tre_k

Wyciek z pompy paliwa

Polecane posty

tre_k    0

Panowie cieknie mi z jak na zdjęciach poniżej,

ZDJĘCIE

Gdzie mogę dostać zestaw naprawczy do tego? czy trzeba wymienić całą pompkę zasilającą? czy można ją uszczelnić? podpowiedzcie coś.

Edytowano przez tre_k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Rozkręć i zobacz jakie uszczelki do wymiany. Raczej da się uszczelnić. Pewnie zaczęło cieknąć jak mróz puścił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Kolego rozkręcałem to i dlatego cieknie mi z uszczelki pompki zasilającej co wchodzi w pompę paliwa, ale wcześniej podciekało z tego pokrętła i nie mam pomysłu jak mam to rozebrać, odkręciłem ręczną pompkę i został mi sam element nie wiem jak się dobrać do tego dlatego pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Nie wiem, nie da się tego ruszyć i leci z tego nie mam pomysłu jak to rozebrać i wtedy zobaczyć czy jest jakiś oring 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Puknij z wyczuciem w ten korek ze sztorca młotkiem przez mocny śrubokręt i powinien dać się odkręcić. A na połączeniu pompki do korpusu pompy nie da się silikonem uszczelnić?

Edytowano przez Za_q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Kolego nawet dłutem i młotkiem próbowałem i ani drnie w prawo czy lewo. Do korpusu znalazlem uszczelkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Raczej będzie w lewo. A jakbyś dopasował (dopiłował) kawałek stalowego płaskownika - dobrze go docisnąć i ciągnąć żabą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Już to wyżłobiłem widać na zdjęciu, nie da się ruszyć. Pytanie czy tam jest jakiś oring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Oring albo miedziana uszczelka. Ale to dziwne, żeby tak trzymało. Ze zdjęcia widać, że jeszcze chyba nie zemknie przy odkręcaniu. Próbuj na siłę, chyba że, jakby to podgrzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Spróbuje podgrzać może puści bo jak inaczej by to rozebrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

tam prawdopodbnie jest oring ale fakt ciezko to odkrecic, wymontuj cala pompke zasilajaco i popryskaj srodkiem penetrujacym mopze cos pomoze, jeszcze mozna jakims srubokretem oprzec go o polowe tego korka i pukac w kierunku oidkrecania czyli w lewo prawdopodonie, a na laczeniu pompki z pompa zasilajaco zaloz nowa uszczelke prawdopodobnie nawet od 60 pasuje bo profil podobny. jaki to model?

Edytowano przez adrian2

-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

powinien być oring . Jak się uporasz z tą częścią to będziesz miał dostęp do zaworków pompy . Ja bym spróbował ,z wyczuciem , obstukać dookoła gumowym młotkiem


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

co to za ciagnik bo to ustrojstwo jest jak na zetora, dziwnie poskladane ??

jak poszla mi ropa do oleju to pompke spokojnie rozkrecilem -troche sily i pojdzie, jakie sa tam uszczelnienia to nie pamietam ale jak rozkrecisz to bedziesz widzial.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

jesli 40 lat nie ruszane to zycze powodzenia, ostatnio probowalem odkrecic sruby z ursusa 78 r nawet rura 2 m i palnik nie pomogly, boszem musialem rozciac nakretki .

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez dzarjan8111
      Wyciek jest z przedniego mostu z pod wałka prawego długiego ( zaznaczony na zdj.). moje pytanie brzmi czy wyciągne ten wałek po odjęciu  prawej zwolnicy i wymienie na nim uszczelniacze? czy też konieczny jest demontaż również zwolnicy lewej oraz mechanizmu różnicowego czy też wałek się wysunie  bez tego. 

    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj