Polecane posty

Pasquallo    1

Cześć i czołem ;)

Zdecydowałem się na zakup agregatu Bomet 2.1 m. Będzie chodził w c360. Nie wiem jednak co wybrać - na tulejach czy łożyskach?  Sprzedający twierdzi, że tuleje lepsze niż łożyska, bo łożyska się brudzą szybciej i w efekcie zużywają.  Co jest lepsze? jakie wady i zalety? Nie mogę znaleźć żadnych informacji w necie o tym.  Prosiłbym o pomoc kogoś bardziej doświadczonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Myślałem że już nikt nie robi na tulejach, a tu jeszcze wciskają ten relikt? Pomyśl sam, jak łożysko jest kryte to bez uszkodzenia brud się nie dostanie, a tuleja, jak to tuleja, z czasem się wymiele przez uszczelnienie pójdzie syf i potem to już jak papier ścierny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Dzięki ;) no właśnie wciskają i to chamsko :D w sensie było blisko tekstu : Paaanie, coooś Paaan! po co na łożyskach. Tuleje lepsze,  Zmienie dilera, bo mnie jakoś dziwnie namawia.... może  ma jakiś problem o którym nie wiem... Tak czy siak nie ma to już w tym momencie znaczenia. Chciałem się upewnić i zapytać kogoś bezstronnego. Dzięki @ZYLA @mezik0

Takie coś jak na zdjęciu poniżej chciałem kupić ;)

661465139_3_1000x700_agregat-uprawowy-bomet-agregaty_rev001.jpg 

 

 

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
tylko i wyłącznie kupuj łożyska nawet jak się popsuje to wymienisz a tuleje robią z takiego gówna ze szybko się wybierają a jak jeszcze rozbije obudowę to i tak i tak czeka cię przeróbka na łożyska
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Musi to być Bomet? W podobnej cenie kupisz Dziekana, wałki ma o wiele lepiej rozwiązane, też do wyboru łożyska lub tuleje. Z tym że malowanie dosyć słabe 

Edytowano przez MF675ursus
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
przydał by ci się jeszcze wał z przodu myślę że 3rzędy by wystarczyły wtedy fajnie robotę robi minus tych tylnych wałków jest brak docisku ja zawsze wykrecalem je do oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

a z tym wałem z przodu to są jakieś minusy? Znajomy nie polecał ze względu na kamienie, ale już nie pamiętam co i jak, o co to chodziło. No i najważniejsze, czy z tym wałem nie będzie za ciężki do c360?

 

edit: dobra, wiem już ;) wał z przodu w moim wypadku nie jest aż tak niezbędny.... ziemia kamienista, głównie 4 klasa, troche 3 i troche 5 klasy. 

Prosiłbym kogoś życzliwego żeby wyjaśnił mi o co chodzi z tym dociskiem... Bo generalnie jeśli dobrze rozumiem, to do wyboru są łańcuszki (czyli niejako wałki są ciągane za kultywatorem jak brony) i docisk sprężynowy, czyli po prostu mocniej uprawi, wałki nie będą wleczone, a bardziej zagłębią się w glebę. Będą pracować na sprężynach ciągle z tą samą mocą dociskać do gleby. Dobrze myślę? Docisk sprężynowy będzie dużo zmieniał na lekkich glebach?

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Na lekkich glebach to i gałęzią uprawisz... Jak masz ziemię "pacyniastą" to po wałkach na łańcuszkach będziesz miał uprawione niewiele lepiej niż po zwykłych bronach zębowych, po wałkach z dociskiem- o wiele lepiej rozbite pacyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj