News

Polecane posty

dudi834    17

Witam mam taki dylemat znalazłem klimatyzacje od maasey serii 30xx kompletna podobno z gazem szczelna zdemontowana na szybko złączkach i zastanawiam się czy dałoby się zamontować na serie 300 ma ktoś w tej serii klimę jakieś zdjęcia mógłby wstawić podesłać i ogólnie jest sens zakładać zestaw ten jest bez termostatu jakiś najprostszy co myślicie?????o.O

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz0920    331
Szczelna to napewno nie jest ale za te pieniądze warto przerabiać i się bawić. Bo komfort z klimatyzacją jest całkiem inny. Ja już sobie nie wyobrażam jeździć bez, no chyba że czwórka i wszystko otwarte i przeciąg

hubertuss    633

On fabrycznie z klimą wychodziły. A co do tej zdemontowanej klimy warto się bawić o ile wszystko jest sprawne i jest to gwarantowane. Bo to są jednak już stare części. A naprawa czy dokupienie nowego kompresora może znacznie podnieść cenę projektu.

Pytanie jeszcze gdzie masz nagrzewnicę. Jeśli w dachu będzie łatwiej. Jeśli starsze modele 300 i jest nagrzewnica za licznikiem będzie trudniej. Choćby z puszczeniem rurek w słupku kabiny itd.

Mikruss    172

Nagrzewnica jest za licznikiem a do gory w kabinoe zwykly nawiew bez niwj.

hubertuss    633

Pytanie czy znajdziesz gdzieś miejsce na montaż parownika i poprowadzenie przewodów na dach kabiny. Za licznikiem obok nagrzewnicy na pewno ci nie wejdzie. Żeby to jakoś fajnie zabudować są małe szanse. Będzie raczej rzeźba.

Mikruss    172

Przewody to w slupkach. A miejsce na parownik jest na pewno bo nawet w starym 675 mialrm miejsce a w 390 nie patrzylem ale w wolnej chwili zerkne.

hubertuss    633

Zależy jaką masz kabinę. jak tą z grubym dachem to zmieścisz. Jak tą wcześniejszą z cieńszym dachem to raczej będzie problem.

markus1    2

Też się kiedyś zastanawiałem nad klimą w 300.Widziałem że jak miał klimę to ten dekiel na dachu był wyższy.Rzeżba w dachu do zrobienia,parownik nie za wysoki,filter powietrza ten prostokątny zastąpić płaskim,zabudować w skrzynkę,odprowadzić skropliny.Sprężarkę wkomponować w silnik i gotowe,no i te węże nie wiem czy w słupku da radę przeprowadzić.Ja odpuściłem temat bo przy jednym i drugim Mf mam pneumatykę i nie ma już sensownego miejsca przy silniku.

dudi834    17

witam dopiero teraz mam czasu chwile a tu dyskusja wre a więc kabina hilne z grubym dachem przewody w słupkach nie bardzo mało miejsca raczej złączki nie przejdą ale myślałem do słupka dołożyć nadstawkę zaślepiającą a jeszcze nie bardzo jest jak zmieścić chłodnice klimy pomiędzy bakiem a chłodnicą cieczy mało miejsca i jeszcze chłodnica oleju w kształcie litery v przez całą długość chłodnicy, w dachu to pewnie trzeba by zrobić jak markus1 pisze w sumie koncepcje dobrą podsuną a sprężarkę to tez trzeba by pokombinować bo brak jakich kol wiek uchwytów jutro jak zdążę to przeglądnę i decyzja o montażu lub nie.  

markus1    2

Sprężarka od 390T przy 362 jest podobnie ale bym musiał maskę odkręcać.

IMG0007B.jpg

IMG0008B.jpg

IMG0009B.jpg

Edytowano przez markus1
Dodanie zdjęć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez master21
      Który ciągnik byście polecili który byłby lepszy do pracy z ładowaczem ewentualnie jakiś inny z szustką wolnossącą i rewersem elektrohydraulicznym
    • Przez Szczepek81
      Witam czy ktoś posiada Masseya 6499 proszę o opinie ,mogę kupić z rocznika 2012 4000 mg za około 175 tys złotych czy to dobra cena ? Pozdrowienia i proszę o opinie 
    • Przez Szczepek81
      Witam czy ktoś posiada Masseya 6499 proszę o opinie ,mogę kupić z rocznika 2012 4000 mg za około 175 tys złotych czy to dobra cena ? Pozdrowienia i proszę o opinie 
    • Przez Szczepek81
      Mam do kupienia Masseya 6499 rocznik 2012 ,4000 mg jak oceniacie ten model i ile może kosztowac ?Ogólnie jest bardzo zadbany cena 175 tys czy się oplaca?
    • Przez damian7331
      Witam, robił ktoś już kabinę do swojego kombajnu zbożowego? Posiadam mf'a 440 bez kabinki a przydała by się... Ciężko jest kupić oryginalną kabinę... Myślę nad zrobieniem takiej z nawiewami i aby to ładnie wyglądało i spełniało swoje zadanie... Pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.