Skocz do zawartości

Polecane posty

livebird    1

Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?

ZELKOW    259
wykarmić taką obsade to będziesz musiał sypać ostro albo pszenina będzie się redukować, co do regulatora to medax top jest jednym z najlepszych

Wiadomość z agroFakt.pl

cieplym3    49
12 godzin temu, cieplym3 napisał:

Wystarczylo zamiast 60 dac 30N i po problemie.

W drugiej dawce dalbys 100N. Chodzi o to aby zmniejszyc nadliczbowa obsade kumasz? 

witek356    0

Ja się pomyliłem i dałem 300 saletry zasiana 240 na h. Po 20 września. Co teraz robić czym skracać co na 2 dawkę jaki azot

cieplym3    49

To dwa razy sie pomyliles. Azot o ile planujesz zebrac wiecej jak 5t dopiero jak zacznie strzelac w zdzblo. Skracania masz duzo mozliwosci poczytaj ale przy takim gaszczu zadbaj o ochrone podstawy zdzbla to czasem dobry antywylegacz.

cieplym3    49

Akurat chodzilo mi o lamliwosc podstawy zdzbla, wariant ekonomiczny prochloraz, wariant z wyzszej polki cyprodynil, protiokonazol.

Berrol    6
Witam mam poźno sianą pszenice która wchodzi w faze 3 liści chcę ją mocno pokrzewić czy mogę zastosować regulator z herbicydem ?

livebird    1

chyba można ale poczytaj gdzieś na jakiś forach jakie substancje czynne mogą być mieszane

polomaksi    32

mozesz. tylko herbicydy solo ja jade modus plus ccc plus fungi i nie ma problemu. choc w tym roku modus solo plus fungi

Marco_94    1

Czy temperatura ma wpływ na działanie moddusa oraz fungi?Kiedy najlepiej pryskać?Podczas silnego nasłonecznienia czy wieczorkiem?

Jarek22B    2

Panowie zawsze skracałem pszenicę stabilanem z modusem ale w tym sezonie ze stabilanem poszedł Mustang (konieczność poprawki i brak czasu). Moje pytanie jest następujące - kiedy i w jakiej dawce zastosować pozostały Moddus (jedni radzą 2 tygodnie po stabilanie inni na liść flagowy)???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

• Przez małarolniczka
      Witajcie,
      czy wiecie co może być przyczyną jasnozielonych placków na pszenicy ozimej?

• Przez tomek2201
      Witam. Mam problem. W dniach 27-28 kwietnia wykonałem zabieg T1 w pszenicy ozimej. Zastosowałem fungicydy: 1) 0,75 Mirage (prochloraz) 2) 0,5 Mystic (tebukonazol) 3) 0,5 Aplord ( difenokonazol) Do tego regulatory: 1) 0,8 Stabilan 2) 0,4 Cuadro (zamiennik Modusa) Dodatkowo dałem też 12kg mocznika. Do czasu tego zabiegu zboża były całkowicie zielone i nie wiedziałem żeby rozwijały się jakies choroby. Dzisiaj tj. 3 dni po tym zabiegu zauważyłem że dolne liście bardzo pożółkły jakby zostały silnie zaatakowane przez choroby grzybowe. Nie mam pojęcia co się dzieje i co dalej robić. Czy pryskać jeszcze raz na grzyba jakimś środkiem np. Soligor? Proszę o jakieś porady.

• Przez suave
      Witam, 
      Niedawno zrobiłem oprysk na pszenicę ozimą tebukonazolem. Po około tygodniu pszenica zaczęła żółknąć i ma dość mocno poprzypalane liście podobnie jak po zastosowaniu rsm-u. Czy ktoś miał podobną sytuację i czy wpłynie to niekorzystnie na dalszy rozwój roślin? Dlaczego tak się stało? Zastosowałem dawkę zalecaną przez producenta czyli 1l na ha.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.