Polecane posty

ZYLA    725

Witam. 

Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 

Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 

Dnia 8.03.2018 o 17:49, czesio200 napisał:

To są wiązary robione wszystko samemu. co 90cm. Tak jak widac blacha jest też z drugiej str i skręcone gwintem m12. Od spodu jest taka sama blacha z klinikiem wzmacniającym i jest dany wkręt ciesielski 20cm długi. także mocowanie fest. Wiązary są z belek 14cmx7cm. Obecnie jesteśmy na etapie robienia podbitki także powoli finish. Zostanie wylewka i troche tynkowanie (kawałek ściany jest murowaniej reszta z blachy. A tak 3p to podniósł na 7m w górę. Można? można i nie trzeba ładowarki ani dźwigu.

20180212_134332.jpg

Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 

Co o tym wszystkim myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

Zastanawiam sie czy nie zdała by egzaminu folia paroizolacyjna jak pod blachę, wentylację wtedy musiał byś mieć dobrą.

Co będziesz tam trzymał?

 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Bydło. Głównie opasy i kilka mamek. 

Membrana pójdzie ale standardowo, a jako sufit? Nie brałem tego pod uwagę. Może okazać się za słaba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Norwegia wymiary 

10m na 40 m 

Wymiar belek 51mm na 153mm 

co 60 w standardzie 

Uwaga leży na tym dachówka betonowa !!! 

Nie mam zdjęć tego ale za miesiąc będę to mogę ci dosłać 

Dach 2 spadowy .


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
A ja się podepnę i spytam czy do wymiany konstrukcji dachu i pokrycia na budynku inwentarskim oprócz pozwolenia na budowę potrzeba decyzji środowiskowej?moim zdaniem nie ale warto się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Wg mnie zwykły remont .

Chyba że mają w gminie plany. 

Kolega teraz remontuje kurnik tak że jak był parterowy to nad nim robi 24 m2 1.8m do 2.4m jedno spadzisty dach .

Wymiary murów to 5 na 3,5 . 

Z każdej strony trochę po wypuszczał że ma teraz platformę na 2 dwuteownikach 6 na 4 

Zgłosił zmianę dachu z papy na blachę i jest git . 

 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

A nie lepiej konstrukcja metalowa, na 15m wystarcza 3szt co ok.4m plus łaty z profilu zamkniętego po trzy na stronę i na to płyta 40mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Nie jest szeroka obora,nie rób tak masywnej więźby jak u @czesio200 szkoda kasy na drewno.Każdą jedną krokwie spinaj jętkami i to w zupełności wystarczy,mam tak na stodole zrobione,szerokość 11m.Do tego co 3,5 metra fi 16 drutem zepnij murłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Na zgłoszenie drewna na stal i pokrycia nie zrobisz,tzn zrobisz ale jest ryzyko,pozwolenie powinno być, same pokrycie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Na zgłoszenie można jak  część krokwi do wymiany... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725
59 minut temu, DYWI napisał:

Norwegia wymiary 

10m na 40 m 

Wymiar belek 51mm na 153mm 

co 60 w standardzie 

Uwaga leży na tym dachówka betonowa !!! 

Nie mam zdjęć tego ale za miesiąc będę to mogę ci dosłać 

Dach 2 spadowy .

A nie są to belki klejone i impregnowane? Bo rozumiem że mówisz o budynku inwertarskim? 

28 minut temu, jacek1296 napisał:

A nie lepiej konstrukcja metalowa, na 15m wystarcza 3szt co ok.4m plus łaty z profilu zamkniętego po trzy na stronę i na to płyta 40mm?

Myślałem o tym, jednak drewno swoje mocno zbija koszty. 

26 minut temu, Alamo napisał:

Nie jest szeroka obora,nie rób tak masywnej więźby jak u @czesio200 szkoda kasy na drewno.Każdą jedną krokwie spinaj jętkami i to w zupełności wystarczy,mam tak na stodole zrobione,szerokość 11m.Do tego co 3,5 metra fi 16 drutem zepnij murłaty.

Z tym drutem to może nie glupi pomysł, ale czy nie zkoroduje szybko. To nie stodoła. Proponowano mi by związać ściany tak jak piszesz co ileś metrów dwuteownikiem, ale i tak chyba muszę zrobić coś w wygląd trójkąta, wtedy dolna krokiew służyła by za część nośną sufitu.

Myślałem o krokwiach 8/16cm co 90 do 100 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Policz co 100cm dajesz np belki 8na 16 cm 

Wymiar 10 na 5 m przykładowy. 

11 razy 5 razy 0.08 raz 0.16 

0,7 m3 

to samo belki 5 na 15 cm 

co 60 cm 

17 razy 5 razy 0.05 razy 0.15

0,64m3 

:)


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470
poszukaj na olx używanych konstrukcji dachowych albo jakiś bindrow metalowy i będzie tanio i solidnie

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Za tarcicę 5 na 15 u nas 750 zł za m3 więc nie wiem co tu szukać z tego co mówi to ze 2 3 koła z drewno z dostawą do haty. 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

U nad dokladnie tyle samo z zamoczeniem. Za wszystko nie całe 4 tyś by wyszło. Ale trochę swego więc nie ma co sie rozczulac. Bardziej pytam czy tego typu konstrukcja bedzie odpowiednia i co na sufit? Bo uzywana płyta warstwowa to koszt około 7 tysięcy, a nie potrzebuję jakiegoś strasznego ocieplenia, więc może macie pomysł na inny materiał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Nic nie daj . 

Mały budynek bydło pewne upchasz więc ciepło powinno im być.


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Co byś nie dał to opary wlezą wszędzie drewno zje nie opar tylko słaba impregnacja . 

Dopłać niech ci ci pod ciśnieniem zaimpregnują ja takie do morza daje i stoją 8 lat co na nie bije fala z solą i gryzą je skorupiaki i mikro organizmy . 

Tylko to ma być pod ciśnieniem . 

Dopłacisz ze 150 zł do m3 max .


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Ja tak jak pisałem,dał bym co 3,5 metra drut 16 albo co 3m,skręcił murłaty,pózniej sznurkiem powiązał gęściej przerwy pomiędzy drutami żeby folią nie wpadła,rzucił na wierzch kilka desek,zaciągnął folią izolacyjną do poddaszy,na koniec poukładał deski tylko wzdłuż łączeń foli,od spodu plastikowymi listwami na wkręty.Myślę że to jest fajna sprawa...Albo kupił bym odpowiednią ilość styropianu gr 20mm lub cieńszy jak jest,ułożył deski tak aby łączenia wzdłużne wypadały pod deski.Ztobił trzy lufty z rur pcv do dachu ,a na koniec wszystkie łączenia które byłyby z luzem )styropianu od dołu zapiankował bym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

A mi chodzi po głowie taki oto pomysł. Myślę dać folię i potem dać panele podbitkowe z pcv. Estetyczne tanie i łatwe w utrzymaniu czystości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

No też super,czemu nie.Dzisiaj jest dużo możliwości,można coś wykąbinować w rozsądnych pieniądzach.Można nawet plastikowe arkusze świetlika..możliwe że byłoby tanio,a łączenia zapiankować dla dobrej szczelności,tj. ponawiercać otwory co ileś cm w wzdłuż łączenia arkuszy i puścić piankę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Daoran23
      Siema może głupie pytanie ale jak wymienić olej w pompie bertolini opryskiwacz biardzki ciągany 1200l przygladam się i nie widze żadnej śruby czy to jest tak głupio zrobione ze muszę wymontować pompę
    • Przez MafiaLolek
      Witam dostawiłem wiatę do stodoły, wiata jest niższa, jedna ściana wiaty to ściana stodoły. Chcę tam trzymać zboże, ale jest jeden problem. Mianowicie miedzy dachem wiaty a stodołą jest szpara i jeśli mocno pada to deszcz leci do wiaty, czym to uszczelnić i w jaki sposób, szpara to 10/20 cm
    • Przez HubertFarmer
      Witam serdecznie, Otóż sprawa jest następująca . Ciągnik miał bicie na prawą stronę ( jakby felga była krzywa ) po przełożeniu felg ( prawa , na lewą....) bicie nie ustępowało . Po rozkręceniu pochw , oraz zwolnic  okazało się , że  lewa półoś jest wygięta na banan ( na wysokości koła hamulca ). Po założeniu półosi  skręceniu , okazało się że duże koło zębate ( Zwolnicy)  nie chodzi , tak jakby te zęby na półosi były większe i nie daje rady obracać . Podobno wymienia się kompletami ( półoś + koło zębate Zwolnicy) czy to prawda  ? Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam! Tak się zastanawiałem czy jest możliwe zaprojektowanie i wyposażenie obory na 150 sztuk bydła mlecznego aby celem było 4 roboczogodziny dziennie do obsługi stada. Macie jakieś doświadczenia, spostrzeżenia?
      -zadawanie paszy(np. Jedna czy więcej grup, a czas sporządzania paszy?) robot do podgarniania? Stacje paszowe/dokarmianie na hali jak by jedna grupa
      -dojenie( potężna hala udojową na takie stado tylko jaka? Może karuzela albo bok w bok?) celem aby dój trwał max 2 roboczogodziny dziennie
      -odchów cieląt( stacja odpajania/ butki indiwidualne z taxi/ czy może kilka krów i cielaki w jednym kojcu? 
      -czyszczenie legowisk (ściółki nie biorę pod uwagę. Głębokie legowiska na separacje z gnojowicy/ materace na deltach/ a może nowy odkurzacz Lely 😀
      dodam ze te 4 roboczogodziny mają wystarczyć na całe stado czyli krowy cielęta oraz młodzież. Inseminacja czy inne zabiegi weterynaryjne już zakładam na to dodatkowy czas. 
    • Przez kNalk
      Witam zamierzam wymienić filtr odśrodkowy na filtr puszkowy i tu pojawia się pytanie czy ten filtr będzie pasował do tej przystawki bo nie chce mi się bawić w odsyłanie
      http://www.czescidotraktorow.pl/korpus-podstawa-filtr-oleju-silnika-mtz-belarus-p-1785.html
      http://www.czescidotraktorow.pl/filtr-oleju-silnika-wkrecany-puszka-mtz-belarus-p-2270.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj