Polecane posty

Natalia25    0

Witam,

Proszę o pomoc w  wyborze nowego ciągnika do gospodarstwa 45 ha. Będzie to ciągnik główny do prac ciężkich, tj, orka pługiem 4-skibowym, agregat czynny z siewnikiem 3m, gruber 3 m, później może jakiś głębosz. Ciągnik będzie miał 150 KM. Oto moje propozycje które rozważam:

 - John deere 6155M

 - Claas Arion 610

 - New Holland T 7.165s

 - Case Puma 150.

Proszę o opinie na temat tych ciągników i ewentualne propozycje który lepszy.

P.S - Osobiście zastanawiam się pomiędzy Claasem a JD.

(Cena nie jest tu istotnym elementem)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

@farmer15555 Zależy gdzie i u kogo, znam przypadki że mają traktory w granicach 90kM, a ledwo 10ha. :D Ale jak brać nowy ciągnik to lepiej większy, a nie potem żałować, że jednak się większego nie wzięło. @Natalia25 Wybierz między tymi dwoma ciągnikami nad którymi się teraz zastanawiasz, czyli JD oraz Claas. Jeśli jest taka możliwość to spróbuj wziąć na testy i zobaczysz, który "bardziej Ci leży". :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia25    0

Drodzy koledzy/ koleżanki 150 KM dlatego że może bezie w przyszłości więcej ha i nie mam zamiaru później ciągnikiem 100 KM męczyć. Zresztą mam starego JD 120 KM i nie ma za łatwo na moich polach, gdzie górki i gliny.

Będę brała ciągnik na modernizacje tego roczną więc opłaca się kupić coś dobrego i mocnego.

Może ktoś jest szczęśliwym nabywcą któregoś modelu z wyżej przeze mnie wymienionych?

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
zapasu mocy nigdy za dużo zwłaszcza na ostatnią jesienną pogode. Osobiście nie posiadam ale mój kuzyn ma 2 claasy i 2 nh. z claasami nie miał problemów a z nh to małe pierdoly sie trafialy na początku użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
jeśli kolega będzie zwiększał szybko powierzchnie to warto bo już na następną modernizacje ciągnik nie przejdzie, tylko Ci którzy nie powiększają powierzchni bo się nie da kupują ciągnik odpowiedni na powierzchnie, a już jakieś wyceny masz jd czy nh ? mnie też interesują te ciągniki tyle że jd r i nh t7 190 , ja do swoich dilerów jeszcze nie jeżdże bo modernizacja może wypali koniec roku to do końca roku by mi dupe truli czy biorę
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
chyba kolezanka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    35
John Deere będzie najlepszy prosty bez zbędnej elektroniki która coraz częściej się psuje pali mało ciężki ciągnik bardzo dobry do ciężkich prac polowych. Ile teraz taki 6155 M bo mi powiedzieli 340 netto przedni tuz i wom, amortyzowana ośka i kabina pakiet oświetlenia premium, dwa koguty, opony 540i650 skrzynia AutoQuadPlusEcoShift 24/24 oczywiście cena jeszcze do negocjacji
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
My obrabiamy 77 ha+5ha po żniwach dojdzie bo dziś kupiłem, Deutzem k110 ( z podniesioną mocą na 130km rok temu ) i daje się radę jakoś ;) I ziemie u nas należą do ciężkich. Ale do rzeczy , złożyłem sam w tym roku wniosek na modernizację na ciągnik, dokładnie sam nie wiem jaki to będzie. Jednak tak samo szukam w tej mocy . Ja wacham się między JD 6145R-6155R w zależności od ceny jaką zaoferują ewentualnie M-ke . W rodzinie bliskiej mamy 6150M , miałem okazję robić tym i powiem szczerze że byłem zaskoczony pracą. Amortyzacja przedniej osi to coś pięknego , komfort pracy , wyciszenie kabiny i wykończenie całego ciągnika to coś pięknego. Bodajże 3 lata już za nim , miał chyba jedną awarie z TLS'em , jakiś czujnik chyba padł ale serwis na gwaracji wymienił i śmiga. Będzie mieć blislo 1000 godzin. Z przesiadki z DF K110 z 2007 r to naprawdę było coś. Pracowałem tez jako pasazer w DF 6160 z chipem na 175 km , również super mi się pracowało , awarie też juz miał, a konkretnie coś z EHR , czujnik jak w przypadku JD , wymieniony na gwarancji i lata dalej bez problemu. Kolejny to Case Puma 180 , również pracowałem i też robi robotę , akurat ten był na bezstopniówce i robota takim to bajka . Ale Case z chipem na 220 km bo z Horschem ciezko było momentami ze względu na bezstopniówke . Case awarii nie miał żadnej , przekroczył już 1000 godzin na jesieni bodajże i na 130 ha pracuje. Awaryjność w zasadzie jest na jednakowym poziomie. Który będzie lepszy ? Weź na testy i zobaczysz którym Ci się lepiej pracuje . Osobiście najbardziej skłaniam się ku JD bo zrobił na mnie największe wrażenie i to była M-ka ;) A Jelonek w najbliższym czasie ma zdrozec o kolejne 20 tyś netto , ponieważ wchodzą jakieś nowe przepisy czy tam normy. Tak tłumaczył dealer JD ;)
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Chwila, ciągnik już przyznany czy dopiero składasz na niego wniosek?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A ja wybrałbym case osobiście mam 3,  90, 135 i 200km i uważam że są to bardzo dobre ciągniki szczególnie ze skrzynią cvx i zarządzaniem mocą. 135 lata w wirniku amazone i na ciezkich ziemiach daje radę. Glina i pionowa góra i nie odpuszcza.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia25    0
17 godzin temu, ZELKOW napisał:

jeśli kolega będzie zwiększał szybko powierzchnie to warto bo już na następną modernizacje ciągnik nie przejdzie, tylko Ci którzy nie powiększają powierzchni bo się nie da kupują ciągnik odpowiedni na powierzchnie, a już jakieś wyceny masz jd czy nh ? mnie też interesują te ciągniki tyle że jd r i nh t7 190 , ja do swoich dilerów jeszcze nie jeżdże bo modernizacja może wypali koniec roku to do końca roku by mi dupe truli czy biorę

Wyceny orientacyjne mam już. JD, Claas i Case to na podobnym poziomie ok 310 - 340 tys netto, a NH tańszy oczywiście ok 280 tys netto.

Ja "BRAŁAM" :) wyceny dla doradcy który mi pisze wniosek, bo on sobie w takich ofert wszystkie potrzebne info wyciągnie.

 

15 godzin temu, Bartek933 napisał:

Chwila, ciągnik już przyznany czy dopiero składasz na niego wniosek?

wniosek składam, ale to nie znaczy że nie mogę zorientować się  w temacie i popytać kolegów z agrofoto o opinie na temat tych ciągników. Bardzo jestem wdzięczna za powyższe odpowiedzi, zwłaszcza od osób które pracują takimi maszynami. Macie Panowie wiedzę większą na ten temat i dziękuje za Wasze odpowiedzi.

 

P.S a co do wniosku to na 90% dostane tą dotacje :)

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Oczywiście Ci życzę abyś dostała dotację, ja też składam ale nie mam zamiaru się napalać. Ja mogę poradzić tylko żebyś oba interesujące Cię ciągniki wzięła na testy, masz czas to możesz już starać się aby po żniwach na uprawki lub orki dostarczyli Ci sprzęt i w praniu wyjdą jakieś plusy i minusy danego ciągnika.

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ale NH T7.165s nie ma 165 koni tylko ze 120...

 

Edit.

 

Sorry za błąd (150KM). To chyba jedyny z NH który ma tak mało zawyżoną moc ...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Wszystkie te ciągniki reprezentują podobną jakość i walka jest wyrównana. Zwracaj uwagę na serwis (ilu pracowników, czy przeszkoleni, jakie mają opinie, dostępność części itd). Kupić sprzęt za 300.000 zł netto kupisz wszędzie tylko co w razie awarii? Dlatego najważniejszy jest serwis.

ps. Serwis i kompletacja bo marka i model to mało mówi, ważne w co jest wyposażony dany ciągnik.

Edytowano przez roter
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek1226    2

Witam Dołączę się do tematu.

Ja w sumie mam podobny problem jak autorka tego tematu tylko nie mam takich wysokich ambicji na 35 ha. Ja natomiast rozważam JD 5100M z polskim turem i 6095MC też z polskim turem. W poniedziałek jeszcze pojadę do Claasa wywiedzieć się co i jak stoi, do tego jeszcze DF 5100g też z polskim turem ale słyszałem że skrzynie są ponoć słabe. Ciągnik jako główny z ładowaczem. Ziemię od IV do VIz i lekkie pagórki zetorem 7011 dałem radę ciągać 4 polskie także nie jest źle. Ktoś mówił o serwisie. Mam oba w promieniu 40 km od domu także to nie dużo. Jeszcze pytałem o NH T5.95 oraz kubtę ale jakoś kubota nie zabardzo mi się podoba. Bardziej NH ale  tu z kolei chyba jest dość duża awaryjność. Pomożecie, coś doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez seba836
      Witam chciałem zamówić filtr oleju, olej silnikowy gdzie polecacie zamówić na internecie?  https://allegro.pl/oferta/john-deere-olej-silnikowy-plus-50-ii-15w40-20l-10161440803  kupił ktoś tutaj kiedyś bo opinie dobre?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj