Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolr2    767

Witam chcę pobudować oborę na 70opasów. Chcę żeby była to obora 14x30 na rusztach lub na płytkiej  ściółce z jakimś zgarniaczem. Jestem na etapie wyrabiania karty środowiskowej, wszystkie wskazówki mile widziane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dokładnie jest napisane  ze ruszt albo płytka ze zgarniaczem. Korytarz bedzie po środku 4m i boksy po 5m. Drzwi tylko po środku bo jak na rusztach to wiecej nie potrzeba. Konstrukcja stalowa,wysokość ściany bocznej 2,5m 1,5 murek reszta kurtyny( tu sie zastanawiam) dach płyta 4cm i świetlik. Może ktoś cos doradzi czy sa takie zgarniacze 5m i czy to sie sprawdza 

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Ja bym poszedł w ruszta wiadomo koszt budowy wyższy ale później bez roboty i słomy nie musisz kupować do slania a jak such rok to słoma w cenie

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jeszcze żeby było gdzie kupić. A czy 2.5 m w scianie bocznej będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funn    1

Według mnie trochę mało ja buduję oborę dla krów mlecznych to ściania 3.80 żeby było okej wentylacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JANCZAK1176
      Witam. Dla chcących zrobić sobie użądlenie do bielenia obór (chodzi 5 lat)


    • Przez pedro2
      Witam
       
      mam zamiar dostawic rząd stanowisk z korytarzem paszowym do starej obory mysle ze 7,5m powinno wystarczyc co myslicie?? ale moje pytanie glowne jest takie bo nie moge znalezc tego w innych tematach czy jest jakas ustalona min odleglosc budynku od drzew?? bo jakbym dostawil te 7,5m to do drzew byloby jakies 15m czy to wystarczy czy bede musial robic wycinke jest to lasek brzozowy i wiadomo jak to brzoza sa bardzo wysokie...
       
      z gory dziekuje za odpowiedzi Pzdr
    • Przez matek214
      Chcę wybudować oborę na ; dwie krowy, dwie kozy, dwa kuce, dwie świnie. Ona nie ma być zbyt wielka gdzieś 25m na 8m. Nie mam pojęcia ile będzie cały koszt budowy kosztował. Proszę o pomoc!
    • Przez pawel9898
      witam wszystkich
      na wstępie chciałbym powiedzieć, że przeglądałem już dziesiątki tematów ale nie trafiłem na konkretny...
      jak wszystkim wiadomo czasy są ciężkie i żeby się utrzymać trzeba powiększać produkcję i w tym problem ;/
      chciałbym powiększyć stado krów mlecznych ale na drodze staje mi za mała obora, chciałbym ją powiększyć, zmodernizować, rozbudować załączam rysunki jak jest w tej chwili i jaki mam pomysł na rozbudowę:
      obecnie:
      plany:
      chcę wyburzyć te pomieszczenia na dojarkę i paszę, i w tym miejscu zrobić stanowiska i dobudować duży przejazdowy budynek z boku na rusztach . trzeba też wymienić stanowiska w starej oborze gdyż mają juz około 30 lat, to chyba tyle
      a byłbym zapomniał, wymiary starego budynku to 11x32
      dziękuję za wszelakie podpowiedzi i porady
    • Przez stolarz88
      Kontynuacja tematu z 2012 roku, zachęcam do pochwalenia się swoimi wynikami jakie osiągnęliśmy w mijającym roku 2013.
       
      U mnie 41 krów dojnych, obora uwiązowa, wydajność 10250 litrów, tłuszcz 4,25 białko 3,36.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj