SpracowanyPraktyk

TO NIE JEST MATERIAŁ SIEWNY

Polecane posty

ZYLA    718

Panie ja chciał kupić groch, a nie książkę czytać. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mrc1005 dzięki za poradę, to ma wielki sens, ale...

Ogłoszenie musi być krótkie i szczegółowe, pisanie o artykułach przepisach, karach i ograniczeniach odstrasza tylko klienta. jak stworzyć idealny zwór ogłoszenia nie naruszając szeroko interpretowanych przepisów?

Nie może to być przecież sprzedam pieluszkę i koniec, to mało profesjonalne, totalna amatorka. Klient nasz Pan i musi mieć prawo wyboru między odmianami, regionami zakupu itd. Ja cały czas mówię o formowaniu ogłoszenia nie pod materiał siewny tylko na paszę, cele przemysłowe i komercyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Myśląc ich tokiem rozumowania,to ogłaszając ciągnik np:Zetor Proxima też powinienem zaznaczyć że nie można używać go w polu ,tylko na defilady ,bo do pola trzeba kupić nowy od Zetora.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
fakt że firmy nasienne grają w uja bo to kupując ich nasiona nijako już zapalciłeś za ich geniusz a jak napiszesz że sprzedajesz nasiona o tej nazwie ale zaznaczając iż nie są one materiałem siewnym to gówno ich powinno to obchodzić
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, iron napisał:

fakt że firmy nasienne grają w uja bo to kupując ich nasiona nijako już zapalciłeś za ich geniusz a jak napiszesz że sprzedajesz nasiona o tej nazwie ale zaznaczając iż nie są one materiałem siewnym to gówno ich powinno to obchodzić

dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

@zyla Jak Ci dadzą karę albo będziesz musiał po sądach jeździć to wtedy pogadamy. można takie wzmianki na samym końcu wstawić. ogłoszenia.

 

Dodatkowo można jeszcze dodać lub coś w tym stylu:

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66 §1. Kodeksu Cywilnego

Edytowano przez mrc1005
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

dziś na szkoleniu dot. dopłat bezpośrednich rozdawali ulotki na temat materiału siewnego i odstępstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, marek1977 napisał:

Myśląc ich tokiem rozumowania,to ogłaszając ciągnik np:Zetor Proxima też powinienem zaznaczyć że nie można używać go w polu ,tylko na defilady ,bo do pola trzeba kupić nowy od Zetora.

Słabe to porównanie bo ciągnik się nie rozmnaża a głównie o to chodzi :P

4 godziny temu, mrc1005 napisał:

@zyla Jak Ci dadzą karę albo będziesz musiał po sądach jeździć to wtedy pogadamy. można takie wzmianki na samym końcu wstawić. ogłoszenia.

 

Dodatkowo można jeszcze dodać lub coś w tym stylu:

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66 §1. Kodeksu Cywilnego

Bu ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53
16 minut temu, staszek131415 napisał:

Słabe to porównanie bo ciągnik się nie rozmnaża a głównie o to chodzi :P

Bu ha ha

Będziesz się śmiać ... jak Ci przyjdzie płacić ...

Ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale za co płacić?DZiwi mnie że w dzisiejszych czasach ktoś kupuje jeszcze materiał siewny na olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj staszek staszek jak możesz coś takiego pisać, zastanawiam się ile masz lat? 

To tak jak kiedyś pisano o allegro, że nie będzie na nim żadnego handlu bo jak towaru nie widzisz to nie kupisz a teraz zdziwko, handel jest i to duuuuży. Nie jestem pierwszej młodości i doskonale pamiętam jak allegro raczkowało i zmieniało się w ciągu prawie 20 lat.  Zauważ, że na olx jest wszystko od jajeczka od kurki po całe gospodarstwo rolne. Nie pisz proszę bzdur. I nie wmawiaj nikomu co ma robić z ciężko zarobionymi pieniążkami. 

 

Ale oczywiście będziesz negował to co napisałem wiec sprawdź sobie ile podmiotów które mają możliwość obrotu materiałem siewnym wystawia informacyjnie swój produkt na olx. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Duużo osób, i oni robią to bez stresu, to sprzedający ma gacie na zmianę zawsze w pobliżu.... "Sprzedam XXXX, pierwszy rok po centrali" - pełno takich ogłoszeń, co się dziwić jak kwalifikowany materiał siewny 2tys/tona. W ubiegłym roku złożyłem zamówienie na pewną czołową odmianę - czekałem, czekałem i w końcu przyszedł - otwieram worek a tam taki szajs że moje pszenice to pokazowe były przy tym . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41
19 minut temu, pawel885 napisał:

Duużo osób, i oni robią to bez stresu, to sprzedający ma gacie na zmianę zawsze w pobliżu.... "Sprzedam XXXX, pierwszy rok po centrali" - pełno takich ogłoszeń, co się dziwić jak kwalifikowany materiał siewny 2tys/tona. W ubiegłym roku złożyłem zamówienie na pewną czołową odmianę - czekałem, czekałem i w końcu przyszedł - otwieram worek a tam taki szajs że moje pszenice to pokazowe były przy tym . 

też już nie raz miałem podobną sytuację, że kwalifikat gorszej jakości był niż własne ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

dziś na szkoleniu dot. dopłat bezpośrednich rozdawali ulotki na temat materiału siewnego i odstępstwa

agencja nasienna wysłała duże ilości  ulotek do ODR-ów to muszą je  jakoś  zagospodarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

2lata temu kupiłem fredro z centrali Warszawskiej oddział Łuków to normalnie miałem połówki ziarna drobne jakby nie było odwiane, miałem reklamować tyle że była późna jesień i nie mogłem czekać. Na wiosnę okazało się jeszcze że było z żytem :)

Koleś mi mówił że takie coś można reklamować i wymienią.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obsiałem 50 ha pszenicą z Rolimpeksu  odmiany x. Na wiosnę zareklamowałem. Przyjechał człowiek porobił zdjęcia, przyszło pismo, że obecność pszenżyta w pszenicy nie jest przyczyną materiału siewnego. Dodam tylko że na moich działkach nigdy nie było pszenżyta. Dobrze, że to tylko 50 ha a nie całe gospodarstwo. Zero odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, SpracowanyPraktyk napisał:

oj staszek staszek jak możesz coś takiego pisać, zastanawiam się ile masz lat? 

To tak jak kiedyś pisano o allegro, że nie będzie na nim żadnego handlu bo jak towaru nie widzisz to nie kupisz a teraz zdziwko, handel jest i to duuuuży. Nie jestem pierwszej młodości i doskonale pamiętam jak allegro raczkowało i zmieniało się w ciągu prawie 20 lat.  Zauważ, że na olx jest wszystko od jajeczka od kurki po całe gospodarstwo rolne. Nie pisz proszę bzdur. I nie wmawiaj nikomu co ma robić z ciężko zarobionymi pieniążkami. 

 

Ale oczywiście będziesz negował to co napisałem wiec sprawdź sobie ile podmiotów które mają możliwość obrotu materiałem siewnym wystawia informacyjnie swój produkt na olx. 

Na olx jest mas aoszustów i na pewno nie jet to dobre miejce do kupna materiału siewnego co to jest 1800 za tonę jak dotację dostaniesz to wyjdzie taniej niż z ogłoszenia i nie piszcie bajek że macie lepsze jak z firm nasiennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Czasami zdarz sie bubel. Ja tak mialem 2 lata temu z jeczmieniem ozimym. Ziarno byle slabo zaprawione i polowki. Ale to z byle firmy nasiennej. Ze strzelec jeszcze cos takiego mi sie nie zdarzyło. Jak doliczycie koszt swojego zboza, doplate, zaprawe, mlynkowanie i zaprawianie to nie wiele wam zostanie.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
11 godzin temu, pawel885 napisał:

Duużo osób, i oni robią to bez stresu, to sprzedający ma gacie na zmianę zawsze w pobliżu.... "Sprzedam XXXX, pierwszy rok po centrali" - pełno takich ogłoszeń, co się dziwić jak kwalifikowany materiał siewny 2tys/tona. W ubiegłym roku złożyłem zamówienie na pewną czołową odmianę - czekałem, czekałem i w końcu przyszedł - otwieram worek a tam taki szajs że moje pszenice to pokazowe były przy tym . 

Też tak miałem ostatnio. Mówię blisko zobaczę, może coś się zmieniło.

Już nie raz tam szajs był, ale w tamtym roku to jak odpady po młynku wiejskim, powiedziałem że więcej tam moja noga nie postanie -powiat Koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Za tą cene co człowiek płaci za kwalifikowaną pszenicę po 180 zł to te nasiona powinny być jak perełki. Kupowałem w Agricoli i pszenicę Jantarkę i Ozon i Desamo. Rewelacji nie ma. Trafiają się połówki jakię kawałki słomy. Ziarno nie jest wyrónane. Już lepeij na wialni odczyszczę bo porównywałem. Jedynie w  Golden Seeds było piękne ziarne a reszte to jakieś badziewie nie kwalifikat. W Małopolskiej hodowli w łubinie żółtym trafiał się groch w ozonie wystrzały przenżyta gdzie ja w ogole nie sieje pszenżyta a stanowisko było po łubinie. Później wycinać trzeba żeby sobie materiału niezabrudzić. Mam nadzieję że czytają to też i agencje nasienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Jeżeli trafia się Wam syf to dzwońcie do PIORINu, a hodowcę tych nasion powiadomcie o tym, wtedy na drugi dzień o 6 auto stoi po nasiona. Tak miałem kilka lat temu z granum.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pszenica miała być za tydzień a była za 3 i weź reklamuj jak tu połowa października się zbliża... Mieli dużo zamówień i zaprawiali co się da po mojemu

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antech    1

Ja jestem ciekaw, czy do czegoś sensownego z tej dyskusji wyniknie. Paragraf jest chyba tylko na siejącego taką paszówkę. Nic nie wiem aby do oferującego odmianę "na paszę" można było się przyczepić. Z drugiej jednak strony na pewno, gdybym był właścicielem odmiany, to bym się wściekł widząc w sezonie siewu wysyp ofert sprzedaży mojej odmiany jako "na paszę". Zrobiłbym wszystko, aby ograniczyć legalną lewiznę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
@antech Ty to taki krecik jesteś, tak ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
    • Przez Farmer345
      Witam. Jaki agregat uprawowo siewny o szerokości 2,7m  polecacie  do ciągnika MF 6130 mocy 95 km ? Gleby lekkie i średnie również zakamienione. 
      Myślę o takim czymś: https://www.olx.pl/oferta/lekki-agregat-uprawowo-siewny-jaguar-lux-z-hydropakiem-2-7m-dziekan-CID757-IDsjKat.html#1408fb028d  
      Co o tym sądzicie? 
    • Przez tespis17
      Witam.
      Ostatnio kupiłem materiał siewny do siewu. Okazało się że materiał był sprzed dwóch lat więc poszedłem do sklepu po "świadectwo klasyfikacji siły kiełkowania". Oczywiście otrzymałem takie świadectwo na poziomie 89%, więc wysłałem do WIORiN próbkę wyszło na poziomie 60%. Poszedłem do powiatowego PIORIN który robił próby. Powiedzieli że nie mają sobie nic do zarzucenia widocznie później nastąpił spadek siły kiełkowania i mam się dogadać ze sprzedawcą.-To jest pierwsza część historii.
      Kupiłem QQ C1 do siewy w drugim sklepie też zauważyłem że jest sprzed dwóch lat. Więc wróciłem na następny dzień i poprosiłem o"świadectwo klasyfikacji" Mówią że nie mają i chętnie mi wymienią materiał. Nie zgodziłem się. Teraz moje pytania.
      Co grozi sprzedawcy za sprzedaż materiału bez " świadectwa klasyfikacji z WIORIN"???
      p.s Nie wiedziałem w jakim temacie umieścić na forum więc proszę  moderatora o przeniesienie tematu.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj