Adam521

Ubezbieczenie wstecz w krusie

Polecane posty

Adam521    0

Witam, w latach 2005-09 chodziłem do technikum o profilu nierolniczym teraz od 2009 roku chodzę na studia dzienne także o profilu nierolniczym, chciałbym się starać o premię dla młodego rolnika jednak nie mam do tego wykształcenia, a boję się że nie dam rady uzupełnić wykształcenia aby starać się o premię na MR, wyczytałem w internecie że jest możliwość ubezpieczenia wstecz w krusie na podstawie donosu kogoś z moich krewnych że pracowałem ileś lat w gospodarstwie powiedzmy że 3 lata bo tyle jest potrzebne do uzyskania premii na MR, jak sądzicie czy możliwe jest aby złożyć donos na te lata w trakcie których chodziłem do szkoły średniej, bo wyczytałem że jak ktoś chodził na studia dzienne w okresie który jest uwzględniony w donosie to potem trzeba udokumentować że codziennie dojeżdżało się na uczelnię, a także jaka może być wysokość nałożonych odsetek, nasze gospodarstwo ma pow. 8h. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1270

Witam,nie baw się w żadne donosy i inne pierdoły.Ja byłem w podobnej sytłacji i pojechałem do krusu ,tam mnie skierowali prosto do kierownika i powiedziałem co i jak.Gość bez zbędnej filozofii powiedział że da się to zrobić, tylko muszę zapłacić ustawowe odsetki .Płaciłem za trzy lata wstecz ,odsetki były troche większe od kwoty naliczonej.Po zapłaceniu wystawili zaświadczenie i było OK.Sprawę załatwiałem w Inowrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Właśnie niedawno przerabiałem papiery kumpla w innej sprawie.

Gospodarstwo posiadał dwa lata dłużej niż opłacał KRUS.

Po prostu ucząc się dziennie (technikum rolnicze) był zwolniony z płacenia KRUSu.

Była pani kierownik OT w którym byłem ubezpiecznony kiedyś powiedziała że ucząc się dziennie nie opłaca się KRUSu. Jeżeli studiuje się zaocznie to się płaci (oczywiście mając gospodarstwo na siebie).

Ja natomiast ucząc się dziennie opłacałem KRUS.

 

Tak więc nawet w jednym oddziale co pracownik to inna interpretacja.

 

Co do ubezpieczenia wstecz - da się i nawet nie jest potrzebny donos. Pytałem i powiedzieli mi, że jeśli mi bardzo zależy to owszem te 6-12 miesięcy wstecz mogą ubezpieczyć ale musi być jakiś dobry powód.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

można się ubezpieczyć do 5 lat wstecz. ze studiami dziennymi może być problem bo musisz wykazać że pracowałeś w tym okresie na gospodarstwie. jak masz daleko od domu na studia to może być słabo. zależy od kierownika. mnie to kosztowało ok 5 koła ale warto było bo tak by renta i MR przepadł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gemini    0

a Kiedy się pytałeś ? o te ubezpieczenia wstecz ? ja mam powazniejszy problem bo studia rolnicze (zaoczne) skończe w lutym 2011 r ;) a modernizacja gospodarstw jest w tym roku ostatnia tak wiec nie ma opcji zebym sie załapał :)

chyba ze w jakis inny sposób zdobęde odpowiednie kwalifikacjje wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

a jesli ktos jest juz ubezpieczony jako domownik to moze sie jeszcze jakos ubezpieczyc wstecz przed tym okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj