SpracowanyPraktyk

TO NIE JEST MATERIAŁ SIEWNY

Polecane posty

jacus    3017

"ziarno czyszczone" i kazdy wie o co chodzi- tak sprzedaja i nawet na fakturach pisza-niestety bez doplat do materialu siewnego


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Czytał ktoś dogłębnie ustawę? Czy zakaz obowiązuje również rolników z areałem poniżej 10ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Kolega ma rację, oni maja swoje prawa autorskie do odmian które wyhodowali i Ciężko było by coś wygrać, ważne że nie czepiają się już jak siejesz u siebie tym co z pola zebrałeś bo wcześniej to też było nielegalne.

Nie czepiają się, ale czy oplate trzeba dalej uiścić jak się sieje swój materiał ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
A gdzie się podziały wolne nasiona. Gdzie są odmiany ścianę przez naszych pradziadów. Czy przypadkiem nikt ich nie przywłaszczył i teraz życzy sobie praw autorskich do nich? Druga sprawa, dlaczego państwo nie pozwala siać odmian spoza rejestru (darmowych odmian nikt do rejestru nie wpisze)?
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1327

W dupe Cię mogą pocałować za takie ogłoszenie, więc się nie przejmuj. Jak się nie chcesz pieprzyć z gamoniami to wpisuj np xodmianax żeby robot lub jakiś baran nie wyszukał w wyszukiwarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Panowie są prawa autorskie, patenty itp i nie dziwcie się że ktoś reaguje na kradzież... Wystawcie psa rasowego nie posiadającego rodowodu to też bekniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Nie przesadzaj z tym psem. To tak jakbym chcial czystego byka bbb tez bez rodowodu sprzedac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Federacje ganiają ludzi którzy sprzedają psy "rasowe" bez rodowodów posługując się nazwą rasy. To taki sam pies tylko że bez papieru i za 1/4 ceny :) To samo ze zbożem, nie podawajcie nazw odmiany tylko typ użytkowy i będzie ok.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647
Psa się pisze w ogłoszeniu że oodam za darmo, a cenę się potem ustala i nikt się czepi. Albo pisze pies w typie danej rasy i też nikt nie może mieć pretensji. W sumie dzisiaj to firmy mają pierdolca na punkcie praw autorskich ,na yt może lecieć jakiś utwór z radia kilka sekund i już zdejmują film z powodu naruszenia praw autorskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale co się dziwisz ? Ktoś nad tym pracował i chce teraz czerpać zyski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To  świń też nie można sprzedawać jako PBZ czy wbp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
Dnia 16.03.2018 o 21:54, Matey napisał:

widze ze nie tylko do mnie dzwonili, tylko do mnie w 2017, nie podawac nazwy odmiany w ogloszeniu tylko w rozmowie przez tel i gra gitara. w ogloszeniu pisac ze ziarno z przeznaczeniem na pasze/poplon i styka

Nie do końca znajomy dał ogłoszenie że sprzeda ziemniaki kaliber od do nic więcej zadzwonił ktoś się umówił i pyta czy sadzeniak on odparł że tak umówili sie na odbiór..........nabywca przyjechał jako pracownik agencji nasiennej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

grubo.......

zapłacił karę za wprowadzanie materiału nasadzeniowego bez liencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak to jest... Niedługo za tlen się będzie płacić bo ktoś ma 10tys ha lasu i go produkuje a Ty nim oddychasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie jak wy to robicie ja przez kilka  lata coś sprzedaje na olx i jeszcze nikt do mnie nie dzwonił ani nie pisał że złe ogłoszenie a tym bardziej nikt nie wada z podstawioną osobą ale mogę jedynie przyznać że nieraz dzwonią dziwne typy które na samym początku mi jadą gadką urzędnika i za dużo wypytują to ja ich biorę pod włos i się zaraz kończy rozmowa i oficjalnie nie sprzedaje na siew tylko na mąkę na paszę a odmiany podaje bo ktoś może chce sprawdzić czy ta odmiana nadaje się na mąkę lub do siewu na mąkę albo paszę i jedno jest pewne polak zawsze znajdzie lukę żeby tylko obejść głupie przepisy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek__    6

Mi usunęli wczoraj z olx ogłoszenie z pszenicą ozimą nazwa była w opis nie w tytule, napisali że niby nie jest to produkt oryginalny.

A parę miesięcy temu też miałem problem z pszenicą jarą za nielegalne rozmnażanie odmiany chronionej, wyliczyli na podstawie rozmowy telefonicznej straty na kilka tyś zł które chcieli mieć oddane sprawa miała iść do sądu ale do transakcji nie doszło i narazie jest cisza, adwokat mówił że do półki nie sprzedasz ziarna do siewu nic Ci nie zrobią, nawet jak masz ogłoszenie że masz ziarno do siewu to przecież mogłeś to zamieścić w celu zbadania rynku zbytu na dany towar żeby w przyszłości wykupić licencję.

No i na pewno z tej metody korzysta wielu wyłudzaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

W naszym rejonie 2 lata temu była taka akcja,gosć dzwonił umawiał sie na odbiór ,przyjeżdżał dochodziło to transakcji,po czym wyciągał papiery i d.pa,dosyć dużo ludzi wtedy popłaciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek__    6
Dnia 16.03.2018 o 22:37, Ist napisał:

Czytał ktoś dogłębnie ustawę? Czy zakaz obowiązuje również rolników z areałem poniżej 10ha?

Jeśli masz poniżej 30ha to możesz rozmnażać ale tylko dla siebie do siewu, jeśli masz powyżej to musisz zapłacić producentowi.
Tu są wszystkie inf krótko i na temat:
http://agencjanasienna.pl/zasady-korzystania-z-or/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
    • Przez Farmer345
      Witam. Jaki agregat uprawowo siewny o szerokości 2,7m  polecacie  do ciągnika MF 6130 mocy 95 km ? Gleby lekkie i średnie również zakamienione. 
      Myślę o takim czymś: https://www.olx.pl/oferta/lekki-agregat-uprawowo-siewny-jaguar-lux-z-hydropakiem-2-7m-dziekan-CID757-IDsjKat.html#1408fb028d  
      Co o tym sądzicie? 
    • Przez tespis17
      Witam.
      Ostatnio kupiłem materiał siewny do siewu. Okazało się że materiał był sprzed dwóch lat więc poszedłem do sklepu po "świadectwo klasyfikacji siły kiełkowania". Oczywiście otrzymałem takie świadectwo na poziomie 89%, więc wysłałem do WIORiN próbkę wyszło na poziomie 60%. Poszedłem do powiatowego PIORIN który robił próby. Powiedzieli że nie mają sobie nic do zarzucenia widocznie później nastąpił spadek siły kiełkowania i mam się dogadać ze sprzedawcą.-To jest pierwsza część historii.
      Kupiłem QQ C1 do siewy w drugim sklepie też zauważyłem że jest sprzed dwóch lat. Więc wróciłem na następny dzień i poprosiłem o"świadectwo klasyfikacji" Mówią że nie mają i chętnie mi wymienią materiał. Nie zgodziłem się. Teraz moje pytania.
      Co grozi sprzedawcy za sprzedaż materiału bez " świadectwa klasyfikacji z WIORIN"???
      p.s Nie wiedziałem w jakim temacie umieścić na forum więc proszę  moderatora o przeniesienie tematu.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj