Skocz do zawartości
News
ArekDziedzic

Pottinger terrasem czy kuhn speedliner

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Sluchajcie.... pytanko.

Kuhn Speedliner 4000 2011 rok. Skladany

Czy

Pottinger terrasem artis 2011 rok tez skladany.

Ziemie mieszane.

Ciagnik się dopasuje jakis xD

Wedlug mnie bardzo podobne maszyny

Wiadomość z agroFakt.pl

edi89    0

No kilka różnic między tymi maszynami to chyba jest.

Inna budowa wału, inna szyna wysiewająca, inne aparaty dozujące nasiona.

Ja bym wybrał Terrasema ze względu: właśnie na wał oponowy z przesuniętymi kołami w offsecie oraz unoszone środkowe koła do transportu, bardziej rozbudowaną szynę wysiewającą gdzie każdy talerz jest zamontowany na takim samy ramieniu (nie ma dłuższych i krótszych ramion) a to przekłada się na równomierne wschody. Wydaje mi się także że Terrasem ma chyba większe talerze robocze 510 mm. 

Jednak w maszynach używanych trzeba wziąć pod uwagę też konkretny stan obu maszyn.

iron    484
jak mam być szczery to pronto 4dc

Nie no pronto odpada... za te pieniadze pronto bedzie 5-8 lat starszs i zamiast 1200 ha bedzie mialo 12 000 tys ha. W dodatku widze jak pronto ciezko uciagnac na lzejszych glebach. No i rozbieranie tego walu oponowego. 

No i talerze wysiewajace jak i wal nie sa w ofsecie a to dla mnie podstawa.

JD7820p    0

Czy Kuhn speedliner 4000 w pozycji transportowej idzie na bocznych kołach czy srodkowe sie unisza?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrogosc
      witam
      stoje przed wyborem pomiedzy case 856xl a renault 103.14/54 ciagnik bedzie pracowal z ladowaczem prasa,kosiarka,transport i troche orki. Prosze o opinie uzytkownikow owych maszyn i na co zwrocic uwage przy zakupie?
    • Przez Pablo123456
      Witam,
      Mam dylemat przy zakupie ciągnika. Zastanawiam się zakupem nowego New Hollanda T5 120 (117KM) cena około 210 tys netto, bądź Fendta serii 400 (ok 115-125KM)  z rocznika 2002-2005 koszt ok 120-140tys. Ma to być ciągnik główny, ziemie generalnie mam lekkie (40ha) i ważne jest aby miał biegi pełżające, na oponie tył 600.  
      Jak wygląda awaryjność w NH i czy nie zajadę silnika 3,4l oponą 600? 
      Czy lepiej bardzo solidna ale 15letni ciągnik?
      Którego eksploatacja będzie tańsza ??
      Ciągnik będzie robił rocznie ok 600-700 Mth 

z góry dziękuje za pomoc
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MIERZANIN
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tym tematem. Jak w tytule zastanawiam sie czy zmiana silnika w białoruśce jest mozliwa bez większych kombinacji. Dysponuje takim traktorem i byl pomysl by go sprzedac na złom ale jesli dalo by sie z niego jeszcze cos wykrzesać to przydał by sie do prac podwórkowych. Myslalem o silniku od Mtz lub jakimś perkinsie niewiem czy udał by sie taki przeszczep jesli ktoś ma jakies doswiadczenie w tym temacie bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję i zapraszam do dyskusji.
    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję