Polecane posty

polan    0

Witam brać rolniczą,

potrzebuję ciągnika na 50 ha, głównie do rozsiewacza, opryskiwacza, ale też żeby pociągnął agregat uprawowo-siewny 3m z broną wirnikową. Mamy jeden 150 KM z 2000r., teraz chcemy najlepiej 120-130 KM. W grę wchodzi John deere, claas ewentualnie case. Pytanie czy do wyżej wymienionego sprzętu "opłaca" się wybrać ciągnik 6 cylindrowy, czy 4 powinien to ogarnąć? No i kwestia czy warto jeździć i szukać sprzętu używanego i sprowadzanego za ~150 koła z 7000 mtg, czy dołożyć 100 i mieć świeżaka. Dodam tylko, że rocznie robimy około 400 mtg.

z dodatkowego wyposażenia zależy nam na TUZie, miękkiej osi, pneumatyce 2+1 i 3 pary hydrauliki.

Dzięki za przeczytanie i każdą dobrą radę.

Pozdrawiam, polan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

za 250 netto można kupić nowy ciągnik w tym przedziale mocy ale 4 cyl. Nie będą to bogate ciągniki w stylu JD serii R tylko M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

jeśli to ma być ciągnik pomocniczy to ja bym szedł w 4 cylindry. Przy lekkich pracach takich jak rozsiewacz opryskiwacz będziesz mieć dużo niższe spalanie niż w 6 cylindrach. 4 cylindrowiec powinien sobie poradzić z zestawem upr siewnym. Ciężej będzie miał jeśli masz duże góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16
ogólnie to class arion 420 jest idealny do tych zadań 235 tys netto potężny udźwig 4 tloki to tez oszczedny pewnie masz kombajn class to dopełni ci zestaw podczas zniw tylko pytanie czy spodoba ci się ten wygląd ale z przednim podnośniki em i WOM jest śliczny :-) to jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    247
250 tyś, ale netto to może wystarczy na nowego w tym wyposażeniu i z tych marek co podałeś (oczywiście 4cyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40
JD 6520, 6cyl bez turbo, bedzie palił tyle co doładowana czwórka, i zawsze stabilniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polan    0

Wybór padł na JD 6120m za trochę więcej niż 260tyś netto oczywiście z tuzem, większym udźwigiem na tylnych hakach i amortyzacją przodu. Mamy go niecały rok - ogólnie bajka - robi każdą robotę. Radzi sobie nawet z agregatem uprawowo siewnym przy siewie pszenicy. Pług 4 obracany też daje rade także na glinach. Początkowo wyskakiwał błąd od odmy, ale jak na razie po wgraniu nowego oprogramowania gra i buczy. sama przyjemność wyjechać na pole. Jakby ktoś miał jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

Teraz szukamy pod niego rozsiewacza do nawozów i stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z emc i/lub z wagą albo amazonka za-v. Może ktoś coś doradzi? Ekstra by było nawet podjechać do kogoś z pomorskiego, kto ma raucha z emc.

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

 

Dnia 29.04.2019 o 19:48, polan napisał:

Wybór padł na JD 6120m za trochę więcej niż 260tyś netto oczywiście z tuzem, większym udźwigiem na tylnych hakach i amortyzacją przodu. Mamy go niecały rok - ogólnie bajka - robi każdą robotę. Radzi sobie nawet z agregatem uprawowo siewnym przy siewie pszenicy. Pług 4 obracany też daje rade także na glinach. Początkowo wyskakiwał błąd od odmy, ale jak na razie po wgraniu nowego oprogramowania gra i buczy. sama przyjemność wyjechać na pole. Jakby ktoś miał jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

Teraz szukamy pod niego rozsiewacza do nawozów i stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z emc i/lub z wagą albo amazonka za-v. Może ktoś coś doradzi? Ekstra by było nawet podjechać do kogoś z pomorskiego, kto ma raucha z emc.

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Właśnie stoję przed wyborem ciągnika 120 km,poleciłbys tego Johna,jakie masz wyposażenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj