Polecane posty

Adamo90    1

Witam mam kilka pytań

Czy ktoś ma założony monitoring w oborze jak to zrobił?

Możecie polecić jakiś zestaw od 8-4 kamer.

U mnie jedna obora jest oddalona od domu o ok 65m wiec kablem ciężko było by pociągnąć. Druga jest obok czy jest jakaś możliwość połączenia wszystkich kamer przez kabel do jakiejś rozdzieli w jednej z obór, a z tej rozdzielni poprowadzić kabel do anteny która by była na dachu a druga gdzieś na ścianie w domu i z niej do rejestratora i pod telewizor lub monitor.

Da się coś takiego zrobić? Czy lepiej kablem pociągnąć. Widziałem kamery na skrętkę internetową takie miałem kupić na początku pod gniazdo RJ-45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Ja mam zrobione przez wifi
napisz na priv to Ci wytłumaczę co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Prościej i niezawodnej będzie puścić jednym przewodem na takiej odległości. Możesz sygnał z tyłu kamer połączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Będziesz musiał zainwestować w switch do kamer. Jednocześnie będziesz mógł zrobić zasilanie po skrętce. Od switcha jednym przewodem do rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo90    1

Ok  kupił bym switcha na 10 miejsc 2 zapasowe wszystko poprowadził bym kablem RJ45 transmituje on obraz i zasilanie. 1 wtyk w switchu 2 w kamerce zasilanie jest obraz też. I teraz pytanie jakim gniazdem podłączyć switch do rejestratora kabla hdmi nie widzę ani innego oprócz tych rj45 które były by do kamer chyba że gdzieś indziej. Na internecie widziałem tylko gniazdo od zasilania i jakiś otwór ale nwm na co. Załóżmy ze kabel przeciągnięty więc trzeba podpiąć go do rejestratora gdzie i jakim kablem. Patrzyłem zestawy kamer i zauważyłem jeden opinie dobre cenowo też ok http://www.8level.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=94&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl firma  Myślę że nawet jest ok ale nadal szukam czegoś cena=jakość

 

dobra o tym switchu nieważne jakiś dziwny patrzyłem znalazłem inny i ma wiele gniazd a rejestrator to za pomocą kabla lan się chyba by pociągneło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galux    0

Kupujesz kamery IP najlepiej z zasilaniem PoE, Instalujesz kamery i podłączasz je skrętką do switcha z PoE. Jedno gniazdo rezerwujesz dla np.  Ubiquiti. Urządzenie posiada wbudowaną antenę, można też podłączyć dodatkową antenę zewnętrzną jeżeli odległość jest duża (kilka kilometrów). Od strony rejestratora (wejście LAN) podłączasz skrętką drugie urządzenie Ubiquiti które odbierze sygnał ze wszystkich kamer i przekaże je do rejestratora sieciowego. Łatwo, prosto i skutecznie. Dodatkowe pytania z formularza kontaktowego na naszej stronie, możliwy zakup wszystkich urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Jakie AP, urządzenia Ubiquiti polecasz do takiego zastosowania?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiu12
      Witam.Obora pokryta jest blacha trapezową pod blachą jest folia i podbite jest to od środka styropianem.  Strasznie skrapla sie woda pod styriopianiem  i później leci po scianach. Co moge z tym zrobic? zmienić podbitke? Macie jakies pomysły?
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez pedro2
      Witam. 
      Mam w planach montaż zgarniacza płytka ściółka jeden rząd, problem jest z murkami na płycie. Czołowy zaraz za oborą da się jakoś przykleić bo szambo 3,5m od budynku, dając siłownik w oborze zostanie tylko 3m prasy na zewnątrz. Pytanie jak robić czy wycinać płytę do fundamentu pod murek? co jest raczej niemożliwe bo musiał bym przewrac zbrojenie. 
      Czy dac co metr słupy z dwuteownika? Dziurę wykuć, dwa druty przeciąć i na te pół metra kolega by mi świdrem na koparce wybrał otwory, ustoi taki przylep? 
      Największy problem jest z murkiem od strony wjazdu do obory, szambo zachodzi pół metra na wjazd więc jest niemożliwe żeby dac murek obok bo zagrodze wjazd. Jak to ugryźć? O ile na czołowy nie będzie takiego naporu obornika to na boczne już  ciśnie. Bez murka raczej nie da rady bo będzie się rozpływać na wjazd? Czy dac prasę kierunkową z ujściem w lewą stronę? 
      Niemam pomysłu jak przykleić ten murek na szambie, proszę o jakieś podpowiedzi 
    • Przez krzeski
      Witam
      Wstyd sie przyznac ale rozebralem silnik w zetorku 7711 i nie pamietam jak byly zamontowane tloki i korbowody. kolejnosc znam ale nie pamietam w ktora strone maja byc oznaczenia (numery) na korbowodach od strony rozrusznika czy od strony pompy wtyskowej. tak samo mam problem z tlokami z ktorej strony ma byc literka grupy selekcyjnej.
    • Przez MarcinTargoski
      Witam
      Potrzebuję zdjęć elementów aparatu do siatki już zamontowanych na prasie. Zakupiłem aparat do siatki bez koła z gumą to by było najważniejsze zdjęcie jakie te koło idzie tam i jaka śrubę przykręca się tą ze "ślimakiem"  tego mi brak  i czy też idzie jakiś element do rozprowadzania siatki. Z góry dziękuje za wrzucenie zdjęć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj