Zaloguj się, aby obserwować  
frix

Jak u was wygląda uprawa pola dużymi ciągnikami??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
frix    0

Tak jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda u Was np pryskanie czy rozsiewanie nawozów ciągnikami powiedzmy ok 100-konnymi i w górę ;) I co robicie żeby ułatwić sobie wtedy życie? Ścieżki technologiczne? Jakie sprzęty do tego typu ciągników? Opryskiwacz zawieszany 1000l? Rozsiewacz 1500l... jakiej szerokości agregat uprawowo siewny. Chciałbym wiedzieć tego tupu rzeczy bo mówiąc szczerze zainteresowało mnie to ponieważ jestem teraz że tak powiem w małej kropce ponieważ wykonuje siew ciągnikiem 110 konnym(renault 120,14), oprysk c330 + opryskiwacz ciągany i do tego dochodzi jeszcze rozsiewanie nawozów i tu pojawia się mój problem booo.... posiadam ciągniki c385 i c360 a rozsiewacze jakimi w tej chwili dysponuje(ponieważ stary sprzedałem) too sulky dpx 1803 i jest niestety do c385 za duży i posiadam również amazone bodajże zau 1001 + nadstawki. I teraz sie wszystko powaliło bo mam dużo śladów na polu :/

 

Więc w skrócie to wygląda tak

-renault, c385,c360 c330,

agregat uprawowo siewny 3m

opryskiwacz szerokośc 12

rozsiewacz dpx 1803, amazone 1001

 

Jakie mogę wykonać kombinacje tak zeby to było dobrze? Na początku myślałem zeby zaczepić te rozsiewacze do renóweczki wtedy moze by rzucały po 24 metry i jeździł bym co drugi przejazd opryskiwacza ale znowu ma szerokie gumy i szeroki rozstaw wiec też lipa... No i jestem w ten sposób w kropce :/

 

A tak w ogóle mam nadzieje ze to będzie dobry dział na ten temat, jeżeli nie prosił bym o przeniesienie do odpowiedniego działu:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Ale masz problem

No to syp mniej nawozu to c-385 będzie dawała rady

ja sam mam rozsiewacz brzeg mx 1600 i zaczepiam c-385a sypie 1tone i daje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

Tylko że ja mam duże góry :/ i jest nie za ciekawie :/ na 12m nie rzuci:/ Jeszcze z amazonką to jako tako ale z sulky to jak wsypie 1tone to już wogóle kosmos... a i dotam ze jak podczepie pod c-385 to nie trzymam tego na podnośniku a na łańcuchach tyle ze ramiona już mają duże luzy i nie mogę ustawić równo rozsiewacza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja zetorem 7011 + rauch zsb 900 sypie po 800 kg i jak mialem worki to dokladalem ale trzeba jak z jajkiem jezdzic a zetorem 8111 to tone bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

JA bym zaczepił do renóweczki i tyle upuść powietrza z kół i będzie gites sąsiad wszystko robi farmerem 105 jak u nas siał nawóz to panie piękna sprawa rozsiewacz 1 tona i jazda miał upuszczone powietrze z kół i jest lepiej niż jak sialiśmy t25a z bąkiem mówię zapnij do reni i tyle


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

że z reni mam spuścić powietrze? z przodu mam opony 480 a z tyłu 520 to są no szerokie troszki. ale mam znajomego takiego co robi wszystko renóweczką 155,54 i rozsiewa nawozy tym i pryska podczepia zawieszany 1000l opryskiwacz i jazda... :D I mówi ze wcale nie wygniata. tzn twierdzi że jest mniej wygniecione pole jak np małym ciągnikiem z rozsiewaczem. Bo mówił że sąsiad robił z na sąsiednim polu mtzem z rozsiewaczem i mówił ze u sąsiada potem było widać ślady po ciągniku a po renóweczce nie było bardzo znać. nie wiem czy w towierzyć. niby na zachodzie robią wszystko takimi ciągnikami i jakoś tam to jest a tu to każdy się boi bo mu rzepak czy pszenice koła wygniatają bo szerokie laczki. I ja już sam nie wiem w co mam wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

z oponami 520 czy 480 to raczej si nie jezdzi z nawoami zy opryskami bo w scierzkach sie nie mieszcza . a przejedz teraz po rzepaku albo na opadanie to juz sie nie podnisie tak zamo z pszenica z zabiegami na klosa

robi sie duzymi ciagnikami ale maja kola zmieniane na waskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

To jak to w takim razie wygląda na zachodzie? Jak ogląda się różne filmy w necie to nie widać zeby mieli wąskie opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

hmmm... no to teraz już całkiem nie wiem... chyba czekać mnie będzie kolejna wymiana rozsiewacza na dużo mniejszy bo nic innego nie wykombinuje w takim razie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja opryski wykonuję MF255 z opryskiwaczem Pilmet 2000l 20 metrów szerokości.Nawozy Amazone 1800 to 1224 już drugi rok,a MTZ82 ma tura to ładuję.1224 do nawozów jest super owszem trochę gniecie rzepak ale w zbożu jest dobrze,a na kłosa to MTZ.

Jak ci za szeroko to kup sobie koła do 385 wąskie.Ja mam koła wąskie do MTz to zakładam do oprysku rzepaku na opadanie i nawóz na buraka.Kola kupisz za 1,5-2 tyś a siewnika nie zmieniaj bo duży to duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

c-385 opony ma wedlug mnie w sam raz ja takie same mam z wetorze 7011 i dealnie pasuje

tylko szkoda ze do tej renowki nie masz 2 kompletu kol 380 szerokosci np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W 385 opona ma szerokość 480 to 4 cm między 520.Według mnie najlepsze byłoby koła z MTZ mają 400,do 385 lub Reno.Trzeba by było pokombinować z felgami,tylko do Reno trzeba dobrać średnice tyłu i przodu.Ale idzie kupić komplet kół.Ja w MTZ mam niższe o ok 15cm od orginalnych i jakoś jeździ a napęd używam sporadycznie jak muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Nierób sobie dodadkowych kosztów bierz c-385 syp jak już mówiłem dużo mniej i gites masz problem z głowy przecież ona niema takich opon szerokich

A do siania nawozu c-385 jest super

Niemusisz kupować innego rozsiewacza ani opon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

No dobra ok rozsiewanie nawozu c385 dajmy na to tą amazonką 1001 to co nasypie tam 500 kg(bo mam w big bagach) i z czym tu jechać jak rzuca z tego co mi sie wydaje na ok 18m :/ żeby to dobrze rozsiać to musze bardzo pole zjeździć :/ bo ślady nie zgrywaja mi się w żaden sposób z opryskiwaczem :D tak jak teraz saletrzak rozsiewałem to uhh... aż mnie ściska jak popatrze na to pole ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

A czemu nie możesz rzucać nawozu rozsiewaczem sulky albo amazone na 12 m??? - bo nie rozumiem w czym jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

W tym że nie moge ich ustawić na te 12 :/ Bo zawsze leci za daleko :/ Nawet jak jade małym gazem to rzuca jak głupi xD Ale jeszcze moze coś pokombinuje. Aaa i jeszcze może troszki odbiegne od tematu bo mam straszne luzy na ramionach a rozsiewacz mam zawieszony na łańcuchach żeby pompa nie musiała pracować. I teraz jest pytanie jak go go zwiesić zeby był sztywno na łańcuchach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Spróbuj siać dwa razy szerzej jak opryskiwacz, u nas opryski jak dotąd robi C360 3P i ciągany pilmet a nawozy sieje U1224 na balonowych kołach trochę szerszych niż balon bizona, może i szaleństwo ale teren mocno pagórkowaty i na węższych oponach nie da się przejechać po dołkach bo jest za miękko i ciągnik z siewnikiem za mocno się zapada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja rauchem sieje nawozy on rzuca na 24m a sciezki mialem na 12 a teraz 15 m przezuca ale jest pewne ze wszedzie jest rowno rozsiane i to zaden problem ze dalerko leci . powinienes sie ciewszyc ze tak sypie bo inni maja problem bo niedorzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jak masz regulowane łopatki to odchyl je tak zeby mniej nacierał na nawóz czy odchyl do tyłu. A jak nie masz to mniejsze obroty na WOM tez powinny pomoc.Amazony maja podnoszone koncowki łapek wiec mozesz je obnzyc jak masz podniesione. Metoda prob i błedow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

A jaki konkretnie model rozsiewacza posiadasz i jakie masz na nim talerze??? - bo to ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

Nie wiem czy ta pompa pociągnie 18m no ale moze i tak nie wiem. Model rozsiewacza to ZA-U 1001 Ma regulowane tylko końcówki łopatek. Teraz rozsiewałem tak iż rozsiewacz miałem odchylony do tyłu i końcówki łopatek miałem maksymalnie opuszczone, no i od biedy było ale teraz już na ten rzepak będzie to lipa. Bo czytałem gdzieś że jak już rzepak czy pszenica będą większe trzeba te łopatki podnieść żeby nawóz leciał lobem. Tylko jak podniose to wtedy leciiiiiiii tak że... końca nie widać. A Czy na 24m dorzuci to nie był bym tego taki pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj