Skocz do zawartości
tomek2201

Pszenica ozima jest fioletowa

Polecane posty

tomek2201    11
Witam. Zastanawiam się dlaczego wszystkie moje pszenice zrobiły się fioletowe. Zrobiłem test zimotrwalosci i jest 100% dobrze. Jest to odmiana sailor nasiona z własnej plantacji która była obsiana nasionami kwalifikowanymi. Sąsiad obok ma ode mnie tą pszenicę i jego jest dużo bardziej zielona. Jesienią pod korzeń dostała 150kg soli potasowej i 150kg superfosfatu wzbogaconego potrójnego więc myślę że nie brakuje jej fosforu. Czy to dlatego że było zimno i niepobierala fosforu. Jesienią również siałem wapno w postaci kredy 2t/ha ale nie na wszystkie pola, a fioletowa jest na wszystkich. Cześć pól w mojej okolicy jest zielona a część fioletowa. Może azot coś pomoże ale narazie nie mogę wjechać bo mokro. Jak myślicie dlaczego tak jest?

ZELKOW    253
a w jakim terminie siałeś? ja mam coś takiego że te co przed deszczami zasiałem są ładne zielone a pasek który siałem po 3 dniach już jest fioletowy, myślę że nie zdążyły nie które pszenice przez te deszcze pociągnąć składników przed zimą i przez to mają nie dobory okaże się jak zamróz póści i ociepli się co będzie się działo

tomek2201    11
Siana po 20 września tak więc termin optymalny. Rozkrzewiona jest znakomicie i bardzo gruba. Oprócz koloru to jest idealnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukza86    0
też mam ten sam problem i ta sam odmiana może taka jej charakterystyka

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

• Przez Piszczu
      Witam koledzy. Jak to jest z tymi dotacjami,jak to wygląda szczegółowo,krok po kroku. Załóżmy,ze chcemy postawić nową obore.Z jakich dotacji wtedy można skorzystać? Jak z tym działac,słyszałem,że potrzebny biznesplan itp.Gdy sie uda to trzeba zaciągnąć kredyt i unia później przelewa jakieś pieniazki? Są osoby które sie tym zajmują i pomagają rolnikom? Czy można łączyć różne "wpsomogi" typu młody rolnik,prow.Czy warto wgl brnąć w dotacje? Milo by było gdby ktoś opisał jak to wygląda krok po kroku :) P.s za komentarze typy "nowy w Internecie" dziękuję :) po prostu jestem ciekawy zdania ludzi którzy mieli z tym styczność.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.