Kuba284

Czy samo TR to tak źle

Polecane posty

Kuba284    0

Witak kolegów

W tym roku kończe gimbaze

I właśnie tak jak w tytule...aż tak źle? Bo w tej szkole co mam na oku nie ma akurat TMR-u. A szkoła z TMR-em jest prawie 70 km ode mnie a szkoda by było to zostawiać. Czekam na rady czy na TR mógłbym sobie dorobić na naprawie maszyn rolnicxych cxy koniecznie muszę mieć TMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
A jakie duże gospodarstwo w przyszłości będziesz mógł objąć po rodzicach? bo to jest istotne czy pchać się w ten kierunek w TR będziesz miał przedmioty z różnych dziedzin produkcji rolnictwa natomiast w TMR będziesz miał przedmioty z rolnictwa jak i mechaniki budowy i eksploatacji maszyn rolniczych bynajmniej było tak 20-25lat temu jak chodziłem do technikum. A nawet po TMR nie nauczysz się być dobrym mechanikiem tu liczy się praktyką i wiedzą praktyczna

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
TR jest to kierunek bardziej ogólny, mamy przedmioty ekonomiczne jak i z obsługi i naprawy maszyn rolniczych. Jest produkcja rolnicza, produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, mechanizacja w rolnictwie, ekonomia w rolnictwie i jeszcze kilka innych które dochodzą w innych klasach. TMR do głowy ci nie włoży jak masz naprawiać maszyny, tutaj bardziej liczy się praktyka bo sama teoria za dużo nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
70km dla lepszej edukacji to nie tak dużo, możesz przecież mieszkać w internacie. Ja dla przykładu kończyłem ZSZ mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, potem zaocznie technikum agrobiznesu. Do matury nie podchodziłem, nie interesowały mnie studia. Teraz mam własną firmę, więc nie jest źle, ale patrząc z perspektywy czasu mogłem wybrać lepiej. Wybór szkoły to bardzo ważna zyciowa decyzja, nie liczy się odległość, tylko czy szkoła jest dobra. A co do naprawiania sprzętu, to trzeba mieć do tego zamiłowanie i zdolności, bez tego nawet studia techniczne nie pomogą.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0

Gospodarstwo 20-30 ha

Eee tam chyba TR. Bo na Tmr tak jak mówicie nic mi to nie da no chyba że papierek że ukońcxyłem taką i taką szkołe. A naprawiać maszyny to sam z czasem się nauczę. Jeszcze trochę czasu mam ale wybiorę chyba TR bo myślałem że nie ma tu nic o mechanizacji i dlatego się pytam.

Dzięki chłopaki

Edytowano przez Kuba284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Mechanizacja to nie mechanika. Mechaniki trzeba się nauczyć w praktyce. Zawsze możesz po technikum iść na jakieś techniczne czy mechaniczne studia.
  • Thanks 1

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jak pójdziesz na TR, to na mechanizacji nauczą cię kluczowych rzeczy, takich jak np. minerały, żelazo, rzutowanie nakrętki, a w klasie maturalnej ...pługi 2-sk. (szał).

Mnie w dodatku uczył człowiek, który nie miał pojęcia, o czym mówi. 9_9


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0
3 godziny temu, LTZ55a napisał:

Jak pójdziesz na TR, to na mechanizacji nauczą cię kluczowych rzeczy, takich jak np. minerały, żelazo, rzutowanie nakrętki, a w klasie maturalnej ...pługi 2-sk. (szał).

Mnie w dodatku uczył człowiek, który nie miał pojęcia, o czym mówi. 9_9

Hahah fajnie mieć takiego nauczyciela

Co aż tak fajnie jest na tym profilu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Independent    20

Ze swojego doświadczenia - branża nie rolnicza, ale generalnie schemat wszędzie jest ten sam.

10% - nauka wyniesiona ze szkoły

40% - praktyka

50% - praca własna

Akurat moja branża pełna jest mitów i niedomówień - w technikum i na studiach za dużo jest teorii, na praktyce teorie mają w poważaniu.. W realu teoria to nic innego jak spisana praktyka, ale to wymaga zaangażowania w zrozumienie procesu twórczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ogólnie na TR to nic fajnego nie ma. Dobrze wspominam swoją szkołę, jakbym miał jeszcze raz iść, to jeszcze raz bym tak zrobił. Teraz szkoła ma jakiegoś JD i chyba Majora, ale ja tego nie doczekałem 9_9

Tak jak Ci każdy mówi, po szkole masz tylko papier. Jak zdasz zawodowy, to możesz potem wziąć MR czy co tam komu będą dawać. Liczy się to co sam potrafisz.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0

Czyli TR jest bardziej ogólny?

Edytowano przez Kuba284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

No może tak, tylko masz jeszcze pr. zwierzęcą i pr. roślinną i praktyki w domu.

  • Thanks 1

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez audi80b4
      chodzi mi o to czy orlen hipol 6 80w czy to jest to samo co adwa GL-4 80w (http://www.adwa.pl/index.php/produkty/oleje-przekladniowe) czy to jest to samo hipol 6 kosztuje 220 zł za 20l a adwa gl-4 80w kosztuje 160 za 20l czyli jest spora różnica i na jednym i drugim niby jest symbol 80w czy to jest to samo? olej ma być wykoszystywany w hydraulice w belarusie
    • Przez ptak
      Czy to jest to samo czy to są dwie różne rzeczy? Nie wiem kurna, patrzę i połapać się w tym wszystkim nie mogę.
    • Przez Bercik92
      witam. otóz mam problem z pewną jałówka (wysoko cielna) która potrafi sie sama dojić. czy może znacie jakies sposoby aby zaprzestała sie dojić. co prawda nie jest to jałówka z wyższej półki ale szkoda aby sie sama dojiła
    • Przez Kuba284
      Witak kolegów
      W tym roku kończe gimbaze
      I właśnie tak jak w tytule...aż tak źle? Bo w tej szkole co mam na oku nie ma akurat TMR-u. A szkoła z TMR-em jest prawie 70 km ode mnie a szkoda by było to zostawiać. Czekam na rady czy na TR mógłbym sobie dorobić na naprawie maszyn rolnicxych cxy koniecznie muszę mieć TMR?
    • Przez Pawel0418
      Witam,po remoncie mam taki problem iż gdyż kiedy władek złapie 45 st lub więcej  to nie chce zaraz po zgaszeniu za palić muszę poczekać z 5 min aż ostygnie i pali na dyk dodam ze zawory sprawdziłem i są dobrze ustawione mechanik kiedyś mi mówił ze te nowe strasznie puchną i fakt tak jak by coś ściskało dodam,że mam stare cylindry dobre  i jak myślicie zmieniać cylindry na stare? zmienione zostały ponieważ tłoki były po przepalane i jedno miejsce na tłoku było strasznie z  tarte ale wszystko było ok a i jeszcze ,problem jest dopiero po wciśnięciu odprężnika jak jest odprężnik wyciągnięty to kręci normalnie czyli szybko  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj