zacier123

Kontrole dotyczące bioasekuracji

Polecane posty

ws71    1827

Teoretycznie siatki mialy być w oknach które miały możliwość otwierania a z tego co się słyszy to wymagają na wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Nasz powiatowy mówi że WEDŁUG NIEGO ;-)siatka powinna być dobra  taka o oczku 1,5 cm

dokładność przepisów i rozporządzeń według DOBREJ ZMIANY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
31 minut temu, ws71 napisał:

Teoretycznie siatki mialy być w oknach które miały możliwość otwierania a z tego co się słyszy to wymagają na wszystkich

Ty a powiedz mi w jakim kurła celu? :d chyba jako firana :D

+ 10 % w estetyce napewno odstraszy asf przed wejściem do chlewni :D bo jebne ;)


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dobre,przejechałbyś się u nas w terenie to dopiero zobaczysz cepeliadę w oknach od siatek plastikowych ,po siatki zbrojeniowe podtynkowe,siatki od osłony rusztowań ,a tam gdzie była inspekcja moskitiery o oczku 1mmx1mm taką zażyczyli sobie u sąsiada i taką wpisali w papiery ,że ma być na wszystkich oknach i drzwiach,ja zabieram się do montażu  metalowej o oczku 14mm x 14mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

u nas 10/10mm są akceptowane przez powiatowego ,chodzi o to aby ptactwo i gryzonie nie dostały sie do obiektu

o owadach nic w przepisach nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

najlepsza siatka stalowa ,podłączona do pradu żeby powiatowy się nie dostał 😉

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam pytanie odnośnie maty dezynfekcyjnej przy wejściu do obory czy grubość 3cm wystarczy czy musi być 4cm  bo strefa żółta już 8 km od mojej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak chcesz miec pewność to ustaw zamiast maty pojemnik z płynem  a do chlewni idz w kaloszach

to nie zart ,uzasadnię

mata dezynfekuje podeszwę  ,a co jak przejdziesz po trawie i do chlewni zaraz?  mata sznurówek nie ogarnie ,po za tym widły wiadra itp tez powinny byc osobne  dla obu środowisk inaczej nawet dobra mata mija sie z celem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wam powiem , że to co ma być , a to co wystarczy , to tylko od kontrolerów zależy . Tam też pracują ludzie ... Te przepisy są tylko przepisami , a ASF I TAK GŁÓWNIE DZIK PRZENOSI !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Słyszałem o takich pojemnikach z płynem ale czy one są wymagane przez kontrolę czy pojemnik może zastąpić matę w pod czas kontroli ? Może wiesz jaki powinien być  wymiar maty szer.dł.wys. do wejścia o szer. 100cm  a co z płynem i z matami zimą przy -20 dużo pytań jak znasz odpowiedzi to napisz bo dla mnie to całkiem nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

zetorki tak  racja,  bo w inne cuda to nie wierze  ostatnio grzybiarze sa pod ostrzałem :P,

ale ogólnie jak ktos szanuje swoje stado to  własnie w ten sposób  będzie postępował

jak hodowle miałem to nie wpuściłem nikogo bez ubranka jednorazowego  a jak przychodził swój to ubierał moja odzież  ,tu chodzi o bakterie nawet

 plapla  za mnie jak hodowałem nie było problemu  z ASF  ,przestrzegałem  zasad jak wyżej napisałem ,

maty dezynfekcja i dodatkiem soli ,albo  sody kaustycznej nie zamarzają  to substancje żrące

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Szerokość maty przy wejściu 100 to będzie 100cm X 100cm pojemniki nie maja żadnego znaczenia podczas kontroli[tak było u nas],bezwzględnie mata ,bez znaczenia jej grubość,mata zawsze musi mieć taką długość  jak drzwi a szerokość zawsze 1m,do mat stosować virkon i nie powinny mieć zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie świń z bykami. mam budynek w którym są świnie budynek jest duży ale jest przedzielony ściana na pół do jednego i drugiego pomieszczenia są osobne wejścia łączy je tylko wyciąg obornika który idzie przez cały budynek . czy mogę w  jednym trzymać świnie a w drugim bydło czy to nie przejdzie ze względu na ten prześwit w ścianie w którym idzie wyciąg ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Gdyby coś to mów że obornik usuwasz oddzielnie i ten otwór też trzeba by było jakoś zakryć


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez akowicz111
      Dobrze powiedziane ,,jak będzie wredny,, trzeba będzie robić za słowika i nauczyć się śpiewać ; http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/aktualnosci/zakres-kontroli-piorin-w-kontroli-integrowanej,49130.html
    • Przez dziangwar
      Witam. Mam następujące pytanie. Czy jesli wybuduję oborę dla krów lub byków (mniejsza o to) nie korzystając w ogólę ze środków uni jedynie ze swoich pieniędzy, w której będą jakies tam warunki nie najgorsze ale i nie najlepsze, to czy mogę sie spodziewac kontroli z Uni bądź innej instytucji. Jeśli tak to jeśli stwierdza ona że nie spełnia jakiś tam warunków mogąmi te krowy bądź byki odebrać?
       
      Zadajac to pytanie czysto teoretyzuje gdyz ciekawi mnie to, a kto wie moze będe miał w przyszłosci taką sytuacje.
       
      Pozdrawiam! Dziangwar
    • Przez Piters182
      Witam mieliście jakieś nie miłe przygody z niebieskimi panami. Oczywiście jeżdżąc maszynami rolniczymi.
    • Gość szopen158
      Przez Gość szopen158
      Mam pytanie do znawców marki i nie tylko mianowicie chodzi mi o rewers w deutz 150 mk3 skrzynia ZF J 7222 L, chodzi o taki fakt że jak odpale ciagnik rewers chodzi fajnie pyłynnie a jak się ciągnik rozgrzeje to słychać uciążliwe pukanie przy przełączaniu kierunku jazdy, a jeszcze informacja do tego ktoś inteligentny zalał mu skrzynie Agrolem U co jest nie dopuszczale i czy może mieć to wpływ na tak złą pracę rewersu ?
    • Przez _Rolniczka_
      Witam mogę prosić o spis wymaganych dokumentów prowadzonych przez rolnika w gospodarstwie rolnym potrzebnych podczas kontroli
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj