TurboUrsus

halogeny/malowanie c330

Polecane posty

TurboUrsus    0

Słuchajcie razem z bratem chcemy sie wziąc niedługo za c330..Chcemy pomalować ciapolka i dodać lampy ;) tylko że mam takie pytanie.Moge pomalować czyms innym niż pistoletem? np. pendzelkiem? drugie pyt. to co moge zrobić z dachem bo mój sie rozpada..

 

I teraz następne. Gdzie najlepiej zamontować halogeny? bo wydaje mi sie ze na tej ramie pod dachem.I po 2 jak puscic przewody gdzie podłączyc itp. bardzo prosze o taką mini instrukjce

 

621235.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Prąd weź najlepiej od kostki od bezpiecznika od Światła STOP. A gdzie chcesz zamontować halogeny z tylu czy przodu czy tu i tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dach w sam raz. Kable z tylu puść górą zejdz z nimi na prawy blotnik zrób tam malutki kokpicik z przełącznikami. Zrób najlepiej na 3 włączników. Najlepiej aby tylne lampy były wlanczane osobo i przednie też. zrób 3 bo np założysz Lampe błyskową to się włącznik przyda do przodu dasz halogeny i będzie w sam raz. Prąd weź od gniazda bocznego. Ja bym założył także bezpieczniki bo lepiej dmuchać na zimne. Bezpieczniki się przydadzą ponieważ halogeny pobierają dużo energii.

 

A na jakie kolory go malujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Oczywiście, że możesz czymś innym niż pistoletem, ale efekty nie takie jak po pisatolecie:D Może być pędzel. Tylko pamiętaj, żeby dobrze odtłuścić nawierzchnie i rozcienczyć farbe. Dobrze by było dodać też utwardzacza. Ja tak u siebie robiłem :) Z tego co widze to masz plandeke na dachu. Proponuje zakup dachu z plastiku jak na zdjęciu wyżej. A pasował będzie. Halogeny tak jak pisałeś w rogach kabiny pod dachem.A kabel weź spod światła STOP jak pisał kolega @marekfarmer i puść po rurze w kabinie tak jak idzie kabel do tylnej wycieraczki i na desce rozdzielczej wyłącznik i wszystko powinno być ok.

 

Pozdrawiam Rolnik122894


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Witam, nie radze ci malować pędzlem niema to jak pistoletem żadnych zacieków niedociągnięć ;) przekonałem się o tym nieraz, najlepiej pomaluj renolakiem a nie zwykłą farbą :) .


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

@TurboUrsus nic tam nie widać;p dla mnie ciapek traci ten blask po malowaniu;d , a dach to chyba z plastiku? czy mnie wzrok myli xD


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Było na forum także i o malowaniu i o halogenach! Ludzie, czy szukanie boli?


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dach daj z plastki walniesz malunek. A ciapulka najlepiej pomaluj pistoletem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Z kąś kojarzę ten ciągnik... :) ale pozostawie to w milczeniu;]. Ja tam sam się przekonałem o tym, że nie warto wydawać kasy na jakies droższe farby i maluje wszystko śnieżką, ale rozcieńczam tylko utwardzaczem i mam idealną powłoke lakierniczą. Jak malować to maske pistoletem i cały silnik ze skrzynią. Błotniki możesz pędzlem nawet malnąć bo w końcowym stadium malowania farba z błotników jesli ich nie odkręcisz będzie siadała na silniku i skrzyni i będzie w kropki :). A z tymi halogenami to daj przekaźniki, nawet jeśli zmieniasz instalkę. Jeśli masz pradnice to zapomnij o halogenach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurboUrsus    0

no wiec tak,dziękuje wszystkim za pomoc :D kolory bedą takie jakie są czyli żółty czerwony i szary,dach jest z tworzywa sztucznego..Pistoletu nie posiadam,a koszt zawsze wyższy żeby oddac do lakiernika.. bo mam znajomego który ma pistolet..Wiecie ile może takie malowanko kosztować?

 

 

Paweł ciapka napewno kojarzysz :) pisalismy kiedyś często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Jak już piszecie o pendzelkach i pistoletach to mam pytanie czy można pistolet podłączyć do sprężarki w traktorze czy raczej musi być oddzielna sprężarka która trzyma cały czas te same ciśnienie w dyszy?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Podstawiasz drugą 30 i możesz śmiało podłączać pistolet i da radę ktoś na forum kiedyś pisał że tak nawet samochody malował do puki nie kupił sprężarki więc chyba ciapka można śmiało malować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ale pistolet najlepiej jest podlaczyc do zlacza od przyczepy a pistolet kosztuje 50 zl na malowanie maszyn wystarczy

ja taki mam i zadowolony jestem

. halogeny tez uwazam ze przekazniki sa dobrym rozwiazaniem . dajesz przekaznik i wlacznik mozesz dac taki maly . ja tak mam

no i zaluz alternator z poloneza np .jesli masz pradnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurboUrsus    0

wiecie panowie..tyle o ile to ja maluje pendzelkiem (pług,kultywator itp.) tylko jednorazowo c330 ale musze pogadac z dziadkiem i mamy znajomego lakiernika-mechanika od samochodów i ma pistolet :D wiec dla niego prysnąc 2 pierdoły to nic i nie wezmie dużo pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Pędzlem to wiesz co możesz pomalować??? Sufit a 30 najlepiej się maluje pistoletem a jak masz możliwość pożyczenia od kogoś 30 to pupy nie zawracaj daj 50 zeta na pistolet i maluj co chcesz i ile chcesz najlepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Pędzlem to możesz sobie płot sufit malować a jak będziesz malować 30 to ci zostaną ślady po tym czy zacieki a pistoletem nawet jak malować nie umiesz to ci ładniej wyjdzie niż pędzlem. A ten koleś co wspominałeś co jest lakiernikiem to może z nim zagadaj ile by wziął za pomalowanie 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

juz nie przesadzaj ze jak pistoletem malowac sie nie potrafi to zaciekow nie bedzie . bo tez mozna zrobic jeszcze szybciej niz pedzlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Na pewno jak się w głowie sieczkę ma to się szybciej zrobi. Ale żeby pędzlem malować to bardziej trzeba uważać aby zacieków nie narobić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

juz raz mnie wkorwiles i znowu zaczynasz ???

jak pedzlem zaciek zrobisz to poprawisz i roziagnie sie na powieszchni a jak pistoletem to juz tylko szmatka rozpuszczalnik i od nowa . albo poczekac az wyschnie i papier scierny i malowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Kultury byś się nauczył w miejscu publicznym. A tak a pro po to ja pisze do autora tematu. A na opakowaniu od pistoletu bez powodu pisze jak wół żeby używać z odpowiedniej odległości a nie samą dyszą po blasze to się nie dziwie że zacieki powstają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj