dawid464

case 5140 skrzynia problem z jazdą

Polecane posty

dawid464    24

Witam mam problem z casem przy jeździe gdy skręcę przestaje jechać, po wciśnięciu sprzęgła jedzie dalej, wymieniłem olej i filtry w skrzyni, ciśnienie na wyjściach hydraulicznych 190bar , co może być przyczyną tego zjawiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

To że zmierzyłeś ciśnienie na wyjściu to zupełnie o niczym nie świadczy, to raz a dwa wymiana oleju przy usterce to najgłupsze co mogłeś zrobić, i uprzedzę pytanie? wymiana oleju jeszcze  żadnego ciągnika nie naprawiła. Masz cały układ hydrauliki do diagnostyki i raczej sam sobie z tym nie poradzisz bo na pewno nie masz  przepływomierza a jest niezbędny.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4

Najczęściej winowajcą takiego zjawiska jest kompensator ( zawór rozdzielający ciśnienia , znajduje się przy pompie hydraulicznej za zaworami podnośnika). Co do przedmówcy to wymiana oleju usterek nie naprawia ale często mocno wpływa na pracę całego układu. Fakt jest taki że w tych ciągnikach wymiana części na chybił trafił mija się z celem bo drugi traktor w niego wsadzisz i dalej może nie być ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian214    0

Witam, posiadam Case 5130 i mam identyczny problem, na wolnych obrotach po skręceniu ciągnik przestaje jechać, dopiero gdy dodam gazu załapuje i jedzie. Od czego zacząć w celu naprawy tej usterki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 30.08.2018 o 21:58, Adrian214 napisał:

Witam, posiadam Case 5130 i mam identyczny problem, na wolnych obrotach po skręceniu ciągnik przestaje jechać, dopiero gdy dodam gazu załapuje i jedzie. Od czego zacząć w celu naprawy tej usterki??

od diagnozy profesjonalisty z odpowiednimi urządzeniami pomiarowymi objawy klasyk gatunku- koncząca się pompa lub zawór kompensacyjny do regulacji ale jeśli nikt nie pchał tam łap to obstawiam pompke 2,5 tyś bebechy na ebay i problem z bani na dłuższy czas zależnie od jakości części....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tedi26ak    0

Taki objaw jest jak masz padnięte uszczelnienia na koszach od rewersu ja miałem podobnie najczęściej zdarzało to się przy zawracaniu  na wolnych obrotach później doszło do tego jeszcze rozłąnczanie jazdy po wrzuceniu 3 półbiegu na wolnych obrotach. Męczyłem się z tym do końca sezonu. W zimę rozebraliśmy ciągnik i zrobiliśmy wszystkie kosze 4 od półbiegów 2 od rewersu i kosz od wom i przy okazji założyliśmy nowy zestaw ręcznego kosz od przedniego napędu był dobry tylko już asekuracyjnie wymieniliśmy uszczelnienia żeby był spokój. Koszt części tarcze przekładki uszczelnienia olej filtry wyniósł 4900 plus 4 dni naszej pracy. Teraz traktor pracuje miodzio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj