ArturSłowinski

Claas Ares 816 RZ -Mrugający włącznik miękkiej osi

Polecane posty

Witaj kolegów, mam od wczoraj problem z miękką osią z Claasie Ares 816 z 2005r, otóż oś się nie podnosi, leży na najniższej pozycji, zero reakcji na przyciśnięcie guzika. Żółty guzik po naciśnięciu zamiast się świecić jak to było wcześniej, teraz mruga a oś nie reaguje. Podejrzewam jakiś problem z elektryka. Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

Te mruganie to kod błędu, jak odczytasz tu lub z deski to coś możemy pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

czujnik wysokości pewnie się spartolił. najlepiej by było podmienić od kogoś kto ma miękką oś w claasie i zobaczyc czy na podmienionym czujniku będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastid    0

Witam, przepraszam że odkopuję temat ale może Autor tematu wypowie się jak udało się naprawić jemu przednią miękka oś, (nie chciałem zbędnie otwierać nowego tematu)?? U mnie w Aresie 826 również mruga żółta dioda przy klawiszu od podnoszenia przedniej osi. Sprawdzałem kable które dochodzą do przełącznika są w porządku. W jaki sposób mogę rozkodować kod błędu który dioda przedstawia(zauważyłem że kilka razy mrugnie następnie 2 sek przerwy i powtarza się tak od nowa) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastid    0

Przeglądając profil, odnalazłem ten temat. Dla potomków podpowiem że usterkę naprawiłem sam poprzez kalibrację miękkiej osi, obyło się bez serwisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
dobrze byloby zebys napisal jak kalibracje przeprowadziles skoro juz odgrzebane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj