Gość

Kiedy sól potasową pod buraki?

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam , Panowie kiedy wysiac sol potasową pod buraki? Dobrą opcją jest wysiac w tym tygodniu na zimową orke sól w ilości 200kg/h i w tym samym dniu wylać ok 15tys/h litrow gnojowki? I za jakies dwa trzy tygodnie wlokowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dokładnie jak przedmówca mówi, ja sieję w mulcz to sobie na dwie dawki podzieliłem ale sol i kornkali mam już za sobą, na orce nieźle się wytrzęsiesz.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11
Ja siałem przed orka . Jedni mówią że to błąd inni zaś że dobre rozwiązanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie szkodzi jak dam sol a na drugi dzień  polece z gnojowka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27
najlepiej rozlozyc na dwa razy przed orka lub przed sianiem poplon i teraz przed sianiem buraków 3-4 tyg przed siewem i mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tractor560
      Witam Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )
    • Przez MrSlomek
      CZeść! Mam problem ze skracaniem pszenżyta ozimego , ponieważ nie wiem dokładnie kiedy je przyskać . W jakiej fazie wzrostu , aby dobrze skrucić , zeby nie skrócić kłosa . Chcę skracać tylko raz więc pytam się was kiedy zeby wybrać najlepszy moment na to aby oprysk zadziałał dobrze na zboże . I jeszcze mam pytanie jaki dokładnie preparat polecilibyście na skracanie na pszenżyto ? Z góry dzięki
    • Przez Adam521
      Witam mam pole które będę wapnował teraz na jesieni ale muszę także uzupełnić potas w glebie też na jesieni bo na wiosnę chcę dać podłoże popieczarkowe i teraz mam takie pytanie czy ktoś z was stosował potas w formie soli potasowej w krótkim odstępstwie czasu po wapnie węglanowo magnezowym, słyszałem opinię że można go nawet zmieszać od razu w siewniku z solą potasową ale jak dla mnie jest to trochę niedorzeczne (mieszać chlor z wapniem) bo z tego co wiem musi być chociaż 4 tyg odstępu.
      Proszę was o opinie.
    • Przez młodyrolnik2000
      Do kiedy jest przyznawana dotacja na młodego rolnika i czy starczy zawodówka by ją otrzymać? Czy załapie się w 2021 roku na młodego?
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Dopiero zaczynam prace z produkcja zborza.
      Wydzierzawilem 4 hekatary ziemi 6klasy (taki rejon)
      Mam 1 hektar zasiany zyta, a 3 hektary obsieje owsem.
      I teraz pytania:
      1.kiedy wsiac owies?
      2.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac  na owies?
      3.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac na zyto?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj