Berpaw

Wymiana tarczy mtz 82

Polecane posty

Berpaw    0

Witam. Musze wymienić tarcze sprzęgłową i chciałbym się dowiedzieć czym różni się nowy typ sprzęgła od starego. Czy tarcze są takie same bo nie jestem pewny czy to stary czy nowy typ. Prosze o odpowiedź i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Chyba napisałem, że jest trochę inna konstrukcja!!! Mniej kielichów na sprężyny i lepsze ustawianie łap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berpaw    0

Acha rozumie ale tarcza i cała reszta oprócz tego co napisałeś niczym się nie różni. A możesz napisać jak w nowym typie się ustawia łapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Popuszcza się taką podkładkę blokującą i się przekręca i nie musisz kombinować , jak w starym typie jeszcze ze śrubokrętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Inne łapy, inny sam docisk, inne sprężyny, inna obudowa. Kupisz nowego typu który zdecydowanie lepiej się ustawia zanim założysz wymień wszystkie zawleczki na bolcach na bardziej pasowne.  Ruskie są tak liche że potrafią w krótkim czasie wylecieć. Wysunie się sworzeń i wyłamie zawias w żeliwnym docisku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na pewno nie najtańsza i w miarę możliwości ze sprężynami. Najsolidniej wygląda chyba taka.

http://allegro.pl/tarcza-sprzeglowa-mtz-nt-typ-rosja-wzm-sprezyny-i7006422250.html

Ja obecnie mam tarę ze sprężynami ale nie wzbudza ona specjalnie zaufania. W tanich z gumowymi tłumikami drgań zdarzają się przypadki rozpadania gum.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Znajomy mechanik jednemu do MTZ-ta z turem założył już chyba każdą jaką udało się kupić i wszystkie wytrzymały około rok. Ostatnio kupił ceramiczną i mówił że już grubo ponad rok klient się nie pokazał. Tylko znowu tu piszą że przy ceramicznej szybciej zużywa się docisk i zamach i raczej są do wymiany razem z tarczą więc trzeba sobie policzyć co się bardziej opłaca.
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez Freek
      Chciałbym wymienić końcówkę womu ale boję się że jak go wyciągnę to coś w skrzyni spadnie. Może ktoś coś takiego robił i może pomóc.
    • Przez arsz63
      Hej. Ostatnio wymieniałem uszczelkę zaworów tak zwany okular . Dałem na to masę uszczelniająca i uszczelkę wszystko ładnie złapało i trzyma . Tylko teraz muszę jednak jedną śrube wymienić i mam pytanie czy jak idkrece ta śrubę to nie puści ten silikon ? Z góry dzięki za odpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj