Polecane posty

Wojar12    0

Mam problem z wybiciem sworznia od cięgła dolnego. Pryskałem Wd40, rozwiwrciłem śrubę która się urwała. Grzałem uszy zwykłym palnikiem i nic. Czy ktoś miał ten problem i jak go rozwiązał?

IMAG0337.jpg

IMAG0336.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319
grzac i jeszcze raz grzac uszy i bic przez kolo mlotem i musi pójść. Ja tez sie z tym meczylem wkoncu wyszedl ale przede zalozeniem poszedl bolec na tokarke

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420
a moze trzeba to wybić młotkiem bezwladnosciowym? bo w niektórych zachodnich tak jest

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Po prostu się zapiekło, korozja i tyle.

Tam jest pasowanie luźne, po prostu skorodowało i tyle. Przeważnie tak się dzieje w tych ciągnikach jak długo nie ruszane, dobry penetrant, później grzać i młotek.

Innego wyjścia nie ma, musi puścić. 

Sprawdź jeszcze, czy dobrze rozwierciłeś, jak masz rozebraną drugą stronę to pomierz ile jest do pogłębienia w sworzniu i tyle odwierć aby nic nie trzymało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak nie moglem ruszyc sruby od regulacj szerokosc orkana zalalem ja piana aktywna z karchera nie rozcieczona i po godzinie bez wysilku poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojar12    0

To MF 255. Już jestem tak tym zdesperowany, że chyba wytnę środek boshem, po obu stronach jabłka i spróbuję każda stronę oddzielnie wybić. Wydaje mi się że wtedy lepiej bedzie nagrzać każde ucho. Co z tego wyjdzie się okaże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319
akmal niestety to nie jest pasowane luzno przynajmniej u mnie zadna rdza itp jak sworzeń wybilem to sie blyszczal smiem twierdzic ze albo sworzeń byl zagrożony albo uszy byly grzane i sworzeń włożony

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Może nie luźne ale nie tak że trzeba to grzać przed włożeniem. Możliwe za ciasno im wyszło, po to masz kontrę śrubą aby się nie obracał, oraz zabezpieczenia aby się nie wysuwał.

Jak był nowy to lekko młotkiem popukać i wychodzi, a z czasem jak u kolegi wyżej:) 

Jak nie idzie, i grzanie nie pomaga, odwierciłeś do końca i nic nie trzyma, to chyba tylko cięcie Cię ratuje. Choć nie spotkałem się z takim przypadkiem aby po penetrancie i podgrzaniu nie puściło - nie znaczy, że tak nie może się stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319
wojar a ktory to rocznik ? bo slyszalem ze w tych najstarszych bylo na sztywno a pozniej wkladali na "luzno" . moj jest z 84 wiec pierwszy wypust fergusona

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojar12    0

Rocznik 86, do tego stal ponad 10 lat bez najmniejszego ruchu i teraz próbuję doprowadzić go do stanu używalności :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez adamkucharski_128298
      witam cieknie mi olej z tylnego podnośnika w deutz fahr 4.50,zuważyłem luz na tulejach i musze je wymienić,powiedzcie proszę jak sie do tego zabrac
    • Przez Mikro
      Witam mam problem z podnośnikiem... stojąc dziś na światłach podnośnik opadł mi musiałem go jeszcze raz podnieść gdy za jechałem do domu podnośnik nie chce o paść a podnosi normalnie ktoś wie czego to przyczyna ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj