Skocz do zawartości

Polecane posty

pit17    11

Witam jakiej firmy polecacie brony cieżkie 5 polowe na 20 zębach?

crvx40    7
do jakiego ciagnika? firma sampol-bis robi porządne brony. Posiadam takie na zębach 20 waga pola ok 90kg tylko 6 polowe i w świeżej ziemi 140km ma co robic

Wiadomość z agroFakt.pl

Mam POM Augustów 5, brony są mocne więc mogę polecić. Dużym minusem jest brak tabliczki znamionowej (kiepskiej jakości naklejka która odpadła sama z siebie) oraz słabej jakości powłoka lakiernicza.

Kolega ma Woprol i pożyczyłem od niego na testy po orce siewnej i ogólnie polecam ciężkie nie podskakują, dobrze robią. Ogólnie kolega bardzo zadowolony a ja po robocie także ;)

pit17    11
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, crvx40 napisał:

do jakiego ciagnika? firma sampol-bis robi porządne brony. Posiadam takie na zębach 20 waga pola ok 90kg tylko 6 polowe i w świeżej ziemi 140km ma co robic

Do Belarusa 920  

A brony z firmy dziekan może ktoś posiada

Edytowano przez pit17

toof    5

Witam

Kolego Inter-tech i POM Augustów robią chyba bliźniacze konstrukcje ,katalogowo nawet ważą tyle samo. Obje te konstrukcje są stosunkowo lekkie i nie mają konstrukcji ramowej jak pozostałe oferowane na rynku. Te ramowe są dużo cięższe, natomiast masa pól jest podobna, a skoro jakość pracy brony zależy tak naprawdę od długości zęba i od ciężaru pola to wydaje mi się że nie ma co kupować brom o bardzo masywnej ramie, ponieważ będziesz tylko miał ciężej w transporcie. Wyjątkiem jest tu firma Almet z Dzierzgonia, która oferuje pola z różnych profili i o różnej masie, w zasadzie zrobią Ci brony na zamówienie, ale wybór to już twoja sprawa. Ja mam 820 i kupiłem brony 5 polowe z POM Augustów.

Pozdrawiam

pit17    11

Jakoś słabo widze taka rame przy cieżkich bronach

crvx40    7
do belarusa 820 to 5 polowe ale jakieś lekkie gdzie jedno pole będzie ważyć w granicach 50kg bo nie pociągnie w świeżej ziemi chyba ze ciężkie 4.

toof    5

Pociągnie. testowałem ma identycznych od znajomego zanim się zdecydowałem. Jeżeli chodzi o ramę to nie spotkałem jeszcze żeby ktoś brony z POM potargał, co zdarza się w przypadku brom z np. Jarmetu. Jeszcze jedna rzecz jest taka że jak nie pociągnie 5 to podnosisz skrajne pola i masz  3. Można jeszcze zdjąć pola co w przypadku tych akurat bron jest dużo łatwiejsze niż w ramowych.  

pit17    11

Nie no jarmet to wogole odpada na polach bron zamiast płaskownik wszedzie to katownik dany. 

Za_q    8

toof - zgadza się. U mnie 820 na krzyżaku też nie ma problemu z 5-kami Inter-Techu. Poza tym te ramy według mnie są dobrze obliczone, masywne z przodu, lżejsze z tyłu, i tak powinno być. Jeździ się też czasem z opuszczonymi na zakrętach i ramie nic się nie dzieje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KlaudiaRolniczka
      Hej, proszę o opinie rozsiewacza Akpil Siew XL 1200l 

• Przez witch
      Witam zamierzam wymienić oleje w skrzyni oraz hydrauliki i z tego co wyczytałem to w silniku fuchs10 w 40 skrzyń fuchs stou mc10w 40 , czy jakiś inny? Proszę o pomoc 
    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez woj_gothic
      Witam.

Zakupiłem ciągnik, po niedługim czasie okazało się, że do remontu. No ale nic.... trzeba zrobić -będzie na lata.

Głowice, pompa wał+blok poszły do regeneracji.

Zrobiłem listę rzeczy do kupienia no i zaczynam dzwonić. Problem się stał w momencie jak przyszło do kupienia zestawu naprawczego tłoka . tj. tuleja tłok pierścienie . Dzwonie do różnych sklepów/firm o cene a tam rozbieżność o 200 zł na cylider.
      Jedni mają oryginał za 400 zł a inni oryginał za 220 zł . Teraz pytanei do was . O co tu chodzi ? Brać zestawy za 220 czy za 400 zł.Nie chcę wydać worka pieniędzy nie potrzebnie, ale też nie chcę komuś do kieszeni dać prawie tysiaka za nic.

Druga sprawa to turbina.Moja nie nadaje się do regeneracji. Pytanie jakie turbiny do tego modelu podchodza aby koszta były normalne . Turbina oryginalna którą miałem to SCHWITZER 2 numer 311422 i za taką bądź też zamiennik niektórzy wołają po 2000 zł ....

Bardzo prosze o szybką odpowiedź bo musze na dniach kupować części a nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić .
    • Przez grzesiek1524
      Witam wszystkich, Chciałbym sie dowiedzieć coś więcej o używanej zgrabiarce claas liner 1550:
      -jakie macie opinie na jej temat,
      -jak z awaryjnością,
      -jak cenowo,
      -czy warto kupić takową czy inna?