Polecane posty

Witam. Kupilem nh ts 115 na oponach przod 480 65r28. Tyl 18.4 r38. Tyl jest jednak do wymiany. Oryginalne ogumienie tej maszyny to przod 14.9 R28 oraz tyl 18.4 R38.

Chcialbym zalozyc do niego opony 480 tyl oraz przod ale jak dobrac rozmiar by wszystko sie zgrywało przy włączonym przednim napedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

możesz liczyć

jak oryginał 14,9r 28 to jest 14,9*2,54*85% masz wysokość

2,54 to przelicznik z cala na cm ,  a jak opona nie ma oznaczenia procentowego wysokości (/75 ; /65) to ma 85 %

czyli 14,9/85  ma wysokość 323 mm

a 480/65 (czyli 480*65%) ma wysokość 312 mm

czyli prawie idealnie tył sam licz ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

18,4 r 30 to to samo co 480/85 r 38  no to powinny pasować te pełnowymiarowe 14.9 r 28 albo te niskoprofilowe szersze 480 /65 r28 skoro takie były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem to sie nie zgrywa poniewaz czuc szarpniecie przy wylaczaniu przodu podczas jazdy. A moim inny ciagniku tego nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

Szarpnięcie może być też spowodowane nie równomiernym zuzyciem opon przednich względem tylnych. Tu masz tabelę zamienników opon

Screenshot_20180317-093549.png

Edytowano przez bronek
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bronek napisał:

Szarpnięcie może być też spowodowane nie równomiernym zuzyciem opon przednich względem tylnych. Tu masz tabelę zamienników opon

Screenshot_20180317-093549.png

 Dzieki kolego. Bardzo mi pomogles☺☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1209
      Mam zamiar kupić k100 i nie wiem na jakich oponkach wziąć wyższych czy niższych?????????
    • Przez madas_szab
      Jak w temacie kupujecie oryginalne filtry i oleje czy stosujecie zamienniki ??
    • Przez MafiaDG
      Witam wczoraj pojechałem talerzować i jak wracałem to opona prawa tylna wystrzeliła i mam pytanie jakie opony teraz nowe oby dwie kupić żeby z przednimi stomilami się zgrywały ?? 
    • Przez darek1987
      Witam ślizga mi się sprzęgło w r3 evo 2500 h pracy z ładowaczem czołowym, rozpołowiłem traktor i niestety do wymiany jest nie tylko tarcza ale i docisk. Przeczytałem na forum że to wszystko przez zastosowaną tam tarczę ceramiczną więc chciałbym ją teraz zmienić na mineralną niestety jest problem z ich dostępnością a poza tym cena mineralnej jest bardzo zbliżona do ceramicznej ok 1000zł. Na internecie można znależć tarcze mineralne o takich samych wymiarach za 500zł ale w specyfikacji tych tarczy nie ma mojego modelu ciągnika tylko starsze i nie wiem czy będzie pasowała a nie chcę wyżucic w błoto kasy może ktoś już próbował zakładać zamienniki i mógłby podać ich numery katalogowe ewentualnie sklepy w których można je dostać. Tarcza oryginalna ma numer katalogowy 0.012.7095.3/20 wymiar 325mm 36x40mm wałek 24zęby.
    • Gość
      Przez Gość
      Cześć,
       
      mam pytanie do aplikacji o nazwie podanej w tytule.
       
       
      Myślicie, że wartość w Kg to masa nacisku na całą oś, czy na jedno koło ? 
      Nie jest to nigdzie opisane.
       
       
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj