Kurekk

Bieg nie wchodzi t-25

Polecane posty

Kurekk    0

Witam mam problem z moim Władkiem mianowicie pewnego pięknego dnia porządkowałem nim  kolo pryzmy i zakleszczył mi się na 1/2 biegu po odblokowaniu bieg wchodzi tylko do polowy gdy puszczam sprzęgło trochę pojedzie i wyskakuje co mogło się stać dodam ze dzieje się to na polowych jak i na szosowych na wstecznym i na jeździe w przód . Jest to wladek na 1 wajchę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolHub22    22
Gdyby to był na 2 wajchy to wtedy oznaczało to ,że weszły Ci 2 biegi jednocześnie. U dziadka w T25 tak się czasem dzieje z tym że on jest na 2 wajchy i w najgorszym przypadku trzeba rozbierać skrzynię. W tym roku już 2 takie przypadki były ,że gdy traktor stoi krzywo wskakują 2 biegi jednocześnie. Może pomimo tego ,że Twój jest na 1 wajchę też coś takiego się właśnie stało. A sprzęgło Ci wraca normalnie do góry czy tylko do połowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurekk    0

Normalnie wbija się 1 bieg,  co do sprzęgła własnie nie odbija do końca tylko do polowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Prawdopodobnie nadal masz zakleszczoną skrzynię, odkręć dekielki z boku i sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurekk    0

nie jest zakleszczona na 100% 5/6 działa 3/4 działa redukcyjne tez tylko 1/2 wchodzi do polowy i wyskakuje jak próbuje ruszyć tzn rusza pojedzie 10 może 15 metrów i wyskakuje obojętnie czy na wstecznym czy na jeździe w przód i sprzęgło nie odbija do końca własnie na tym biegu  !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolHub22    22
Tak jak kolega wyżej powiedział zdejmij boczne dekielki i zobacz jak tam wygląda. Skrzynia jest w tym momencie zablokowana trzeba ja ręcznie odblokować bo może dojść do tego jak było u dziadka że było trzeba skrzynię rozbierać bo tak się zablokowała. Inne biegi będą Ci chodzi u nas też tak było. A gdy sprzęgło Ci nie odbija do końca i będziesz ma nim tak jeździł to rozwalisz i skrzynie i sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon_Ursus    12
mi tak sie sie dzialo jak sprzęgło (ta sprężyna u dolu do napinania )byla za luzna ponieważ blcha która jest przykrecona do bloku byla wykrzywiona ta pod schodkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jak nadal sprzęgło nie odbija do końca to trzeba zajrzeć do skrzyni biegów, tak w moim było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ReverS07
      Witam!
      Mam pytanie. Jak jadę bez świateł i nie mam włączonego żadnego innego odbiornika to wskazówka amperomierza jest na zerze. Jak włączę światła to wskazówka wychyla się w lewo. Rozrusznik nowy, nie wiem wina alternatora, regulatora?
    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez RzepecK
      Witam, mam problem z wykakującym drugim biegiem, ktoś wie czym to może być spowodowane?
    • Przez luukisool
      Witam mam maly problem. Ciezko wchodza biegi w moim masseyu .. 4 nawet zdazy sie ze zgrzytnie, na zimnym oleju lepiej biegi wchodza, wymieniona pompa olej i filtry tydzien temu. Zauwazylem ze tam gdzie schodzi do skrzyni wajcha od biegow ten jakby wybierak ma straszne luzy na tym walku co wchodzi do skrzyni, rusza sie w kazda strone .. jak w waszych masseyach wchodza biegi? Tak jak w aucie powiedzmy 20 letnim? Chodzi mi o przykladowe luzy na ciegnach/ linkach. Pozdrawiam
    • Przez zwc18
      Witam 
      Jestem zainteresowany zakupem trybów skrzyni biegów do Jumza-6 
      2-4 (21-32z) 
      3-5 (18-29z) 2 sztuki 
      1 (24z) 
      oraz wodzik wraz z prętem o wymiarach 170mm (całkowita długość) może któryś ze skrzyni ma takowe 
      Zapraszam na priw 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj