pit17

Jakie brony cieżkie 5 polowe

Polecane posty

pit17    185

Witam jakiej firmy polecacie brony cieżkie 5 polowe na 20 zębach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
do jakiego ciagnika? firma sampol-bis robi porządne brony. Posiadam takie na zębach 20 waga pola ok 90kg tylko 6 polowe i w świeżej ziemi 140km ma co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam POM Augustów 5, brony są mocne więc mogę polecić. Dużym minusem jest brak tabliczki znamionowej (kiepskiej jakości naklejka która odpadła sama z siebie) oraz słabej jakości powłoka lakiernicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Kolega ma Woprol i pożyczyłem od niego na testy po orce siewnej i ogólnie polecam ciężkie nie podskakują, dobrze robią. Ogólnie kolega bardzo zadowolony a ja po robocie także ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
1 godzinę temu, crvx40 napisał:

do jakiego ciagnika? firma sampol-bis robi porządne brony. Posiadam takie na zębach 20 waga pola ok 90kg tylko 6 polowe i w świeżej ziemi 140km ma co robic

Do Belarusa 920  

A brony z firmy dziekan może ktoś posiada

Edytowano przez pit17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Witam

Kolego Inter-tech i POM Augustów robią chyba bliźniacze konstrukcje ,katalogowo nawet ważą tyle samo. Obje te konstrukcje są stosunkowo lekkie i nie mają konstrukcji ramowej jak pozostałe oferowane na rynku. Te ramowe są dużo cięższe, natomiast masa pól jest podobna, a skoro jakość pracy brony zależy tak naprawdę od długości zęba i od ciężaru pola to wydaje mi się że nie ma co kupować brom o bardzo masywnej ramie, ponieważ będziesz tylko miał ciężej w transporcie. Wyjątkiem jest tu firma Almet z Dzierzgonia, która oferuje pola z różnych profili i o różnej masie, w zasadzie zrobią Ci brony na zamówienie, ale wybór to już twoja sprawa. Ja mam 820 i kupiłem brony 5 polowe z POM Augustów.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
do belarusa 820 to 5 polowe ale jakieś lekkie gdzie jedno pole będzie ważyć w granicach 50kg bo nie pociągnie w świeżej ziemi chyba ze ciężkie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Pociągnie. testowałem ma identycznych od znajomego zanim się zdecydowałem. Jeżeli chodzi o ramę to nie spotkałem jeszcze żeby ktoś brony z POM potargał, co zdarza się w przypadku brom z np. Jarmetu. Jeszcze jedna rzecz jest taka że jak nie pociągnie 5 to podnosisz skrajne pola i masz  3. Można jeszcze zdjąć pola co w przypadku tych akurat bron jest dużo łatwiejsze niż w ramowych.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

 Nie no jarmet to wogole odpada na polach bron zamiast płaskownik wszedzie to katownik dany. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

toof - zgadza się. U mnie 820 na krzyżaku też nie ma problemu z 5-kami Inter-Techu. Poza tym te ramy według mnie są dobrze obliczone, masywne z przodu, lżejsze z tyłu, i tak powinno być. Jeździ się też czasem z opuszczonymi na zakrętach i ramie nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Mogę polecić brony dziekan 5 polowe ciężkie. Rama z profilu 100x100 hydraulicznie rozkładane. Masa 700kg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A ja potrzebuje jakieś brony  do zetora 5340 63 KM napęd na 4 koła. Tylko nie wiem na jakie się zdecydować bo w katalogach wszystkie solidniejsze konstrukcje mają zapotrzebowanie mocy +/- 80 KM. Jakie brony ciągacie podobnym koniem?

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik0
      Witam jakie byki polecacie na opas Limousine czy Hereford i dlaczego ?
    • Przez matias941211
      Witam, mam pytanie co posypać na koniczyne na wiosnę, jakie nawozy stosujecie?
    • Przez Zetix
      Witam!

      Potrzebuję waszej porady. Mam na oku bronę wirową marki SICMA. Brona od niemca (płacze do dzisiaj za nią) mam faktury na 1000pln z wymiany łożysk + uszczelniaczy tej jesieni. Zalana świeżym olejem, pracuje cichutko i nie widać wycieków. Wszystko pięknie, ale mam pytanie odnośnie tego hydropaka, czy przy nim nie powinna być jeszcze jakaś rama na zaczepienie siewnika (krótkie cięgno) ? Jak z częściami do takiej brony? Nie ma żadnej też informacji na jakich obrotach ma pracować, może miał ktoś z taką broną do czynienia? Zęby nie są już pierwszej świeżości więc to mam z tyłu głowy. Jaki może być +- koszt do takiej brony?

       



    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma John Deere 2130. 
    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma International 684
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj