Luki1988

Sipma Farma -Przeróbka ręcznego podawania sznurka na elektryczne

Polecane posty

Luki1988    5

Witam.

Panowie czy ktoś przerabiał podawania sznurka linką z ciągnika na elektryczne?

Wiem że ktoś gdzieś już o tym pisał ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi.

Myślę nad dwoma możliwościami:

1. zamontowanie jakiegoś silnika 12v np od wycieraczek żeby napędzał bezpośrednio rolki wyciągające sznurek. (minus taki że wtedy silnik będzie cały czas się kręcił po wyłączeniu go bo bela będzie go napędzać ciągnąc sznurek)

2. zamontowanie czegoś co napinałoby napinacz paska który napędza wszystko( to co teraz robię ręcznie linką z ciągnika) i ta opcja wydaję się lepsza ale ...? Co zamontować? Siłownik elektryczny np od bramy? Niekoniecznie dobre rozwiązanie.

Macie jakieś inne pomysły?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Ale jak ten elektrowłącznik połączyć z silnikiem od wycieraczek? Możecie wytłumaczyć dokładnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    728

Ja modyfikowałem w Carraro napęd siatki. Też miałem robić na elektrowłaczniku, ale potrzeba dużego prądu. W Sipmie mogło by się sprawdzić bo trzeba dużo mniejszej siły. 

Reasumując rozwiązałem to w ten sposób że na silnik od wycieraczek nałożył tylne zebatki od roweru (te z trzeszczotka) przez co rozwiązałem problem ze sprzegłem zwrotnym. Łańcuszek i druga zebatka na napęd siatki, przycisk, przekaznik i smiga jak ta lala już 2 lata. 

W Sipmie możesz ten sam myk zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Zdawało to egzamin u ciebie? Skok wystarczający? U mnie parę ładnych cm jest do napięcia.

Poprzednie pytanie było to Darka. Przemyśle temat z zębatka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Działało bez problemu przez pięć lat i z tym prasę sprzedałem. Włącznik od MTZ ma dobrą siłę i skok, podpięty był stalową linką pod oryginalny otwór po środku dźwigni od sznurka. Gdzieś kiedyś miałem zdjęcia, jak odnajdę to pokarzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Hej Darek1972. 

Potrzebuje twojego zdjęcia z automatem do napinania paska. Zrobiłem podawanie sznurka na silniki od wycieraczek i okazał się za slaby. Nie daje rady. Wraca temat z automatem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Jak się rozwiązał problem z załączaniem tego wiązania?

Ja zrobiłem w piątek taki wynalazek próby nie było ,a czytając wasze wypowiedzi mam wątpliwości. Też myślałem o cewce aby naciągał dźwignie napinacza albo o sprzęgle z pompy klimatyzacji Ale padło na silnik wycieraczek.

IMG_20180622_154821.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Też zrobiłem z silnika wycieraczek od poloneza bo podobno jest najmocniejszy. Najpierw próbowałem zrobić na kółkach pasowych ale nie zdało egzaminu bo albo pasek za bardzo napięty i silnik nie dawał rady albo za luźny i się ślizgał, dlatego zrobiłem tak jak ty bezpośrednio z ośki. Zostawiłem tylko opcję załączania sznurka ręcznie linką gdyby wynalazek padł w trakcie prac..ale tutaj miłe zaskoczenie bo zrobiłem jakieś 150 bel i zadanych problemów. Śmiga aż miło. Robert gdybyś miał problem że silnik ma ciężko ciągnąc poluzuj pasek klinowy ten który napędza suwak i napięcie sznurka wychodzącego z kłębka musi być odpowiednio podregulowane bo jak napniesz za mocno to silnik ma ciężko wyciągać a jak poluzujesz to znowu efekt jest taki że nóż nie chce obcinać na czas sznurka bo go siepie siepie aż suwak mija swój punkt w którym powinien się zatrzymać. trzeba dobrze naostrzyć nóż wtedy problem ustaje.

Zdjęcie w trakcie prac. Silnik na gumach nieustawiony i ośka jest krzywo.

A i jeszcze problem plusa na obudowie silnika wycieraczek...

W moim przypadku prędkość i kierunek obrotów które były mi potrzebne skutkowało to że plus był na obudowie silniczka i musiałem go odizolować (na uchwycie) od prasy bo do póki nie podłączyłem prasy do ciągnika wszystko działało a jak prasa dostała masę z ciągnika robiło się zwarcie.

IMG_20180414_204640.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Dobrze ci wyszło,ja mam inny napęd oryginalny więc albo silnik albo oryginał,rozbierałem oczyśćiłem posmarwałem złożyłem więc chodzi jak najlżej się da, sznurek ładnie ciągnął ale powoli,muszę inny silnik albo inny sposób,coś się wyduma do żniw aby się nie kurzyło przez otwarte okno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Po co sterownik? włącznik i przekaźnik chyba wystarczy,tak myślę bynajmniej , ja zamiast paska klinowego o którym pisałeś że był problem,to zrobił bym na łańcuszek,może  komuś podejdzie ten pomysł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Niby wystarczy. Ja zrobiłem sterownik do którego wpakowałem załączanie sznurka z kontrolkami, czujnik wyłączenia owinięcia sznurka i czujnik dźwiękowy i świetlny napełnienia komory. Dorobiłem drugie gniazdo w ciągniku takie jak do świateł przyczep i pod nie podpinam przewód od prasy. Też myślałem o łańcuszku ale po doświadczeniach z kółkami pasowymi dałem sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

No to masz bajer😋 wszystko widać ,słychać co się dzieje ,ciekawi mnie jak zrobiłeś czujnik końca owijania?

resztę widzę oczami wyobraźni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

bardzo prosto. Zamontowałem czujnik krańcowy taki jak na zdjęciu

Obsadziłem go na przeciwko noża. Suwak nachodzi na to miejsce przesuwając tą dźwignie z rolką i wtedy załączą mi kontrolkę w ciągniku. Przy następnym owijaniu suwak rusza do przodu zwalniając dźwignie i wyłącza kontrolkę. Tylko na suwaku przykręciłem aluminiowa blaszkę z podgiętymi końcami żeby rolka płynnie wskakiwała na suwak. 

Na zdjęciu wnętrze sterownika:)

 

Znalezione obrazy dla zapytania wyłącznik krancówy

IMG_20180319_204833.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

No i fajnie ,można samemu coś zrobić można,pogratulować pomysłu i wykonania

Mógłbyś na zrobić fotke z wierzchu i tego sterownika

Edytowano przez robert983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pioetek
      Tak jak w temacie myśle czy da rade jakoś przerobić układ kierowniczy w ursusie 4011 tak żeby wsadzić do niego wspomaganie elektryczne i czy jest to w ogóle możliwe proszę o was o pomoc
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.
       
      Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.
       
      Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez daf7160
      Witam, jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę. A mianowicie posiadam Ursusa 1634 ze skrzynią trzy biegową, chciałbym ją przerobić na szybką ale się nie da dlatego mam zamiar zakupić i przełożyć skrzynię biegów z ursusa 912. Tylko rodzi się pytanie czy to w ogóle możliwe i czy wytrzyma. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Gość
      Przez Gość
      Mam stary już od paru lat nie używany agregat ścierniskowy. Myślę by może odjąć wał i może kilka redlic oraz noże boczne i używać do głęboszowania. Jak myślicie? Czy jest w tym sens, czy to jednak byłaby zbyt słaba konstrukcja? 130 KM by to ciągnęło. 


    • Przez GBartek
      Witam. Posiadam 2 siewniki konne i chcialbym je ze soba polaczyc aby byl szerszy. 
      Jak sie za to zabrac? Jakies porady? 
      Nie interesuja mnie opinie w stylu : sprzedaj oba, kup poznaniaka.  Mam 2 siewniki i wolny czas, a w mojej okolicy poznaniaki chodzą po min. 1500zl, a duzo ziemi nie mam. 
      Szukalem osoby, ktora sie podejmie takiego zadania, ale nikt nie probuje. 
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj