lukbold

Wał gładki na łąke

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

Szukam wału gładkiego na łąkę. Znalazłem ofertę takiego o średnicy 90cm i 2m szerokości oraz masie 650kg. Do tego woda i wg sprzedającego ma mieć 2tony. I teraz zastawiam się czy to wystarczy na łąkę. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Łąki to u mnie przeważnie lekka glina jeśli można to tak określić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Nie wiem jaka ścianka. Chcę 4.5tys. Ładnie wymalowany... Jak na złość nic tańszego używanego nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
woda zalana do takiego wału może ważyć blisko 1,2tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Pojemność = 

0,45x0,45x2x3,14=1.2717m3

Czyli około 1270 litrów wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no już pal licho czy to waży 1800 czy 2000kg... wystarczy na łąkę? Macie jakieś porównanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kup na złomie baniak od hydroforu 2000L i zrób sobie/zleć komuś. Ten wał co masz chęć kupić jest na kołach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Po co koła jak wał się toczy? Bo czegoś tu nie rozumiem...
  • Haha 1
  • Confused 1

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
14 godzin temu, zbyszekbrzuze napisał:

Po co koła jak wał się toczy? Bo czegoś tu nie rozumiem...

 Nie każdy ma łąkę za domem jak Ty  :D  Ja na łąkę muszę dojechać dobre 3 km samymi asfaltami.

 

Co do wagi , powinna starczyć.

Edytowano przez withanight

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

chyba pojadę go pooglądać i po negocjować. Koła myślę dorobić sam bo znając życie zechce za to dobrego tysiaka ekstra. Wyciągnę z krzaków starą oś z fury i coś ustrugam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tu są chyba nawet 3 wały.... 2 tylne po 0,5m jak tak patrze zdjęcia podobnych sprzętów, a przedni max 1.5m... a już się napaliłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak masz zamiar bawić się w przeróbki żeby oś zamontować to kup tak jak pisałem zbiornik od hydroforu taki 2-3tys litrów i zrobisz od podstaw solidny walec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
A ile taki zbiornik ma grubości? Patrzyłem po ogłoszeniach ale na Śląsku tylko jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Otóż to. Nowego nie sprzedają i mogą być podżery, zacznie fo telepac po łące to q najlepszym wypadku powgniata go albo i rozerwie. Jak już to koła i zalać bwtonem. Znowu jak zalewac to sam myślałem by taki zrobić. Ale jako formę dać dwie beczki po ropie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

10mm to minimum, przerabialiśmy kiedyś gościowi taki wał - zakładaliśmy oś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daro189
      Witam, chętnie kupię wał cambella, może być z wałem crosskill, o szerokości od 1 do 2 metrów, z przeznaczeniem do uprawy po orce. Najlepiej z województwa lubelskiego (ograniczona możliwość transportu😡)
      Cena do 1500, do negocjacji.
    • Przez KrychxU
      Witam, interesuje mnie wasza opinia na temat wałów przyłączanych do pługa.
      Mam zamiar zainwestować w packomat, pług 4 skibowy a ciągnik 1614. Na spokojnie da sobię radę.
      Tylko sęk w tym że mam większą część pól w kształcie klinów, czytałem opinie że packomat na takie pola wmiarę daje radę bo najlepszy jest ten na przedni TUZ.
      Ale nie posiadam Tuz'a, ani nie planuję zakupu to interesują mnie dwa typy wałów, packomat lub ciągany.
      "Ciągany" z tego co wyczytałem lepiej uprawia glebę , poprzez to że ma większą średnice pierścieni oraz dwa rzędy tych pierścieni, ale packomat łatwiej przetransportować.
      I tu mam dwa pytania, czy np. podczas orki gdy na torze jazdy mam przeszkodę to czy mogę złożyć, przestawić ten packomat bez żadnych konsekwencji?
      I druga kwestia, Schemat wygląda tak: Orka(1614),nawozy(30),uprawa agregatem(1614),siew(30),bronowanie(30) czy to by mi się opłaciło ?
      Co z tego schematu mógłbym wykreślić po zakupie wału, bo zaprezentowałem schemat uprawy wiosennej, pożniwna różni się tym że po orce bronuję 30.
      Liczę na pomoc 😉
      PS. Gleby mam lekkie i średnie, ale większość lekkie 3,4,5 klasa. 
       

    • Przez michal_19
      Mam problem z brzęczącym wałem napędowym na łącznikach po przesmarowaniu na kalamitkach nie brzeczy przez jakąś 1h jazdy potem znowu zaczyna, czy wymiana łączników na nowe pomoże? Ciągnik zetor proxima 7441
    • Przez kNalk
      Cześć, dzisiaj przeglądając olx natknąłem się na coś takiego https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-us-1-2-7m-CID757-IDtf4ND.html#36738193ff;promoted
      Spotkał się ktoś z takim wałem? I czy faktycznie tak dobrze doprawia glebę?
       
    • Przez pala92
      Witam. Czy ktoś miał doczynienia z wałem na  przedni tuz franquet synchrospire? http://www.best-agri.com/pl/d/waly-uprawowe-franquet-synchrospire-23382
      Czy bedzie on dobrze kruszył ziemie po wjechaniu z siewem prosto w orke ? Dodam ze ten który chce kupic nie posiada zębów z przodu ale to kwestia dorobiebia.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj