Polecane posty

marconi965    0

Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A jak sądzisz . skąd ta woda na ściankach się bierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
A ile tej wody tam się zbierze ? litr ? nawet na 100 litrów to raptem 1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marconi965    0
Przed chwilą, sadek9 napisał:

A ile tej wody tam się zbierze ? litr ? nawet na 100 litrów to raptem 1%

no dokładnie 1%, ale za to już są kary :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toż ta woda i tak z mleka . Mleczarnia kombinuje i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Mleczarnia poprostu leci z tobą w h**a i tyle bo kiedyś to przerabiane.

A tak z ciekawości do którego zakładu odstawiasz mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Mi wychodziła kiedyś woda w mleku, i pomogło podniesienie temperatury na schładzialniku. Bo zauważyłem, że jak wleję pierwsze mleko, to nie dotykało mieszadło i na spodzie tworzył się lód. Mieszadło odpuściłem, żeby chodziło przy samym dnie, temp. Podkręciłem bo niby było na 5 st. A termometr włożyłem inny, to było 2 st. No i to pomogło. Albo przypadek. A woda skroplona to normalne. Odparuje z mleka, skropli się i wpadnie spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marconi965    0

Zrobilem osobne badania, wykazało ponad 2% wody... nie wiem, banalne pytanie, aje czy krowa może dawać mleko takie z podwyższoną zawartością wody? Bo po zmierzeniu temperatury mleka wykazało 2 stopnie, więc może być też wina chłodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez krzysiu12
      Witam!
      Oddałem dziś dwie próbki mleka do zbadania ze zbiornika i wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Były duzo wyższe paramtery (bakterie i somatyka) niż w mleczarni.
      Nie ma zadnych zapalen u krów a somatyczne w pierwszej próbce wynosiły 590 a w drugiej 520 a w mleczarni 250.
      Bakterie ponad 400 a w mleczarni 30.
      Mocznik 96 przy białku w mleku 3.4 i tłuszczu 4.4.
      Czy myślicie ze te wyniki moga byc wiarygodne? Nie wiem co o tym mysleć.
    • Przez michaloski16
      Witam 
      Mam pytanie. Mam 7 krow i chciałbym zacząć oddawac mleko. Co mi jest do tego potrzebne? Jakie wymogi muszę spełnić?  Dodam ze moją obora jest na głębokiej ściółce. Proszę o szybką pomoc☺
    • Przez pawel372
      Witam
      Nie mam pojecia w jakim dziale to napisac  wiec prosze na mnie nie bluzgac. Potrzbuje tabele pomiaru mleka do JAPY 1060 l  ale jesli macie inne o tej pojemnosci tez mozecie podeslac  moze bedzie pasowac. Wiem ze moge sam lac i sprawdzac ilosc litrow lecz chcialbym miec rozpiske oryginalna.Wstaw inne multimedia
      Licze na pomoc bo jest bo bardzo potrzebna ilosc mleka ciagle mi sie nie zgadza
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj