Skocz do zawartości
tomek2201

Pszenica ozima jest fioletowa

Polecane posty

tomek2201    11
Witam. Zastanawiam się dlaczego wszystkie moje pszenice zrobiły się fioletowe. Zrobiłem test zimotrwalosci i jest 100% dobrze. Jest to odmiana sailor nasiona z własnej plantacji która była obsiana nasionami kwalifikowanymi. Sąsiad obok ma ode mnie tą pszenicę i jego jest dużo bardziej zielona. Jesienią pod korzeń dostała 150kg soli potasowej i 150kg superfosfatu wzbogaconego potrójnego więc myślę że nie brakuje jej fosforu. Czy to dlatego że było zimno i niepobierala fosforu. Jesienią również siałem wapno w postaci kredy 2t/ha ale nie na wszystkie pola, a fioletowa jest na wszystkich. Cześć pól w mojej okolicy jest zielona a część fioletowa. Może azot coś pomoże ale narazie nie mogę wjechać bo mokro. Jak myślicie dlaczego tak jest?

ZELKOW    258
a w jakim terminie siałeś? ja mam coś takiego że te co przed deszczami zasiałem są ładne zielone a pasek który siałem po 3 dniach już jest fioletowy, myślę że nie zdążyły nie które pszenice przez te deszcze pociągnąć składników przed zimą i przez to mają nie dobory okaże się jak zamróz póści i ociepli się co będzie się działo

tomek2201    11
Siana po 20 września tak więc termin optymalny. Rozkrzewiona jest znakomicie i bardzo gruba. Oprócz koloru to jest idealnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukza86    0
też mam ten sam problem i ta sam odmiana może taka jej charakterystyka

zrób badania gleby może czegoś brakuje to tylko 10 zł a może uratować plony i twoje pieniądze pozdro

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

• Przez livebird
      Witam mam pytanie jeśli w fazie 1 kolanka w pszenicy ozimej zastosowałem regulator wzrostu Kobra 510 SL to mogę w pózniejszych fazach wzrostu dodatkowo zastosować Modus 250 EC?
    • Przez tomek2201
      Witam. Mam problem. W dniach 27-28 kwietnia wykonałem zabieg T1 w pszenicy ozimej. Zastosowałem fungicydy: 1) 0,75 Mirage (prochloraz) 2) 0,5 Mystic (tebukonazol) 3) 0,5 Aplord ( difenokonazol) Do tego regulatory: 1) 0,8 Stabilan 2) 0,4 Cuadro (zamiennik Modusa) Dodatkowo dałem też 12kg mocznika. Do czasu tego zabiegu zboża były całkowicie zielone i nie wiedziałem żeby rozwijały się jakies choroby. Dzisiaj tj. 3 dni po tym zabiegu zauważyłem że dolne liście bardzo pożółkły jakby zostały silnie zaatakowane przez choroby grzybowe. Nie mam pojęcia co się dzieje i co dalej robić. Czy pryskać jeszcze raz na grzyba jakimś środkiem np. Soligor? Proszę o jakieś porady.

• Przez SardynaTV
      witam . niewypłukałem opryskiwacza po majstrze. Zalałem cieczą, przepuściłem sekcje na polu . ceczka 1600l. czy zaszkodzi pszenicy ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.