repek92

Amazone D8 Special-Do czego służy czujnik przy przekładni?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
repek92    0

Witam mam pytanie do użytkowników tego siewnika. Czy orientuję się ktoś co to jest za czujnik przy przekładni? Od strony regulacji wysiewu. Wychodzi z tamtad kabel i idzie w stronę zaczepu cięgła jakby miał iść do kabiny ale jest urwany i nie wiem co by miało być na końcu. I jeszcze jedno pytanie on posiada licznik hektarów?

Edytowano przez repek92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74
Napisano (edytowany)

Odkopię temat, ponieważ mam to samo pytanie co założyciel tematu. Czemu służy ten czujnik przy przekładni. Jutro zrobię fotkę jak on wygląda i gdzie się znajduje. U mnie też kabel jest ucięty przy zaczepie.

Dodam, że w tym miejscu jest napinacz łańcucha napędzającego i na ośce tego napinacza jest zamontowany magnes, który daje impulsy do tego czujnika.

wnioskuję, że jest to do licznika hektarów,, którego Helmut nie dał 😒

20200519_125130.jpg

20200519_125358.jpg

Edytowano przez Marcelix
dodałem fotki

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Mogę znaleźc dużo informacji na temat 8441 ale o mniejszych proxima jest bardzo mało, może wypowiedzą się posiadacze 6441 i 7441 na temat swoich maszyn jakie mają wyposarzenie dodatkowe, czy są potrzebne obciążniki i szersze koła na temat awaryjności i spalania
      Tylko prosił bym wypowiedzi posiadaczy lub ludzi którzy mieli do czynienia z tymi maszynami a nie np. właścicieli starych 7211 (nic nie mam do 7211) którzy nigdy nie widzieli 6441 a sugerują się tylko obiegową opinią o marce
    • Przez MrSlomek
      Witam !! Pare dni temu zakupiłem nowy siewnik Amazone d7 special II ma on wszystkie redlice od amazone d8 . brakuje w nim 2 redlice teraz ma 23 ale to dla mnie za mało i chce dokupić 2 redlice od d8 jedną długą drugą krótką . Chciałbym się dowiedzieć gdzie moge kupić te redlice ponieważ troche ciężko znaleść. Ja jestem z województwa śląskiego , powiat częstochowski mieszkam koło Częstochowy . Prosze o pomoc .
    • Przez Rolnik82
      Witam. mam problem ze ściezkami technologicznymi . mianowicie kiedy wyłacze sciezke technologiczna (jest to hydrauliczne ) to siewnik dalej ta sciezke robi . czasami jest wszystko ok a czasami wlasnie mechanizm nie zaskoczy i sciezke robi dalej mimo ze na przekladni jest nr 1 a sciezka to numer 0 . Mieliscie taki przypadek? siewnik amazone d7 3 m . .
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam.
      Mam problem z przekładnią bezstopniową w moim siewniku Amazone D7 Super S. Próba kręcona za każdym razem wychodzi inaczej i na polu widać ze miejscami siewnik wysiał za mało. Wiem że mam do wymiany łożyska jednokierunkowe w skrzyni. Odkręciłem pokrywę i próbowałem już chyba każdym sposobem wyciągnąć ten wałek ale nic nie idzie, Orientuje się ktoś jak to można wyciągnąć i wymienić albo ma jakiś kontakt do osoby która potrafi to wymienić?
      Pozdrawiam.
    • Przez Adico1110
      Witam 
      Ma ktoś może tabele wysiewu do siewnika Roger XR Special?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj