elamir

Elektrolit dla cieląt własnej roboty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elamir    1

Znalazłem w jednym artykule przepis na elektrolit dla cieląt z biegunką do sporządzenia w domu. Jestem ciekawy co o nim myślicie bo mi się wydaje, że tych wszystkich składników jest za dużo jak na jeden litr wody. Robił może ktoś coś podobnego samemu? Kwestia jest o tyle ciekawa, że jak się kupi poszczególne składniki i wymiesza to wychodzi zdecydowanie taniej niż gotowe mieszanki. Skład: 20g NaCl, 20g KCl, 30g NaHCO3, 50g glukozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez baranek
      Witam. Mam byczki w wieku 3 miesiące, dostają jeszcze mleko dwa razy dziennie po półtora litra, siano do woli, woda do woli i śruta po półtora kg na dzień na sztukę rano i wieczorem po 0.75 kg. Chodzi mi o skład tej treściwej... Jest to na chwilę obecną 50% jęczmień, 50% sucha kukurydza plus do tego Meggi koncentrat dla cieląt plus Dolfos C witaminy. Zmienili byście coś w tej treściwej?
      Zaznaczam, że cielęta zdrowe i przybierają na wadze.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Witam ! Zwolniło się trochę miejsca w oborze i pomyślałem o kontraktacji cieląt. Szukałem trochę informacji na forum, ale nie zadowoliły mnie. 
          Myślałem o kontrakcie z Sokołowem, ZMBM Kobylin, Dobek, Biernacki. Chciałbym się dowiedzieć dokładnie ile cieląt trzeba brać, czy trzeba za nie płacić, czy są zdrowe oraz poznać wasze opinie i informacje. Może polecacie jakąś inną firmę ?
    • Przez FarmaBiegun
      Zapraszam do obejrzenia. Jeśli macie jakieś pytania, mogę odpowiedzieć
      https://www.youtube.com/watch?v=q9OFqfis9Ks



    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez damian95
      Witam, stoje przed wyborem tematu pracy przejsciowej/inzynierskiej na politechnice, kierunek mechatronika. Zainteresowalem sie tematem autonomicznego opryskiwacza ktory sam steruje parametrami pracy, rozpoznaje polozenie oraz rosliny, zachwaszczenie oraz choroby grzybowe i po analizie tych danych dostosowuje odpowiednia dawke. Czy orientuje sie ktos w miare w tym temacie, jakies przydatne artykuly, broszury producentow, ksiazki zwiazane z ta tematyka? Jakies wlasne spostrzezenia lub sugestie w tym temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj