Polecane posty

Mateusz006    0

Witam wszystkich 

Jestem nową osoba zarejestrowana na forum, wiec proszę wybaczyć mi jesli temat umieściłem w nieodpowiednim miejscu bądź kategorii lub sie powtarza...

Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Massey Ferguson 5465 ze skrzynia Dyna 4. Rok 2009. 

Chcialbym wymienić wszystkie filtry oraz olej. Moje pytanie do osób ktore użytkują taka maszyne. 

Jaki olej stosujecie do hydrauliki? 

Jaki olej do silnika? 

Czy jest jakis sklep internetowy w którym mógłbym zakupić wszystkie filtry do tego modelu? 

Niestety szukam informacji kilka dni w internecie odnosnie moich pytan zamieszczonych wyżej i bez wiekszego skutku. A nie chciałbym zaszkodzić maszynie. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24
U korbankow kupisz wszystko. Ja kupuje w Internecie oleje. Do skrzyni Total dynatrans do silnika może być fusch lub Total. Polecam raibud można wyszukać w Internecie. Mają też filtry ale do hydrauliki raczej z serwisu musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
jak masz numery filtrów które kupisz w serwisie to możesz potem szukać po sklepach takich samych, a tak to udaj się do serwisu i jak będą się pytać czy zamiennik czy oryginał to bierz zamiennik i się nie zastanawiaj bo to to samo tyle że w innej cenie, gdyby lipa z tym była to by nie sprzedawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61
Do skrzyni Total Dynatrans 80W90 Silnik Mobil Delvac 15W40 Filtr oleju w silniku Donaldson. My kupujemy w sklepie gdzie kupujemy też różne części zamienne.

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24
80w90 to do zwolnic i mostu przedniego, do skrzyni mpv dynatrans Total

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz006    0

Dziękuję bardzo. Rozumiem, ze olej ktory leje do skrzyni to ten sam który jest w ukladzie hydraulicznym? Wybaczcie jeśli sie myle bądź glupio pytam. 

Ile oleju potrzebuje zakupić na wymianę? (Olej silnikowy) 

W okolicy niestety nie mam kogo zapytać.  Nikt nie ma masseya. Same Nh bądź Jd. U Korbankow próbowałem szukać, lecz albo nie mieli bądź akurat witryna internetowa szwankowala. Wpisywalem odpowiednio typ model ciągnika i wyskakiwał komunikat witryna niedostępna badz kierowało na stronę główna...

Edytowano przez Mateusz006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
do silnika kup sobie 20l, to co zostanie to będziesz miał na dolewkę jeśli będzie brał coś, a do skrzyni i hydrauliki jest jeden olej, nie ma oddzielnych zbiorników, hydraulicznego wchodzi coś koło 60l, już dokładnie tych ilości nie pamiętam chociaż się wymienia tylko co 1200mth to nie jest łatwo spamiętać ale też warto wziąć na dolewke, bo wiadomo przy podczepianiu hydrauliki potrafi trochę uciec, dowiedz się czy były wymieniane filtry powietrza klimy i silnika bo my po 4500mth wymieniliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

do zwolnic i mostu przedniego może też isc 85w140 gl5 zalezy jaki producent, co do filtrów to najlepiej szukać po numerach z filtrów ktore są w ciągniku albo po katalogu, olej do silnika to 10w40 albo 15w40, jaki producent to sobie sam wybierz, ale smiało mozna polecić fuscha, mobila i shella, do skrzyni to jak koledzy pisza, albo fuchs stou 10w40 lub 10w30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz006    0

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Sa dla mnie bardzo cenne.

Już wiem jaki olej zakupic, a filtry zamówię po numerach. Zrobię dokładne zdjęcia i pojde do sklepu gdzie zajmują się sprzedażą części rolniczych. Trochę tych filtrów jest niestety... Moze mi ktos powiedzieć jeszcze, czy duży filtr wkręcany w bok jagby zaraz przy skrzyni od dolu na rowni z tylna osią to jest filtr oleju skrzyni?  I Czy 'tuba' która jest umieszczona przy tylnym prawym kole to tez jakis filtr?  Olej hydrauliczny ostatnio mi wyciekl właśnie z nieszczelnego szybkozłącza podczas pierwszch jego prac. Poziom nie spadl do minimum. Olej jest ladny czysty jak nowy. Zastanawiam się, czy mógłbym go dolac czy całkowicie go wymienić. Teoretyczne filtry zostaly wymienione wszystkie przed przyjazdem do Polski Ciągnika.  Został zakupiony we Francji od serwisu Massey Ferguson z przebiegiem 5 tyś mth.  Niestety nie ma klimy. Wszystkie filtry wyglądają jak świeże. Ale.... Jeśli juz zdecydowalem się na zakup ciągnika,to chciałbym wymienić  filtry na nowe, dla własnego spokoju. Za chwilę umieszcze zdjęcie odnosnie filtra na dole i tej 'tuby' . Czy filtry zdołam sam wymienić?  Nie mam dwóch lewych rąk do majsterkowania w aucie nie mam z tym żadnego problemu, chcialbym wiedzieć czy moge spodziewać się jakis zabezpieczeń podczas wymiany czy tylko wykrecam stary, zakladam nowy i koniec.pamiętając o gumowych oringach zeby ładnie sie ułożyły i uszczelnily wszystko.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

u mnie w dynaszifcie jest 5 filtrów, teraz własnie je wymieniałem i były czyste jak lustro, jedynie ten na samym dnie skrzyni miał w sobie troszke paprochów, olej tak samo czysty, ta puszka to filtr na zasilaniu, powinna na nim być data produkcji, jak wszystko wygląda na świeże to bym latał, te wkłady mozna odkręcić i zobaczyć w jakim są stanie, a co do wymiany to jest prosto, 2 klucze 22 i 27 płaskie potrzebne zeby jeden filtr wykrecic i imbus 22 do korka wlewowego i do filtra w skrzyni, ale jak jest u Ciebie to musisz zobaczyć, ja uzyłem zamiast imbusa nakrętki tylko ze długiej M14 na 22 klucz i też poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz006    0

Chodzi o ten biały filtr i ta tube co jest obok. Jednak sa bardzo blisko siebie. Zaraz za tylnym prawym kolem sa schowane 

20180313_211442.jpg

Edytowano przez Mateusz006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

biały to puszka, juz widzę ze jest na niej data produkcji, wiec mozna zobaczyc mniej wiecej kiedy mógł byc wymieniony, a te czarne to tam w srodku jest wkład, odkręcasz, wyleci max 0,5 litra oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz006    0

Super. Bardzo mi pomogłeś, jutro zobaczę datę produkcji. Jesli chodzi o ta biała puszkę, to filtr o ktorym wyżej wspominales ? (Filtr skrzyni) Czy on znajduje sie w innym miejscu? Czyli muszę wyjąć ten wklad i wsadzić nowy?  Jestem bardzo milo zaskoczony, ze chętnie odpowiadacie na moje pytania. Bo zadaje ich dużo . Zalezy mi po prostu na tym, zebym potrafl dbac o ta maszynę a wiadomo filtry to podstawa... 

A oto zdjęcie maszyny ;)

Snapchat-381882445.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

nie powiem Ci dokładnie jak jest w dyna 4, ale prócz tych 2 filtrów pewnie masz jeszcze ze 2. Na pewno jest też filtr przekładni nawrotnej. Na internecie jest instrukcja do serii 54, poszukaj sciągnij i wszystko będziesz wiedział co gdzie szukać przy traktorze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
masz jeszcze jeden mały filtr pod kabiną on jest bardzo żadko wymienialny, z tego co widzę to raczej wymienili w serwisie na nowe te filtry i jak sprawdzisz że są nowe to ich nie ruszaj tylko śmigaj, co do tego dużego filtra to nie wiem czy masz odraz zbiornik do sprężarki przy nim, jeśli tak to nie obędzue bez odkręcenia go od osi, a sam filtr powinien ręcznie się wykręcić ale znam z autopsji że trzeba użyć łańcuszka dobrego żeby go odkręcić czasami, co do oleju jeśli nie nadchodzi czas wymiany go to bez problemu dolewaj go gdzy masz jakiś wyciek ze złączy, a i tak jak kolega pisał wcześniej o oleju w zwolnicach, ja wymieniam razem z tym w skrzyni i do tego co sezon odpowietrzam zwolnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

raz jest, raz nie ma to fakt, ja odkręcam jak akurat ciągnik "stoi" korkiem do góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj