stasek663

rozwój i uslugi

Polecane posty

stasek663    1

witam 

jestem młodym rolnikiem dostałem gospodarstwo po rodzicach żaden z rodzeństwa nie kwapił się do tego a ja to kocham od małego :)

co prawda jest to malutkie gospodarstwo ale zamierzam to powiększyć tzn . interesuje się hodowla bykami na sprzedaż.. pracuje za granicą i narazie wszystko co zarabiam inwestuje w gospodarstwo maszyny traktory itp...

mam mało obore ok 30m2 ale zamierzam ja rozbudować  przebudować  lecz jest to stary budynek bez możliwości wjazdu sprzętem  do niego😑(w przyszłości planie budowę nowej obory )

pytanie do was jakie było zacząć hodować od małego czym karmić najlepiej i w jakim okresie sprzedawać ??

sieje również owies,pszenica,żyto, jęczmień wszystko w małych ilościach ale nie mam problemu z polem bo ludzie u nas nie gospodarza i mogę mieć każdą ilość pola więc też myślałem czy by nie robić balotow  z siano kieszonka lub zboża uprawiać na sprzedaż ??

wojtal24    2550
To kupuj ziemię przede wszystkim bo bez ziemi się nie rozwiniesz
A resztę pozniej

ZETOR TEAM

Alamo    1514

Na Twoim miejscu jak jeszcze nie wszedłeś nie wchodził bym w zwierzęta,nie chcesz wyglądać zmarnowany, nie wchodź.Zamiast obory postawił bym magazyn zbożowy,brał dzierżawy,siał zboża,rzepaki,itp.Życie masz jedno,zadaj sobie pytanie czy napewno w chlewie chcesz je spędzić.

stasek663    1

jestem z Małopolski pola mogę mieć pod dostatkiem ale gdzie znalesc zbyt na to zboże i WGL?

Edytowano przez stasek663

nikolas29    451

to nie masz zbytu na zborze????????? pierwsze slysze''a z hodowlami to jest tak ze za kila lat to zarobki w pracy przewyrzsza nasze trudne zmagania z chowem zwierzat...jest to bardzo smutne ale i patrząc w przyszlosc pewnie realne....coraz mniej ludzi chce się wiazac z obowiązkami codziennymi..lepiej jest im jezdzic do pracy komus robic i mieć spokoj a swoje zmarnowac

stasek663    1

no właśnie to samo się dzieje u nas dużo ludzi jest za granica albo pywatnie tak jak mówisz wola iść do kogoś dniowke zrobić i ma spokój święty byle koło domu było pięknie a w polach już ich nie obchodzi a mnie to boli  jak widzę odlogi..

skup żeby zabrał pewnie trzeba duże ilości?

nikolas29    451

mnie tez boli ale jak patrze w przyszlosc to do tego dojdzie..skup duże ilości nie koniecznie,,pewnie bo dla nich tak najlepiej 

stasek663    1

u nas na wsi zostało max 10 małych gospodarzy gdzie nie jest to malutka wioska,reszta ludzi to już prawie miastowi  wrr...

teraz dokupuje 12arow i ma jeszcze okazję na ponad hektar:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Patryk94
      Witam
      Nie wiedziałem gdzie napisać wiec pisze tu.
      Wiec pisze do doświadczonych o porady jak powiekszyc gospodarstwo mam pewne plany ale chcialbym sie poradzic jak powiekszyc małe ok 7 ha gospodarstwo + 8 ha dzierżaw (9 krów mieszańców o średniej wydajności 15 l + 5 jałówek mlecznych i 3 mięsne ) do rozmiarów takiego 35-45 ha gospodarstwa i produkcja oczywiście mleczna 30-40 krów dojnych + młodzież . ?? Piszcie swoje porady informacje .

A więc tak kończe za rok szkołe pisze mature . Dalsze plany to ukończenie kursu rolniczego przez 1,5 roku a dalsze przejęcie gospodarstwa i jego rozwój nie mówie ze od razu do takich rozmiarów.
      A wiec po przejęciu jesli udało by sie to środki z młodego rolnika + PROW no i wiem ze nie obedzie sie bez kredytów . I otoż tu pytania do doświadczonych w co je najpierw zainwestowac ?? Mysłałem zeby wziaśc duzy kredyt i kupic jakies 15 ha ziemi(15-20 tys/ha) i sasiad juz starszy wiec jak by sie udało swoje 8 ha by mi przepisał czyli juz byłoby ok 35 ha jeśli by wszystko dobrze poszło na to potrzeba by ok 225-300 tys zł do tego potrzeba by dokupic jakis 10-15 jałowek x 7 tys to wychodzi 70-105 tys w przyszłości trzeba by postawic obore bo w aktualnej nie pomieściłbym wiecej niz 16 krów wiec tutaj bym skorzystał z PROW-u . A na samym końcu wymiana sprzetu + ulepszenie go w nowocześniejsze maszyny lub wzięcie wyższego kredytu i od razu jego wymiana . Więc Kwota kredytu musiała by wynieści ok 550 tys . na okres 10-15 lat . Co myslicie o tych planach ?? Możliwe jest ich wykonanie ??

Prosze nie pisać głupich komentarzy ponieważ sprawe traktuje poważnie.
    • Przez Ferdek07
      proszę o informację jeśli ktoś szerzej coś działał w takim temacie, konkretnie interesuje mnie otworzenie własnej działalności usługo rolnicze w szeroko pojetym zakresie, a więc parasa zwijająca, orka koszenie, usługi transportowe, chciałbym skożystać z programu na utworzenie własnej działalności
      http://www.fil.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=726&Itemid=141
      czy przeszło by coś takiego, zrobił bym urzyczenie ciągnika i prasy, dołączył bym do tego usługi transportowe, za 40 tys chciałbym kupić przyczepę wywprtkę i pług do odśnieżania, oraz owijarkę, czy taka działalność mogła by zaistnieć z tego programu?
    • Przez mattheoo
      witam wszystkich sprzedałem mojego starego bizona Z 56 ponieważ stwierdziłem że musze mieć inny kombajn na mój areał . wraca sie z prośbą do wszystkich ktorzy mogli by mi doradzić jaki teraz kombajn zakupić. chciałbym miec coś teraz lepszego zastanawiałem się nad kombajnami typu class dominator wiem że może byc to nie najlepszy pomysł ale chciałbym aby mój nowy kombajn był zachodni i aby nie było do niego problemu z częsciami doradzcie mi jakies marki panowie błagam pozdrawiam
    • Przez Desper
      Witam wszystkich
      Nosze się z zamiarem zakupu sieczkarni na usługi. Sieczkarnia miała by skosic w sezonie około 150 hektarów kukurydzy. Maszyna powinna byc wyposazona w kemper i koniecznie napęd na wszystkie koła.Kwota jaka mam do wydania to ok 150 tysięcy. Wazne zeby maszyna była oszczedna w spalaniu. Prosiłbym o konkretne odpowiedzi. Dziękuje i pozdrawiam
    • Przez Gulo125
      Witam!
      Interesuje mnie zakup nowej prasy rolującej. Glównym jej przeznaczenie mają być usługi w słomie i kiszonce. Główne marki które mnie interesują to JohnDeere, McHale, Lely i ewentualnie Claas i teraz mam kilka pytań:
      Jaka prasa najlepsza na usługi walcowa, pasowa czy moze łańcuchowa?
      Jaką firmę polecacie?
      Jaka prasa jest najlżejsza na traktor? Posiadam 100 KM JD
      Jakie są ceny tych pras(nowych)?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj