zacier123

Kontrole dotyczące bioasekuracji

Polecane posty

zacier123    26

Proponuję aby wypowiadali się tu rolnicy którzy mieli te śmieszne kontrole odnośnie bioasekuracji. Co tam sprawdzali, co wymagali i jakie ewentualnie kary... Jeśli temat podobny istnieje to, proszę o link bo nic podobnego nie mogłem znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadzikC360    16
Byli już u ciebie bo u mnie jeszcze nie. Ciekawe bo to było dużo krzyku ale czy to w ogóle będą chodzić i sprawdzać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

no właśnie u mnie nie było ich jeszcze dlatego założyłem ten wątek żeby można było się jakoś przygotować. Zanim skontrolują nasz cały powiat to podobno przy obecnej obsadzie inspektorów zejdzie się im około 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wschód Polski już na jesieni takie kontrole mieliśmy . Teraz chyba odrobinę te przepisy się zmieniły to i może sposób kontroli się zmieni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

@zetorki12 napisał byś coś więcej na temat, na co zwracali uwagę , czego się czepiali i co zalecili.

Edytowano przez withanight

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz może być inaczej . Maty , kolczyki , ilość sztuk w oborze , książce i agencji , zeszyt wizyt , czy stoi sama trzoda w pomieszczeniu . Chyba tyle . Jak ktoś miał jakieś uchybienia to mandat 50-100zł i nakaz poprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

W jakiej Ty jesteś tej strefie ? mandaty ? o.O

16 godzin temu, TadzikC360 napisał:

Byli już u ciebie bo u mnie jeszcze nie. Ciekawe bo to było dużo krzyku ale czy to w ogóle będą chodzić i sprawdzać ?

 

Będą łazić na pewno , tylko na razie nie wiadomo kiedy , bo niema komu :D za dużo terenu a za mało ludzi. Tak przynajmniej u nas.

Edytowano przez withanight

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żółtej . Tak mandaty . W jednej miejscowości podobno co drugie gospodarstwo . Dużo starszych osób olewa porządek w papierach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Myślałem , że przy pierwszej wizycie mogą dawać tylko zalecenia a nie mandaty :/ A trochę jeszcze zostało do poprawienia.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Sam poczytaj czego tam wymagają , bo tak jak napisałem wcześnie , trochę tam zmodyfikowali zalecenia co do bioasekuracji wprowadzając je na cały kraj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadzikC360    16
Czytając jakiś artykuł w internecie na ten temat to mieli kontrolować wszystko co jest związane z hodowlą. Między innymi maty, przechowywanie paszy, słomy, książkę rejestracji, listę obecnych sztuk w chlewni trochę chore ale będzie tylko pewnie o maty i porządek w dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

@zetorki12, a czy paszę lub wodę badają? No ale było jasno powiedziane że przy pierwszej kontroli miało nie być mandatów więc faktycznie chyba teraz po wprowadzeniu bioasekuracji na cały kraj to się zmieni. A ten zeszyt wejść i wyjść to już musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtedy pasze ich nie interesowały . Zeszyt to nic takiego . Wpisujesz od picu ze dwie osoby i np wizytę jakiegoś lekarza w oborze i już masz z głowy . Nie ma się czym przejmować . No przynajmniej do tej pory nie było czym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Poczytajcie sobie wywiad z p Jażdżewskim w miesięczniku top agrar i jego interpretacje nowych przepisów bio to się większości odechce hodowli i ma to być bezwzględnie stosowane przynajmniej tak twierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

możesz podesłać link, czy to jest w gazecie top agrar? dziwi mnie czemu nikt poza użytkownikiem zetorki się nie wypowiada, przecież po to jest forum żeby się wymieniać informacjami i opiniami,... czyżby jeszcze kontrole nie dotarły do żadnego z użytkowników forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2
U nas się mówi że kontrole mają być od kwietnia dopiero sam mam połaczone Obore z chlewnia jednym gankiem gnojowym ale pomiędzy jest mur i się zastanawiam czy przejdzie czy będę musiał przenieść jedne zwierzęta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będziesz musiał przenieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Ja słyszałem jak byłem z tucznikami jeden gościu mówił że gdzieś chodzili sprawdzili czy ogrodzone i kazał maty założyć , jeszcze mi znajomy mówił że gdzieś byli i mieli krowy że swiniami i , mają miesiąc żeby mur postawić i odrodzić ile w obu przypadkach prawdy nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
8 godzin temu, kubo123 napisał:

U nas się mówi że kontrole mają być od kwietnia dopiero sam mam połaczone Obore z chlewnia jednym gankiem gnojowym ale pomiędzy jest mur i się zastanawiam czy przejdzie czy będę musiał przenieść jedne zwierzęta...

Jeżeli nie będzie żadnej dziury między jednym a drugim nie powinno być problemów.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Bo na razie nie ma kontroli w ogóle , top agrar wydanie papierowe,elektroniczne też płatne,obecnie nastepuje interpretacja wydanych przepisów ,poza strefami jak na razie nie ma wymogu grodzenia

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

W małym stopniu ale są już kontrole, wymieniają lekarzy weterynarii którzy sprawdzają gminami, czyli że wet z swojego regionu nie może sprawdzać swojej gminy tylko dają go do innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
9 godzin temu, ws71 napisał:

Bo na razie nie ma kontroli w ogóle , top agrar wydanie papierowe,elektroniczne też płatne,obecnie nastepuje interpretacja wydanych przepisów ,poza strefami jak na razie nie ma wymogu grodzenia

Jeżeli mowisz o tym plocie 2x1,5m z podmurowka to ten wymóg dotyczy tylko hodowców utrzymujących stada na wybiegu , co u nas jest chyba nie spotykane.

Dla hodowli zamkniętych nie ma wymogu grodzenia .

Edytowano przez withanight

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Z tego co mówiono na spotkaniu informacyjnym to ogrodzenia nie obowiązują poza strefami , jeżeli znajdziesz się w strefie grodzenie gospodarstwa + słomy

1 godzinę temu, Elrond napisał:

W małym stopniu ale są już kontrole, wymieniają lekarzy weterynarii którzy sprawdzają gminami, czyli że wet z swojego regionu nie może sprawdzać swojej gminy tylko dają go do innej.

Jaśniej proszę czyli Inspekcja zleca kontrolę lekarzom wet którzy mają prywatną praktykę ? przecież na poziomie powiatu wszyscy się znają z prywatnymi wet co by to miało na celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez akowicz111
      Dobrze powiedziane ,,jak będzie wredny,, trzeba będzie robić za słowika i nauczyć się śpiewać ; http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/aktualnosci/zakres-kontroli-piorin-w-kontroli-integrowanej,49130.html
    • Przez dziangwar
      Witam. Mam następujące pytanie. Czy jesli wybuduję oborę dla krów lub byków (mniejsza o to) nie korzystając w ogólę ze środków uni jedynie ze swoich pieniędzy, w której będą jakies tam warunki nie najgorsze ale i nie najlepsze, to czy mogę sie spodziewac kontroli z Uni bądź innej instytucji. Jeśli tak to jeśli stwierdza ona że nie spełnia jakiś tam warunków mogąmi te krowy bądź byki odebrać?
       
      Zadajac to pytanie czysto teoretyzuje gdyz ciekawi mnie to, a kto wie moze będe miał w przyszłosci taką sytuacje.
       
      Pozdrawiam! Dziangwar
    • Przez Piters182
      Witam mieliście jakieś nie miłe przygody z niebieskimi panami. Oczywiście jeżdżąc maszynami rolniczymi.
    • Gość szopen158
      Przez Gość szopen158
      Mam pytanie do znawców marki i nie tylko mianowicie chodzi mi o rewers w deutz 150 mk3 skrzynia ZF J 7222 L, chodzi o taki fakt że jak odpale ciagnik rewers chodzi fajnie pyłynnie a jak się ciągnik rozgrzeje to słychać uciążliwe pukanie przy przełączaniu kierunku jazdy, a jeszcze informacja do tego ktoś inteligentny zalał mu skrzynie Agrolem U co jest nie dopuszczale i czy może mieć to wpływ na tak złą pracę rewersu ?
    • Przez _Rolniczka_
      Witam mogę prosić o spis wymaganych dokumentów prowadzonych przez rolnika w gospodarstwie rolnym potrzebnych podczas kontroli
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj