SpracowanyPraktyk

TO NIE JEST MATERIAŁ SIEWNY

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ahten    176
55 minut temu, ws71 napisał:

W naszym rejonie 2 lata temu była taka akcja,gosć dzwonił umawiał sie na odbiór ,przyjeżdżał dochodziło to transakcji,po czym wyciągał papiery i d.pa,dosyć dużo ludzi wtedy popłaciło

a jaki rejon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

określiłeś odmianę i napisałeś że nie suszony i to było jako materiał siewny. Nie pisz odmiany a szczegóły podawaj przez tel jeśli kogoś będzie interesować.

 

Na byka nikt nie ma certyfikatu na daną rasę, na materiał siewny już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No spróbuj sprzedać jako rozpłodnika to się przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
12 godzin temu, ahten napisał:

a jaki rejon?

 

12 godzin temu, ws71 napisał:

Powiat sępoleński,kujawsko-pomorskie

mój sąsiedni złotowski, wlkp ........

może ten samO.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, może warto pomyśleć nad formą ogłoszenia? Co powiecie na takie coś? 

Witam jestem producentem grochu (rolnikiem) mam na sprzedanie 10 ton materiału wyprodukowanego w swoim gospodarstwie odmiana Milwa. Materiał siewny  pozyskałem z HR Smolice. Na stronie producenta znają państwo krótką charakterystykę rośliny:

 

http://www.hrsmolice.pl/pl/straczkowe/groch-siewny/168-milwa

 

Nie jestem hodowcą i nie proponuje towaru jako materiał siewny gdyż jest to naruszenie prawa. Groch jest odmianą pastewną przeznaczoną na paszę, cele przemysłowe i komercyjne. Nasiona grube, materiał czysty z udziałem połówek w granicach 10%, nie dosuszany randupem.

polecam

 

nikogo nie próbuje oszukać tylko znaleźć rynek zbytu na towar z gospodarstwa. Podanie odmiany w tym wypadku ma sens. To tak jak podanie nazwy samochodu w ogłoszeniu. Nazwa AUDI czy BMW też nie jest nasza a można się nią posługiwać.

Edytowano przez SpracowanyPraktyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Za samo hasło materiał siewny z HR Smolice mogą być problemy,za dużo podajesz danych,nie prościej napisać groch czyszczony sprzedam,jak kogoś podstawią i dokona zakupu u Ciebie to może wyjść bałagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie co najwyżej zawartość białka możesz podać bo odmiana to na cele paszowe ma znaczenie drugożedne B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ws71 napisał:

Za samo hasło materiał siewny z HR Smolice mogą być problemy,za dużo podajesz danych,nie prościej napisać groch czyszczony sprzedam,jak kogoś podstawią i dokona zakupu u Ciebie to może wyjść bałagan

Napisałem, że nie sprzedaje jako materiał siewny

 

chodzi tutaj o walkę o zachowanie godności i wolności. Nie można pozwolić aby firmy pracujące dla nas, tak dla nas rozpychały się łokciami w każdym temacie. Będziemy spychani w stronę przepaści. Postrzegani jak murzyni na plantacji bawełny tylko najpierw musimy kupić sobie pole a potem narzędzia. 

Edytowano przez SpracowanyPraktyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za mały jesteś by podskakiwać dużym podmiotom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, staszek131415 napisał:

Za mały jesteś by podskakiwać dużym podmiotom

może i za mały ale dostatecznie duży aby spróbować. Bo na forum nie widzę poparcia dla rolnika tylko osoby wycofujące się z podwiniętym ogonkiem (oczywiście są wyjątki)

Edytowano przez SpracowanyPraktyk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty dziękuj Bogu że nie ma u nas GMO bo by Ci się rozsiało po polu a Monsanto by przej eło Twoje gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Nikt nie podwija ogonka. Jak już pisałem, ewidentnie chciałeś sprzedać to jako materiał siewny i ciesz się że to tylko tak się dla Ciebie skończyło. Firma nasienna poniosła ogromne nakłady na wyprodukowanie tego materiału i ma prawo je chronić czy to się komuś podoba czy nie. A wyolbrzymianie sprawy, że już niedługo niczego nie pozwolą sprzedać mija się z celem. Nie podawaj nazwy, podaj parametry paszowe a nie siewne i się nie przyczepią. W czym problem? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Przecież nie jest zabronione podawanie nazwy i odmiany zboża, nie wolno go sprzedawać jako materiał siewny, ale co kupiec z tym zrobi to już nie ma znaczenia dla sprzedawcy To jak kupowanie noża w markecie , jeden użyje go jako przedmiot do zabójstwa drugi zgodnie z przeznaczeniem do krojenia wędlin, sklep za to nie ponosi odpowiedzialności.

Edit Na olx przed chwilką znalazłem takie ogłoszenie, to sugeruje jednoznacznie przeznaczenie i ciekaw jestem jak długo jeszcze będzie widoczne. nie radzę tak pisać.  https://www.olx.pl/oferta/nasiona-grochu-CID757-IDnX6R4.html#d9961782da

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
jeśli podajesz odmianę to zawsze się dojebią nie ma innej opcji a bez tego mało kto to będzie chciał kupić jako materiał siewny i zostanie tylko metoda sprzedaży miedzysasiedzkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Nie ma paragrafu zabraniającego podawanie nazwy, a jak jest to niech go ktoś tu wskaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Teraz w AGRO BZDURACH mowili że cena jęczmienia jarego rosnie bo rolnicy poszukują na dosianie:D

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Na tej samej podstawie powinny rosnąć ceny wszystkich roślin jarych , kocham TV za takie newsy :D i m.in z tego powodu nie mam telewizora B|

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
8 minut temu, Pigmei napisał:

 Nie ma paragrafu zabraniającego podawanie nazwy, a jak jest to niech go ktoś tu wskaże.

Co z tego że paragrafu nie ma, możesz wstawiać nazwę odmiany tylko licz się z tym że możesz za to zapłacić firmie która wyhodowała daną odmianę i ma do niej wyłączność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Pisałem wcześniej jasno i wyraźnie, tego nie wolno sprzedawać jako materiał siewny, za to można odpowiadać, widziałeś to?

Edit. Kupujący może odpowiadać jak kupi materiał paszowy/konsumpcyjny i użyje go do siewu, ale to już sprawa kupującego, nie nasza. jak to zrobi, to na swoje ryzyko.

Cytat

Co z tego że paragrafu nie ma,

To z tego, że paragrafy są podstawą prawną dla urzędników,  brak paragrafu to brak podstaw, ryzykują oskarżeniem o bezprawne działanie.

Edytowano przez Pigmei
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
47 minut temu, GRZES1545 napisał:

Co z tego że paragrafu nie ma, możesz wstawiać nazwę odmiany tylko licz się z tym że możesz za to zapłacić firmie która wyhodowała daną odmianę i ma do niej wyłączność.

Skoro nie można podawać nazwy odmiany to sugerujesz że niczym się jedna od drugiej nie różni? Owszem można zapłacić firmie która ma prawa do odmiany ale tylko i wyłącznie w przypadku jeśli wyraźnie wskażemy w ogłoszeniu że sprzedajemy zboże do siewu albo na przykład zadzwoni jakiś frajer i będzie próbował nas podejść i będzie o to pytał Trzeba o tym pamiętać aby nikomu nie mówić że sprzedajemy z przeznaczeniem na siew i tyle w tym temacie

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
29 minut temu, maroon napisał:

Skoro nie można podawać nazwy odmiany to sugerujesz że niczym się jedna od drugiej nie różni? Owszem można zapłacić firmie która ma prawa do odmiany ale tylko i wyłącznie w przypadku jeśli wyraźnie wskażemy w ogłoszeniu że sprzedajemy zboże do siewu albo na przykład zadzwoni jakiś frajer i będzie próbował nas podejść i będzie o to pytał Trzeba o tym pamiętać aby nikomu nie mówić że sprzedajemy z przeznaczeniem na siew i tyle w tym temacie

Właśnie to miałem na myśli :) Tyle że pytałem kiedyś pracownika Agencji o taką sprawę to powiedział mi też że korzystając z ich nazwy odmiany też mogą mieć roszczenia do tego.Prawnie nie chcę się przekonywać jak to wygląda i będę unikał takich problemów sprzedając zboże tak jak zawsze bez podawania nazwy.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Kiedyś dostałem taką informację:

"Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi informuje, że ogłoszenie nr ...... narusza przepisy prawa związane z obrotem materiałem siewnym zawarte w ustawie z dnia 9 listopada 2012 roku o nasiennictwie (Dz. U. 2012, poz. 1512 ze zm.) – artykuł Art.123. 1. Kto prowadzi obrót materiałem siewnym niezgodnie z warunkami określonymi wart.104 ust. 1–7, jest obowiązany do wycofania go z obrotu na własny koszt oraz do wniesienia na rachunek wojewódzkiego inspektoratu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę prowadzącego obrót albo dostawcy, albo miejsce wykonywania działalności gospodarczej, jeżeli jest inne niż miejsce zamieszkania prowadzącego obrót albo dostawcy – w przypadku gdy prowadzącym obrót jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, materiałem siewnym, opłaty sankcyjnej stanowiącej 200% kwoty należnej za sprzedany lub dostarczony materiał siewny. 2. Kto prowadzi obrót materiałem siewnym bez zgłoszenia właściwemu wojewódzkiemu inspektorowi zamiaru prowadzenia obrotu materiałem siewnym jest obowiązany do wniesienia na rachunek wojewódzkiego inspektoratu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę prowadzącego obrót albo dostawcy, opłaty sankcyjnej w wysokości 2270zł, na podstawie decyzji wojewódzkiego inspektora właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę prowadzącego obrót albo dostawcy. 

W związku z powyższym proszę o usunięcie emitowanego ogłoszenia.
Informacje przekazał: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi Delegatura w Piotrkowie Tryb."
 
 
 
Ja bym napisał że na podstawie przepisów (przepisał te wyżej) ziarno/groch nie może być przeznaczony do siewu po zakupie tylko i wyłącznie do wytworzenia paszy dla zwierząt.
 
Groch wytworzony z najwyższej jakości materiału siewnego HR Smolnice zapewni bezpieczną bazę do wytworzenia paszy da Państwa zwierząt. Przy zachowaniu najwyższych standardów produkcji roślin Państwa zwierzęta będą bezpieczne a pasza będzie posiadała najwyższą jakość przy zastosowaniu niniejszego grochu.
 
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zakupu najwyższej jakości grochu odmiany "Malwa" do celów paszowych i tylko wyłącznie.
 
Co Państwo z forum o tym myślą???  
 
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
    • Przez Farmer345
      Witam. Jaki agregat uprawowo siewny o szerokości 2,7m  polecacie  do ciągnika MF 6130 mocy 95 km ? Gleby lekkie i średnie również zakamienione. 
      Myślę o takim czymś: https://www.olx.pl/oferta/lekki-agregat-uprawowo-siewny-jaguar-lux-z-hydropakiem-2-7m-dziekan-CID757-IDsjKat.html#1408fb028d  
      Co o tym sądzicie? 
    • Przez tespis17
      Witam.
      Ostatnio kupiłem materiał siewny do siewu. Okazało się że materiał był sprzed dwóch lat więc poszedłem do sklepu po "świadectwo klasyfikacji siły kiełkowania". Oczywiście otrzymałem takie świadectwo na poziomie 89%, więc wysłałem do WIORiN próbkę wyszło na poziomie 60%. Poszedłem do powiatowego PIORIN który robił próby. Powiedzieli że nie mają sobie nic do zarzucenia widocznie później nastąpił spadek siły kiełkowania i mam się dogadać ze sprzedawcą.-To jest pierwsza część historii.
      Kupiłem QQ C1 do siewy w drugim sklepie też zauważyłem że jest sprzed dwóch lat. Więc wróciłem na następny dzień i poprosiłem o"świadectwo klasyfikacji" Mówią że nie mają i chętnie mi wymienią materiał. Nie zgodziłem się. Teraz moje pytania.
      Co grozi sprzedawcy za sprzedaż materiału bez " świadectwa klasyfikacji z WIORIN"???
      p.s Nie wiedziałem w jakim temacie umieścić na forum więc proszę  moderatora o przeniesienie tematu.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj