Skocz do zawartości

Polecane posty

michal_xs    1

Witam , Panowie kiedy wysiac sol potasową pod buraki? Dobrą opcją jest wysiac w tym tygodniu na zimową orke sól w ilości 200kg/h i w tym samym dniu wylać ok 15tys/h litrow gnojowki? I za jakies dwa trzy tygodnie wlokowanie?

Bartek933    745

Dokładnie jak przedmówca mówi, ja sieję w mulcz to sobie na dwie dawki podzieliłem ale sol i kornkali mam już za sobą, na orce nieźle się wytrzęsiesz.

Wiadomość z agroFakt.pl

asior14    4
Ja siałem przed orka . Jedni mówią że to błąd inni zaś że dobre rozwiązanie..

macko25    8
najlepiej rozlozyc na dwa razy przed orka lub przed sianiem poplon i teraz przed sianiem buraków 3-4 tyg przed siewem i mocznik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jakga
      Witam jaki polecacie nawóz na pszenice ozimą na wiosne  psenica to Tobak i bamberka dzieki za odpowiedz i pozdro
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Dopiero zaczynam prace z produkcja zborza.
      Wydzierzawilem 4 hekatary ziemi 6klasy (taki rejon)
      Mam 1 hektar zasiany zyta, a 3 hektary obsieje owsem.
      I teraz pytania:
      1.kiedy wsiac owies?
      2.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac  na owies?
      3.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac na zyto?

• Przez karoleeeq
      Strasznie mi sadzi dym z pod głowicy w t25 i patrzylem to nie ma uszczelki pod glowica czy to by była wina że tam nie ma uszczelki i traktor strasznie strzela nie choddzi tak jak powinien Pomocy Bardzo ważne. Z góry dziękuję za odpowiedz
    • Przez user88
      Witam.

Mam problem z napędem.
      Włącznik w kabinie wł/wył naped wiec ciśnienie i wszystko po drodze powinno byc ok.
      Przy małym obciążeniu przód wspomaga tylne koła, ale problem zaczyna sie  gdy zapieram o drzewo - na półsprzgle jeszcze widac, że przód chce krecic, ale po puszczeniu przednie koła i wał napedowy przeskakuja jakby omykał (coś po drodze  w przystawce lub skrzyni?).
      Po zdjęciu przystawki - wałek pośredni wałka WOM jest cały i ma luz na oko max 1 mm(za łożyskach igiełkowych)
      Wieniec na dzwonie ma luz dość spory na boki pod katem można go układać. Byłem u Agroszyszki bo mam niedaleko to dali mi taki pierścień który blokuje wieniec, żeby się nie zsunął, ale nie wiem jak to zdemontować...na prasie stawia opór.
      Jak się dobrze przyjrzę to widać, że na wieńcu na styku z koszem sa trochę wyrobione frezy - może to one przeskakują pod dużym obciążeniem, ale tarczki chyba szybciej by popuściły...

Prosze o sugestie i z góry dziekuje.
      Grzegorz

• Przez przezuwaczka
      Od miesiąca bawię się SOLem i nawet mi się to podoba. Prosiłabym o opinie i pomysły, jak go w największym stopniu wykorzystać. 
      Program jest darmowy dla stad pod oceną. Reszta musi płacić ponad 200 zl rocznie.
      Jak dla mnie fajne narzędzie. Największa korzyść, dla której warto zalogować się raz do roku, to gotowy rejestr bydła do agencji. Jedno kliknięcie i ściąga się w pdf-ie. Ponieważ cała zabawa jest w uzupełnianiu zdarzeń, planowaniu prac itp, więc wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Co ciekawego odkryłam, napiszę jeszcze. Proszę każdego o to samo.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.