Polecane posty

Witam sam nie wiem co mam zrobić... Chce kupić prasę nh br6090 i nie wiem czy to dobry wybór robię ok  500 ponad D 500 balotow większość kiszonki i nie wiem czy da radę z ciągnikiem zetor proxima 100.. Jakie dobre robi kiszonki czy nie nadaje się do kiszonki.. Czy tylko słoma i siano.. Piszę tu o nowej prasie z siatką i rotorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da radę, jak najbardziej nadaje się do kiszonki, osobiście nią nie pracowałem, ale widziałem, że formuje ładne i dobrze zbite belki. Myślę, że bardzo dobry stosunek jakości do ceny w przypadku pras koncernu CNH w porównaniu do innej zachodniej konkurencji ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213

Posiadamy br 6090 prasa dobrze zbija bele sianokiszonki jaki i slomy itd. U nas  na poczatku chodziła z 80 km case i dawal rade. Teraz współpracuje z nh 125 km i nie mam problemu. Można wiedzic ile teraz sie cenia za br? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

owijałem baloty po tej prasie były mocno zbite miały kształt balota, a nie "pączka". robiona była kończyna dosyć mokra. prasował 105 konnym NH. jetem w fazie kupowania takiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Prasa posiada kilka wad. jednak s dalszym ciągu jest to przyzwoity stosunek ceny do jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomo12 napisał:

Prasa posiada kilka wad. jednak s dalszym ciągu jest to przyzwoity stosunek ceny do jakości

możesz rozwinąć temat z tymi wadami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
1. zapychające się noże 2. centralne smarowanie smaruje bardziej jedną stronę 3. u mnie nieco nierównomiernie podaje siatkę na początku 4. po 3,5tys bel główny łańcuch muszę skracać już 5. słoma potrafi się zatrzymać 6. wszystkie noże na jednym zabezpieczeniu i jak szybciej chcemy jechać przy 15 to odbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie powinieneś jeździć 10 km/h.. A nie 15 i to jak daje rade... Sam mam prasę ale inna i wiem że jak szybko ganialem to otwierała klapę a jak nie czyli normalnie to było dobrze... Rozmawiałem z gościem który ma ta prasę i robi 2500bel rocznie i jest zadowolony z niej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
w sianokiszonce odbijają noże u mnie już przy prędkości ok 5km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Bo noże trzeba ostrzyć. Tępy nóż będzie zawsze sprawiał problemy. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pottinger karuzela 4m... I daje rade jak szalona... Moja jest bez noży ma wałek kopiujacy i rotor centralne smarowanie i kosztuje ok 82000 brutto... Taka mam ofertę no i szerokie koła i podbierak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby ciągnik i ręcznie jeść rozdaje z resztą jakbym kosil to po nozach byłaby sieczka.. 

Kosze młoda trawę i przyznam że nie jest wysoka ale często ja kosze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czy ta prasa różni się czymś od case rb 344 czy tylko kolorem?

przedstawiciel case mówił ze zakładają lepsze łancuchy exportowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
No niestety zgrabiarka gwiazdowa, dlatego tak u mnie jest :) Także rozdaje ręcznie i miałem takie same obawy, jak Ty, że bele pocięte będzie gorzej rozdawać. Na początku zaryzykowaliśmy na 8 noży, a teraz na 15 tniemy praktycznie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4
Panowie jestem zainteresowany zakupem prasy br 7060 .Będzie u mnie pasowała głównie słomę ok 1000 bali i ok 50 bali sianokiszonki . Pytanko ,czy 14 tys bali w słomie to dużo dla niej ? czy da się owijać siatką 130 cm (ładnie krawędzie były owinięte )? i na co zwrócić przy wyborze prasy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasa New Holland br 6090 kupiona za 85,500 brutto zł.. Cena i to jak robi belki wygrała.. Także można temat zamknąć.. Dzięki wszystkim za opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez CaseBizon
      Witam co może być przyczyną tego że na komputerze pokazuje że jest otwarta klapa Ale czasami jest dobrze? Przez to zaczyna wcześniej owijac siatka. Który czujnik jest za to odpowiedzialny? Drugim moim problemem jest to że prasa nie liczy wszystkich bel, dzieje się tak jakoś rok po kupnie. Kupiliśmy ja nowa.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Gość
      Przez Gość
      witam, ile w przybliżeniu kosztuje wystrojenie kombajnu new Holland do koszenia kukurydzy? heder, sita itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj