda partia ma inny skład w tym drugim płaci sie tylko na potas reszta gratis . Ten pierwszy to loteria bo płaci sie 70 zł nie zależnie od składu.
      Co myślicie o tym???
    • Przez borsuk1891
      Witam Wszystkich .
      Otóż problem polega że liście rozsady kapusty zawijają się. Od spodu liści widać uszkodzenia jakby żerował jakiś szkodnik , aczkolwiek nie zauważyłem żadnej larwy. Liście zwijają się od spodniej części blaszki liściowej. Wszystko widać na zdjęciach . Co może być przyczyną .Proszę o pomoc. 



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj