Polecane posty

crickmaverick    104

Witam, mam problem nie moge sciagnac ramion od podnosnika w renautl 103,54 tych gornych co sa na wałku z wielofrezem ma moze ktos jakis pomysł bo sciagaczka ani drgnie, czy mozna w to pukac młotem czy w ogole idzie to sciagnac bez zdejmowania plecaka z skrzyni, dodam ze uzywałem płynów penetrujacych, myslałem tez zeby podgrzac te ramiona palnikiem acetylenowym jesli ktos sciagał te ramiona niech powie jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ściągnij zabezpieczenie w postaci pierścienia segera (seeger), następnie usuń farbę z wielowypustu i dokładnie oczyść z wszelkich zabrudzeń. Dopiero w tym momencie podajemy preparat penetrujący i czekamy godzinę lub czasem dłużej. Po tym czasie powinno zejść.
Można pomóc mu zdecydować się na opuszczenie wałka poprzez uderzenia młotkiem gumowym góra-dół oraz lewo-prawo. Nie wolno „walić” metalowym młotem! Uderzenia młotkiem zawsze na przemian, z kilku stron. Kąt uderzania równolegle do osi lub zbliżony. Można użyć mocnego ściągacza, ale w większości przypadków nie ma takiej potrzeby. W bardzo skrajnych przypadkach pozostaje palnik, ale trzeba zaopatrzyć się w nowe uszczelniacze. ;)
Powodzenia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

połowe tego co napisałes zrobiłem, tzn dobrze oczysciłem i srodkiem penetrujacy dałem, dobrze ze podpowiedziałes z tym młotkiem bede probował , sciagacz wyspawałem sam z płaskownika 20 mm bo te kupne uległy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

pukanie młotem gumowym nic nie pomogło niestety ale bedzie trzeba zwalic plecak, zeby to dobrze podgrzac palnikiem, jaka jest procedura zdejmowania plecaka trzeba na cos szczegolnie zwrocic uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spróbuj to zamrozić jeszcze zanim zrzucisz plecak. Czasami daje lepsze rezultaty niż grzanie. moim zdaniem gdzieś się frezy wyrobiły i zachodzi jedno na drugie.  Próbowałeś podpiąć coś cięższego na rozkręconych śrubach ramion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprężone powietrze albo ciekły azot ale tego drugiego raczej nie dostaniesz. Już zrzuciłeś plecak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

nie, teraz nie bede tego robił zostawie to na poczatek maja kiedy ustana na troche prace w polu u mnie, usczelniacze itd wszytko jest ok chce zdjac te ramie bo musze dac do tokarza zeby mi sworzen dorobił bo kupiłem dodatkowy siłownik na prawa strone ( z lewej juz jest) mam pytanie czy jak bede miał 2 siłowniki z tylu bedzie lepiej podnosił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak Ci się nie śpieszy to lej tam wd40 od czasu do czasu jak będzie w robocie może się rozrusza.  Wątpię czy będzie lepiej podnosił. Dodasz dodatkową objętość oleju do napompowania i tyle. Z lewej to w większosci jest. Ja u siebie też mam z lewej w 75.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

WD40 nie jest preparatem penetrującym! - jest do wszystkiego, czyli do ...

22 godziny temu, crickmaverick napisał:

czy jak bede miał 2 siłowniki z tylu bedzie lepiej podnosił?

Co to wg Ciebie znaczy "lepiej"?
Po pierwsze: Będzie podnosił więcej (wzrośnie udźwig) podnośnika, ale kosztem czasu, czyli wolniej.
Po drugie: Jeden siłownik to porażka i błąd konstrukcyjny. Podnośnik na dwa siłowniki jest bardziej odpowiedni, gdyż obciążenie ramion podnośnika będzie równomierne i nie będzie dochodzić do nadmiernych obciążeń skrętnych górnego wałka.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wałek od ramion i tak jest liczony pod obciążenia skrętne. W wielu ciągnikach umiejscowienie siłownika w plecaku jest asymetryczne względem wałka. Czy taka porażka to nie powiedziałbym. Mały błąd już tak. We Francji nie było "perelu" więc nie ma co ich usprawiedliwać że klepali z tego co mieli ;). Konstruktorzy tak obliczyli i chyba nie ma jakiś problemów z rozerwanymi plecakami w renówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj