takiten

ustawienie opryskiwacxza do rsm (przepływka)

Polecane posty

takiten    2

Witam pierwszy raz będę stasował rsm, wiec chciałbym się was poradzić jak ustawić dawkę, aby wyszło wszystko dobrze. Mam opryskiwacz z przepławką i komputerem teejet, opryski wodą wychodzą idealnie, czyli ile litrów na hektar ustawię tyle wychodzi. Wiec jak mam ustawić na rsm? Nic nie ruszać i jeśli chce wylać 200 litrów rsm to ustawić 200 litrów? Czy może  ustawić 230 litrów aby wyszło faktyczni 200 ( spotkałem takie porady bo ponoć przelicznik dla rsm 32% to 1.15.) Czy może ustawić w ustawieniach komputera gęstość na 1,32 i ustawić 200 litrów na hektar i tyle wyjdzie. Robię to pierwszy raz, więc mam nadzieje że ktoś kto ma jakieś doświadczenie podzieli się dobrą radą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
ustaw dawkę i w pole ja nic nie przeliczam i wychodzi +-5% zależnie od pola ile zrobisz nakładek itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Czyli nie zmieniasz ustawień gęstości cieczy? Bo w zwykłych opryskiwaczach niby wychodzi mniej rsmu niż wody, ale właśnie nie wiem jak widzi rsm przepływka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Ja nie widze żadnego problemu, rsm tylko waży więcej od wody, a opryskiwacz podaje dawke w litrach a nie kilogramach, chyba że chcesz wysiać 200kg a nie 200l wtedy musisz zaniżyć wydatek żeby wyszło te 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Rozchodzi sie o to że waży więcej i co za tym idzie ma inną gęstośc i przepływomierz przy innej gęstości może przekłamywać. No nic wyjade w pole to się dowiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
przeplywka mierzy rzeczywisty przepływ cieczy niezależnie od gęstości tu najważniejsza jest kalibracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

U mnie jeszcze się zmienia w komputerze na rsm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
u mnie nie ma takiej opcji i czy to 32 czy 26+s czy woda to zawsze wychodzi podobnie +-5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

U mnie podobnie z tym wychodzi i teraz jak będę lal to ustawie 10 litrów mniej i powinno być ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Już testowałem i przepływka widzi faktycznie dobrze przypływ, gęstość w komputerze zmienią się po to żeby komputer nie myślał że są zatkane końcówki i nie wywalał ostrzeżeń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Panowie mam pilmet Europa z komputerem brawo 300s 1 raz będę rozlewa tam 26 s i pytanie czy trzeba coś zmieniać w ustawieniach komputera żeby dana ilość wypryskal? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MatiTM
      Witam!
      Potrzebuję instrukcji w ustawieniu początku wtrysku w ursusie 912. Dałem pompę do regeneracji gdzie przeszła kapitalny remont jak i również wszystkie wtryski. Założyłem tak jak była. Wydaje mi się ze ciągnik nie ma mocy, słabo wkręca się na obroty przy czym jest tak jakby metaliczny dźwięk. 
    • Przez MafiaLolek
      Witam chce wiedzieć jaka dawkę na ha, jaki nawóz i kiedy rozsiewać nawóz na:
      Pszenzyto ozime 5 klasa ziemi 
      Jeczmien ozimy 5 klasa ziemi 
      Zyto ozime 5/6 klasa ziemi
      Owies 6 klasa ziemi 
    • Przez drukarz
      Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

    • Przez Borekk17
      Panowie ma ktoś może  schemat jak ustawić rozrząd w silniku Perkins d2500 w wózku widłowym  balcancar  
       
      Bo muszę poskładać  ten wózek po jednym Januszu  który wyjął  pompę wtryskową do regeneracji  i  już tego nie poskładał a zębatka  napędzająca pompę  spadła w dół i prawdopodobnie przestawiła się  pompa jest mocowana na klin i stożek 
       
      A jak to w widlaku  żeby zdjąć pokrywę rozrządu  jest dużo zabawy  
       
      Może ma ktoś  schemat  albo wie z własnego doświadczenia  w jakiej pozycji ma być ustawiony wałek Pompy  (w którym miejscu ma być klin)  dla gmp pierwszego cylindra 
      Wtedy byłbym w stanie ustawić to bez rozbierania  przedniego dekla  
       
    • Przez stanrol
      Witam. Panowie potrzebuje pomocy. Fendt 930 Vario TMS 2007 rok silnik Man D0836 LE510. Padła pompa wtryskowa. Zakupiłem drugą po regeneracji. Pytanie Jak po kolei ustawić zapłon. Na kole zamachowym na ile powinno być stopni?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj