ArekDziedzic

Pottinger terrasem czy kuhn speedliner

Polecane posty

Sluchajcie.... pytanko.

Kuhn Speedliner 4000 2011 rok. Skladany

Czy

Pottinger terrasem artis 2011 rok tez skladany.

Ziemie mieszane.

Ciagnik się dopasuje jakis xD

Wedlug mnie bardzo podobne maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

No kilka różnic między tymi maszynami to chyba jest.

Inna budowa wału, inna szyna wysiewająca, inne aparaty dozujące nasiona.

Ja bym wybrał Terrasema ze względu: właśnie na wał oponowy z przesuniętymi kołami w offsecie oraz unoszone środkowe koła do transportu, bardziej rozbudowaną szynę wysiewającą gdzie każdy talerz jest zamontowany na takim samy ramieniu (nie ma dłuższych i krótszych ramion) a to przekłada się na równomierne wschody. Wydaje mi się także że Terrasem ma chyba większe talerze robocze 510 mm. 

Jednak w maszynach używanych trzeba wziąć pod uwagę też konkretny stan obu maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no pronto odpada... za te pieniadze pronto bedzie 5-8 lat starszs i zamiast 1200 ha bedzie mialo 12 000 tys ha. W dodatku widze jak pronto ciezko uciagnac na lzejszych glebach. No i rozbieranie tego walu oponowego. 

No i talerze wysiewajace jak i wal nie sa w ofsecie a to dla mnie podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD7820p    0

Czy Kuhn speedliner 4000 w pozycji transportowej idzie na bocznych kołach czy srodkowe sie unisza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez Bitels96
      Witam , chciałbym się spytać ile waży sieczkarnia Pottinger mex gt ?
    • Przez tomek2201
      Witam. Od dzisiaj jestem posiadaczem w/w sieczkarni która zastąpiła polska Fokę od Unii. Czy jest możliwość zmiany długości sieczki? Czy robi się to z boku maszyny gdzie jest napęd? Są tam dwa tryby jedno większe a drugie mniejsze a na nich łańcuch. Czy jak je zamienię to zmieni mi się również długość sieczki? Jaka wydajność może osiągnąć ta sieczkarnia załóżmy w 3 m kukurydzy? Pracować będzie z ciągnikiem 110 KM 6cyl.
    • Przez everto
      witam
      zakupiłem ostatnio wycinak kuhn z windą. chciałbym przerobić go na tura. moje pytanie brzmi jak podłączyć przewody (przez rozdzielacz lub bez) żeby obsługiwać go 3 sekcją od tura? 
      btw winde odrzuciłem, nie potrzebna mi na tura. ktoś juz tak przerabiał ? da sie wogóle tak czy jednak musi być ten rozdzielacz i obsługa ramienia za pomoca dzwigni w rozdzielaczu ?może chaotycznie opisałem ale mam nadzieje ze ktoś ogarnia o co mi kaman xd
      btw2. zdj zapozyczone z neta, ale wycinak jest ten sam

    • Przez DelPiero
      Witam, proszę o pomoc w wyborze agregatu uprawowo siewnego, cena jest bardzo zbliżona dlatego nie gra roli.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj