Polecane posty

livebird    54

Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
wykarmić taką obsade to będziesz musiał sypać ostro albo pszenina będzie się redukować, co do regulatora to medax top jest jednym z najlepszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepszym antywylegaczem jest odpowiednia norma wysiewu to i przy 8 tonach ustoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72
12 godzin temu, cieplym3 napisał:

Wystarczylo zamiast 60 dac 30N i po problemie.

W drugiej dawce dalbys 100N. Chodzi o to aby zmniejszyc nadliczbowa obsade kumasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek356    5

Ja się pomyliłem i dałem 300 saletry zasiana 240 na h. Po 20 września. Co teraz robić czym skracać co na 2 dawkę jaki azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

To dwa razy sie pomyliles. Azot o ile planujesz zebrac wiecej jak 5t dopiero jak zacznie strzelac w zdzblo. Skracania masz duzo mozliwosci poczytaj ale przy takim gaszczu zadbaj o ochrone podstawy zdzbla to czasem dobry antywylegacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Akurat chodzilo mi o lamliwosc podstawy zdzbla, wariant ekonomiczny prochloraz, wariant z wyzszej polki cyprodynil, protiokonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10
Witam mam poźno sianą pszenice która wchodzi w faze 3 liści chcę ją mocno pokrzewić czy mogę zastosować regulator z herbicydem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

chyba można ale poczytaj gdzieś na jakiś forach jakie substancje czynne mogą być mieszane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

mozesz. tylko herbicydy solo ja jade modus plus ccc plus fungi i nie ma problemu. choc w tym roku modus solo plus fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Czy temperatura ma wpływ na działanie moddusa oraz fungi?Kiedy najlepiej pryskać?Podczas silnego nasłonecznienia czy wieczorkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie zawsze skracałem pszenicę stabilanem z modusem ale w tym sezonie ze stabilanem poszedł Mustang (konieczność poprawki i brak czasu). Moje pytanie jest następujące - kiedy i w jakiej dawce zastosować pozostały Moddus (jedni radzą 2 tygodnie po stabilanie inni na liść flagowy)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez TheJanekTV
      Witam. Wczoraj w pszenicy wykonałem zabieg regulacji dodam że samej. Planowałem w tym roku wjechać z regulacją i grzybówką osobno (grzybówka około 1.5-2tyg po regulacji) Pierwszy raz będę pryskał od grzyba i się dopiero uczę i tu stawiam pytanie. Czy nie lepiej było od razu zmieszać środek regulacji z grzybówką i zrobić od razu T1? Czy będzie miało to jakieś negatywne skutki z tego powodu że na grzyba pryskam później? Proszę o pomoc. Pozdrawiam ;)
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj