Zaloguj się, aby obserwować  
lagnar

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!!

Polecane posty

lagnar    0

Hej, mam taki problem. Pomóżcie mi wybrać , która kosiarka spalinowa jest lepsza jest, to drugi mój post ale muszę zainwestować narzędzia bo już wiosna za oknem:) zastanawiałem się nad dwoma modelami:

 

http://centrum-ogrodnicze.com/kosiarka-spalinowa-vss-50b60/

 

czy

 

http://centrum-ogrodnicze.com/kosiarka-spalinowa-vsp-48k50-3-letnia-gwarancja/

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Najlepiej to kup jakąś firmówkę - dostaniesz do niej najdrobnieszą część. Nie wiem czy do takiego VICTUSA będzie Ci łatwo dostać nóż - będzie inaczej wyprofilowany, kosiarka zacznie gubić trawę i nie będzie rozdrabniać. Patrzyłem na allegro to taki podobny VICTUS nie ma osłonki na pasek napędu - wszystko jest odsłonięte, może się ślizgać. Jeśli możesz sobie pozwolić - kup sobię taką z regulacją szybkości napędu. Chyba najlepsze są z napędem na tył, bo z tego co miałem w swoim 43s(też na tył) to przy pełnym koszu przednie kółka mogą się podnosić.

 

"Miałem" Husqvarne royal 43s - silnik B&S 4,5KM nie do zdarcia praca 12 godzin na dzień nic mu szkodzi. Jednak zmieniłem obudowę bo plastikowa się rozpadła i ciężko jest dopasować noż.

 

Jeszcze przyjemnym gadżetem jest otwierany kosz(posiada zawias i się otwiera) bo wysypywanie trawy przez ten mały otwór do przyjemności nie należy.

 

Może wybierz Stigę, Viking(STIHL), Husqvarne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Polecam HUSQVARNE 333R, sam taką posiadam i jestem bardzo zadowolony.

Nie lec na moc w jakims padziewiu, bo może miec katalogowo 4,5km a co do czego to w żylce ledwo chodzi-znam takie przypadki. A pali 3 razy tyle co moja.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Jeśli kosiarka jest silniejsza to w cięższych warunkach spali mniej. Silnik to tylko BS, słyszałem że Tecumsech ma wał z aluminium, który jest bardzo słaby. Ile zamierzasz przeznaczyć na ten cel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jeśli kupować kosiarkę to z płynną regulacją wysokości koszenia, koszem, wyrzutem z boku, oraz z możliwością mulczowania. Mam taką i choć to chińszczyzna to kosztowała tyle że po 5 latach nie będzie mi żal jej wyrzucić, ważne że silnik to B&S. Możliwość mulczowania jest o tyle wygodna że trawy odpowiednio często koszonej nie trzeba zbierać jest mocno rozdrabniana i wdmuchiwana w murawę. Koszę nią około 40 arów trawnika wliczając park maszynowy co rocznie daje ponad 4 hektary spokojnie, dzięki mulczerowi kosza używam sporadycznie wtedy gdy trawa jest przerośnięta


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja mam od zeszłego roku husgvarne z silnikiem Briggsa i jak na razie zero awarii. Także silniki godne polecenia :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Myślę że temat do zamknięcia @lagnar nie interesuje się tematem, a na zadane pytania nie odpowiada.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj