Polecane posty

Pacias94    0

Witam. Czy mógł by się ktoś wypowiedzieć  na temat tych pras czy warto kupić taka czy lepiej dac  sobie z nią spokój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atari    12
Robiłem 750 z rotorem w tamtym sezonie i same pozytywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pacias94    0

tylko pytanie czy warto ja kupic? czy lepiej szukac z nozami czy tylko z samym rotorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atari    12
To zależy od twoich potrzeb, zazwyczaj z nożami bardziej wymęczone choć nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Ja mam zwykłą BR 740 i śmigam Mtz 82. Co prawda niedługo bo drugi sezon ale jestem zadowolony, chodź mam bez rotora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pacias94    0

A sianokiszonki robisz? W ogóle nie ma rotora czy poprostu ma ten formujacy pojedynczy bez nozy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Sianokiszonki nie robiłem, wszystko idzie w pryzme ale czy siano czy słoma ruski radzi sobie a w tamtym roku jak snopka 130 robiłem to teraz mialem ciężko postawić go do kulania. U mnie są tylko te takie widełki co przesuwają do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pacias94    0

A jak ze zbiciem? Powiesz może na co zwrócić uwagę przy zakupie? Maksymslnie mozna 180 kulki robic czy 150?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepan00    0

Witam zastanawiam się nad kupnem prasy new Holland br 740 z rotorem , siatką z 2004 r interesują mnie opinię o niej bo bardzo mało informacji jest na internecie . A może zaproponuje cię jaką inną prasę pasową z rotorem i siatką do 25 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Podlocze się do tematu ma prasę br 750 auto wrap bez rotora mam taki problem podnosząc komorę włącza się owijanie sznorkiem (prasa tylko na sznorek) robi się to tylko jak mam ustawione bele mniejsze niż 120 jaką może być przyczyna

Edytowano przez Kosciuszko81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Witam, posiadam prasę br 740 żółta, ostatnio wyciągłem pas i zmierzyłem go i wyszło mi 858cm, nigdzie w necie nie znalazłem takiego wymiaru, ja byłem pewien że pasy będą dłuższe bo wiadomo wszystko się z biegiem czsu wyciąga a tu taki wymiar. Chcę zamówić 1 pas na wszelki wypadek bo te już nie są za bogate ale jak kiedyś no3de chciał wymienić wszystko to nie będę wiedział jakie zamówć. Macie może gdzieś z katalogu oryginalny wymiar? Mam tą prasę 4 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2020 o 09:52, kris148a napisał:

Witam, posiadam prasę br 740 żółta, ostatnio wyciągłem pas i zmierzyłem go i wyszło mi 858cm, nigdzie w necie nie znalazłem takiego wymiaru, ja byłem pewien że pasy będą dłuższe bo wiadomo wszystko się z biegiem czsu wyciąga a tu taki wymiar. Chcę zamówić 1 pas na wszelki wypadek bo te już nie są za bogate ale jak kiedyś no3de chciał wymienić wszystko to nie będę wiedział jakie zamówć. Macie może gdzieś z katalogu oryginalny wymiar? Mam tą prasę 4 rok.

Napisz na priv to Ci wysle wymiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kris148a napisał:

Napisałem Ci na priw.

Nic nie napisales ale dobra kit z tym br 740 8,71 zalezy gdzie pasy zamawiasz powinni wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem u siebie mi brakuje 14 cm a pasy wisza jak szmaty nachodza jednen na drugi szukam przyczyny dlaczego tak jest... jak chcesz to naposz na mess to Ci podam na priw ja nie moge do Ciebie napisac nie wiem dlaczego albo zadzwon ale nr wolal tez bym podac na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może podciągnąć te sprężyny co są na bokach? A czy ktoś miał taki przypadek że w BR740 z kaczego dziobu wystaje za mało siatki przez co bela nie może jej złapać przy owijaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowiedzialem pasy po prostu byly juz skracane dlatego nie trzymaja tego wymiaru jaki byl orginalny  co do kaczego dziobu nie nie zdazylo mi sie ponajgorzej jest przy nowej siatce ale jak juz zalapie to idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

na zapas te 14 cm to mala różnice tylko przy max wielkości beli może być problem lecz nie przy 14 cm na tyle napewno jest zapasu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To juz mnie o to nie pytaj. Jak ktos mial orginalne pasy i mu sie wyciagnely zrobily luzne to je uciol i juz sa krotsze potem pekl znow wyrownal i tak w kolo powodow moze byc wiele. Nie jestem specjalista w tej dziedzinie. Zluzuj pasy i zobacz gdzie dochodzi Ci gorna rolka napinajaca pasy a napnij je i zobacz wtedy dokad dochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was dobijał może oleju w układ siłownika zagęszczenia beli? Jeśli tak to mógłby ktoś powiedzieć jak to prawidłowo zrobić? Mam przewód i złącze które podpiołem zaraz za zegarem to jak podawałem ciśnienie to tylko unosłia się rolka od naciągu pasów albo opuszczała.. 🙄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Aby uzupełnić olej: podłączyć układ hydrauliczny traktora ze zgodnym olejem do szybkozłącza (1) znajdującego się z tyłu miernika. Od przedstawiciela handlowego firmy można nabyć złączkę żeńską do zainstalowania na przewodzie podłączonym do przyłącza urządzenia do zdalnego sterowania traktora. Wybrać najniższe możliwe ustawienie zaworu nadmiaro- wego Użyć przyłącza urządzenia do zdalnego sterowania trak- tora, aby kilkakrotnie wysunąć i wycofać cylinder w celu usunięcia powietrza z układu. Jeśli cylinder nie wysuwa się, zmniejszyć naprężenie środkowych sprężyn docisko- wych po obu stronach prasy do belowania. Nie luzować sprężyny (2) u podstawy cylindra. Umieścić urządzenie do zdalnego sterowania traktora w uniesionej pozycji, aby zmniejszyć ciśnienie układu. Wyjąć przewód podłączony do traktora i wyregulować za- wór nadmiarowy tak, aby ciśnienie w układzie było odpo- wiednie. Kilkakrotnie otworzyć i zamknąć tylną klapę. Jeśli układ jest pod ciśnieniem, gdy tylna klapa jest zamknięta, odpo- wietrzać linię (1) u góry cylindra, aż do redukcji ciśnienia.


Tak to jest w instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobijałem ciśnienie według powyższej instrukcji ale większego ciśnienia niż 2500psi nie udało mi się uzyskać, mało tego teraz gdy klapa jest zamknięta to zegar pokazuje trochę ponad 500psi.. I odpowietrzanie nic nie pomaga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj