Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal_xs    1

Witam , Panowie kiedy wysiac sol potasową pod buraki? Dobrą opcją jest wysiac w tym tygodniu na zimową orke sól w ilości 200kg/h i w tym samym dniu wylać ok 15tys/h litrow gnojowki? I za jakies dwa trzy tygodnie wlokowanie?

Bartek933    486

Dokładnie jak przedmówca mówi, ja sieję w mulcz to sobie na dwie dawki podzieliłem ale sol i kornkali mam już za sobą, na orce nieźle się wytrzęsiesz.

Wiadomość z agroFakt.pl

asior14    4
Ja siałem przed orka . Jedni mówią że to błąd inni zaś że dobre rozwiązanie..

macko25    8
najlepiej rozlozyc na dwa razy przed orka lub przed sianiem poplon i teraz przed sianiem buraków 3-4 tyg przed siewem i mocznik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Daniel43
      Witam. Mam problem ze swoim agrotronem konkretnie z przednim napędem. Chodzi o to, że jak ma lekko (śnieg, błoto) działa dobrze, ale na twardym podłożu przód nie kręci tylko sam tył tak jak by chciał ale nie może. Nie wiem czy coś z prądem, hydrauliką czy czymś innym?? A i również blokada nie załącza na wszystkie 4 koła. Proszę o pomoc.
    • Przez Adam521
      Witam mam pole które będę wapnował teraz na jesieni ale muszę także uzupełnić potas w glebie też na jesieni bo na wiosnę chcę dać podłoże popieczarkowe i teraz mam takie pytanie czy ktoś z was stosował potas w formie soli potasowej w krótkim odstępstwie czasu po wapnie węglanowo magnezowym, słyszałem opinię że można go nawet zmieszać od razu w siewniku z solą potasową ale jak dla mnie jest to trochę niedorzeczne (mieszać chlor z wapniem) bo z tego co wiem musi być chociaż 4 tyg odstępu.
      Proszę was o opinie.
    • Przez Marcin2105
      Witam. Chciałbym kupić mulczer Mamut 280, nie wiem jaki ciągnik do niego będzie dobry. Myślałem nad ursusem 1224, tylko boję się że mogę z paliwem nie nadążyć. Może ktoś ma coś do zaproponowania. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez ignite
      Potrzebuję porady odnośnie  ziemi pod drzewka owocowe.Hobbistycznie zamierzam posadzić drzewka owocowe(jabłka,wiśnia,gruszki),glebę mam bardzo piaszczystą.Mam pytanie odnośnie samego sadzenia,otóż jaką dać mieszankę ziemi(tj,glina,torf)w dołek pod drzewko,czy to coś pomoże?czy niepotrzebne,bo może wystarczy sam obornik +nawóz?.Czekam na odpowiedz.