tomek2201

Pszenica ozima jest fioletowa

Polecane posty

tomek2201    51
Witam. Zastanawiam się dlaczego wszystkie moje pszenice zrobiły się fioletowe. Zrobiłem test zimotrwalosci i jest 100% dobrze. Jest to odmiana sailor nasiona z własnej plantacji która była obsiana nasionami kwalifikowanymi. Sąsiad obok ma ode mnie tą pszenicę i jego jest dużo bardziej zielona. Jesienią pod korzeń dostała 150kg soli potasowej i 150kg superfosfatu wzbogaconego potrójnego więc myślę że nie brakuje jej fosforu. Czy to dlatego że było zimno i niepobierala fosforu. Jesienią również siałem wapno w postaci kredy 2t/ha ale nie na wszystkie pola, a fioletowa jest na wszystkich. Cześć pól w mojej okolicy jest zielona a część fioletowa. Może azot coś pomoże ale narazie nie mogę wjechać bo mokro. Jak myślicie dlaczego tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
a w jakim terminie siałeś? ja mam coś takiego że te co przed deszczami zasiałem są ładne zielone a pasek który siałem po 3 dniach już jest fioletowy, myślę że nie zdążyły nie które pszenice przez te deszcze pociągnąć składników przed zimą i przez to mają nie dobory okaże się jak zamróz póści i ociepli się co będzie się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
Siana po 20 września tak więc termin optymalny. Rozkrzewiona jest znakomicie i bardzo gruba. Oprócz koloru to jest idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj