Polecane posty

leszek1981    1

Zakładam ten temat bo robie opryskiwacz ciągany 2000 l. Chce zrobić zaczep kopiujący ślady ciągnika i mam pytanie do posiadających takie zaczepy - czy u was opryskiwacz  trafia dokładnie w ślad ciagnika . Czy odległość osi opryskiwacza do osi skretu jest równa odległości  osi skretu do tylnej osi ciagnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

nie, nie jest. tylko na prostej sie pokrywa(pilmet ze skretna osia) na zawrotkach robi sie podwojne slady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

A czy w każdym ciągniku odległość ramion tuza od tylnej osi jest taka sama? Zapniesz jeden ciągnik i opryskiwacz będzie robił kolejny ślad, zapniesz inny i będzie podążał za ciągnikiem. Poza tym niektóre opryskiwacze mają regulowaną długość ramion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

Robiłem dzis próbe  z wymiarami odległosci osi po 175 cm . Na poczatku skretu za bardzo wyrzuca ślad   opryskiwacz na zewnatrz (10cm) -środek zakretu idealny -końcówka ucieka do wewnęcznej (5cm) kąt  skrętu 90 stopni ....po śniegu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam , mam opryskiwacz ciągany tad len ze skrętnym zaczepem i sporo gór gdzie  opryskiwacz idzie całkiem swoim śladem niż ciągnik , ma ktoś jakis patent żeby podciągać opryskiwacz w góre żeby szedł równo ? Mojego zaczepu nie da się raczej przerobić i z tego co się orientuje to w polskich opryskiwaczach tych mniejszych nie ma hydraulicznego zaczepu skrętnego a już nie mówie o skrętnych kołach . Ma ktoś to jakoś rozwiązane ? W przyszłości chce zmienic na troche większy opryskiwacz ale już pasował by mi taki żeby dało sie go równo ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez dominikl95
      witam kupiłem opryskiwacz i chciałbym używać to do podlewania wodą rabarbaru, i nie wiem jakie dysze kupić .Oryginalne jakie były to niebieskie, ale to chyba takie podstawowe. Opryskiwacz stary zachodni. Chodzi o to aby był jak największy przepływ wody.
    • Przez Pabloskos
      Witam, poszukuje schematu budowy kompletnego dolnego zaczepu i sposobu jego mocowania do ciągnika.
      Namiary na książkę obsługi i napraw oraz listę części zamiennych mile widziane (jez. polski, niemiecki lub angielski)
    • Przez Paweł_478
      Witam mam problem z opryskiwacze hardi 1000l 15 m nie uzyskuje ciśnienia nawet do 2 bar nie wiem gdzie można szukać problemu pompa jest sprawna model opryskiwacza to LX1000/15 proszę o podpowiedzi gdzie mam szukać problemu z góry dzięki 
    • Przez MateuszMisiak
      Witam. Posiadam opryskiwacz seguip i nie działa mi górny wyświetlacz od komputera, dolny sterownik dziala tzn.rozklada składa steruje zaworami  i recznie reguluje ciśnienie + i -. Moze ktos wie jak włączyć ten komputer. 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj