zacier123

Kontrole dotyczące bioasekuracji

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dwdx1906    28

U mnie byli w tygodniu z weterynarii i zapowiedzieli kontrolę w czerwcu (będą dzwonić kiedy dokładnie). Dostałem kombinezon ochronny i kartki do ewidencji samochodów do przewozu , wejść do chlewni i spisu świń (warchlaki, prosiaki, lochy, tuczniki). Wygląda na to, że da się to przejść, ale zobaczymy za kilka tygodni ;-)

Teraz trochę z innej beczki: 

Taka apteczka przejdzie jako szafka do leków? http://allegro.pl/apteczka-przemyslowa-metalowa-do-firmy-biura-typ03-i7308373465.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Większosć leków powinna być trzymana w lodówce , ale powinna przejsc , kluczyk ma w razie czego . A jest wymagana , bo nie słyszałem o tym ?

 


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, dwdx1906 napisał:

U mnie byli w tygodniu z weterynarii i zapowiedzieli kontrolę w czerwcu (będą dzwonić kiedy dokładnie). Dostałem kombinezon ochronny i kartki do ewidencji samochodów do przewozu , wejść do chlewni i spisu świń (warchlaki, prosiaki, lochy, tuczniki). Wygląda na to, że da się to przejść, ale zobaczymy za kilka tygodni ;-)

Teraz trochę z innej beczki: 

Taka apteczka przejdzie jako szafka do leków? http://allegro.pl/apteczka-przemyslowa-metalowa-do-firmy-biura-typ03-i7308373465.html

Nie wolno leków w gospodarstwie przechowywać  ani samemmu podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Chyba że ma odpowiednie wykształcenie[zootechnik,technik wet.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Nie wolno leków w gospodarstwie przechowywać  ani samemmu podawać

pewnie że nie,  ale szafka do leków być powinna (można w niej trzymać co najwyżej jodynę).

Edytowano przez dwdx1906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Ja o tych kosztach to dowiedziałem się w ostatni dzień składania wniosków. Jak pytalem znajomych to jedni składali ,a inni nie.

A teraz chcę zapytać,czy są te kontrolę w gospodarstwach? W moich stronach nic się nie dzieje i jak dotąd nikt nie chodzil. A czy w innych stronach są kontrolę na teraz???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Napisz kolego dwdx1916 na mój pocztę. Chcę zapytać Ciebie w związku z tym tematem....

krz-nau@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Czy u was czepiają się wielkości oczek siatki na oknach i drzwiach,u nas zażyczyli sobie aby to były moskitiery i to zaczyna się robić śmieszne,osobiście mam metalową o oczku 14x14 mm ,miał ktoś podobne cyrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja niestety jeszcze nie miałem kontroli (mam nadzieje że dostane nakaz zakończenia hodowli) ale znajomy wet pracujący w PiW  od dawna mówił że w oknach uchylnych muszą być moskitiery 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zakaz ? Podejrzewam że liczysz na kasę ? Tylko że aktualnie NIE MA . Mniej TV oglądaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak liczę na kasę ale na tą którą zaoszczędzę na dokładaniu do tuczników w tej branży trzyma mnie tylko biznesplan młodego rolnika co wyrzucanie gnoju żałuję że władowałem 100 tysięcy złotych w  chlewnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

U mnie nic o siatkach w oknach nie gadali. Fakt, faktem że było zimno i miałem tylko lekko uchylone 1 czy 2 okna, ale ani w ich zaleceniach, ani w gadce nie było o tym wspomniane. 

Co sprawdzali to przede wszystkim ilość świń, papiery (księga rejestracji, spisy, ewidencje wejść i wjazdów), maty dezynfekcyjne, zabezpieczenie paszy (powierzchownie), kolczyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian508    1

co do bioasekuracji jestem ciekaw jak to sie ima do trzody która jest utrzymywana na wybiegach wiadomo 2 ogrodzenia min 1,5 m i tym podobne ale czy musza byc w takim razie siatki w oknach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Bo w tym całym asf jeden adsurd goni drugi absurd. 

Świnie na wybiegach a siatki w oknach żeby muchy i wróble nie wlatywały :D

Najebałem ramek w okna , nazakladalem siatek , naspawalem ram w drzwi wejściowe , namęczyłem się z przymocowaniem siatki a kontroli ani widu ani slychu , nagle nawet to cale asf jakoś zniknęło :D

  • Haha 1

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

He , he . Warto takie pytanie kiedyś zadać jakiemuś "mądremu" na zebraniu z zasad bioasekuracji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

teraz sezon grypowy a drobiarze maja sie dobrze, więc kto wie co teraz wymyślą

Zetorki lepiej nie ,im mniej wiedzą tym lepiej dla hodowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby tak , ale jak znam sam siebie i mój niewyparzony język , to aby mi się taka okazja trafiła to zapytam . Uwielbiam jak udają że wiedzą co mówią , odpowiadając na takie pytania . 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

masz racje bylem na zebraniu powiatowym z kolami łowieckimi ,w obecności lasów państwowych,U.W .i izb rolniczych ,masakra my swoje oni swoje ,

wydawało im się ze problem znaja lecz jak przyszło co do czego to nie bardzo umieli udzielić odp.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

O wielu rzeczach nigdzie nie jest napisane ale kontrolujący to święte krowy, ich widzi mi się to wyrocznia (albo po cichu tak mają robić). Kuzyn który już zlikwidował hodowlę po kontroli powiedział mi w rozmowie ze kontrolujący nie chciał tego oficjalnie potwierdzić ale nie zaprzeczył i dał do zrozumienia że prawdą była plotka że mieli zlikwidować 70% hodowli. To co się słyszy z okolicznych miejscowości to lekko 20 procent więcej. Sam jestem przeciw całkowitemu olewaniu procedur zabezpieczania swoich świń typu zero zmiany obuwia i ubioru, dawanie im zielonki z łąki po której hasają dziki itp. ale tą przeginke którą u nas w kraju się wyrabia to tylko prosta droga do tego żeby żreć ten fermowy syf. Ale chyba nikt rozsądny tego nie chce

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
1 godzinę temu, dwdx1906 napisał:

gdzie pisze o wymogu siatek w oknach?

ja zlikwidowałem hodowlę 2lata temu i juz wtedy powiatowy wymagał w chlewniach i na spichlerzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez akowicz111
      Dobrze powiedziane ,,jak będzie wredny,, trzeba będzie robić za słowika i nauczyć się śpiewać ; http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/aktualnosci/zakres-kontroli-piorin-w-kontroli-integrowanej,49130.html
    • Przez dziangwar
      Witam. Mam następujące pytanie. Czy jesli wybuduję oborę dla krów lub byków (mniejsza o to) nie korzystając w ogólę ze środków uni jedynie ze swoich pieniędzy, w której będą jakies tam warunki nie najgorsze ale i nie najlepsze, to czy mogę sie spodziewac kontroli z Uni bądź innej instytucji. Jeśli tak to jeśli stwierdza ona że nie spełnia jakiś tam warunków mogąmi te krowy bądź byki odebrać?
       
      Zadajac to pytanie czysto teoretyzuje gdyz ciekawi mnie to, a kto wie moze będe miał w przyszłosci taką sytuacje.
       
      Pozdrawiam! Dziangwar
    • Przez Piters182
      Witam mieliście jakieś nie miłe przygody z niebieskimi panami. Oczywiście jeżdżąc maszynami rolniczymi.
    • Gość szopen158
      Przez Gość szopen158
      Mam pytanie do znawców marki i nie tylko mianowicie chodzi mi o rewers w deutz 150 mk3 skrzynia ZF J 7222 L, chodzi o taki fakt że jak odpale ciagnik rewers chodzi fajnie pyłynnie a jak się ciągnik rozgrzeje to słychać uciążliwe pukanie przy przełączaniu kierunku jazdy, a jeszcze informacja do tego ktoś inteligentny zalał mu skrzynie Agrolem U co jest nie dopuszczale i czy może mieć to wpływ na tak złą pracę rewersu ?
    • Przez _Rolniczka_
      Witam mogę prosić o spis wymaganych dokumentów prowadzonych przez rolnika w gospodarstwie rolnym potrzebnych podczas kontroli
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj